Jump to content

GS - Godzilla 65th Anniversary

Recommended Posts

Japonské hodinky hodinky jdou těžce kolem mě, avšak vím, že mají na fóru mnoho a mnoho příznivců. Kdo ví.

Grand Seiko Godzilla 65th Anniversary Limited Edition

Grand-Seiko-Godzilla-65th-Anniversary-Li

Dvacáté výročí Spring drive,se letos slaví sportovní designem designem Spring Drive, které se mají předvést, že odolají i tomu náročnému sportovnímu odvětví. Hodinky mají ostré rohy a dejme tomu odvážné pouzdro. 

Letos také přidpadlo pozoruhodné výročí vzniku typu Godzilla. 65 let je dost.

Pár slov ke Spirng Drive:

Osazeny jsou strojkem Spring Drive 9R15 , který má zvýšenou přesnost 0,5 vteřiny denně. Hodinky jsou navrženy tak, aby odolaly vysokým otřesům a teplotám. Konstrukce ručiček a stejně Lubrimite, který je na na nich nanesen, indexy, luneta a duálně zakřivené safírové sklíčko s vysokým rozlišením a antireflexní vrstvou, o které můžeme jen doufat, ze je nanesena zespodu umožňují dokonalou čitelnost při takřka všech sportovních aktivitách.

díky výstupkům a nízkému těžišti hodinky sedí na jakémkoliv zápěstí.

No a ke Godzillám.

Dýnko je silně diskutabilní. 

Naleznete na něm kultovní scénu, která Godzilla ničí neméně kultovní věž s hodinami, která byla dlouho symbolem oblasti a dodnes stojí na hlavní křižovatce okresu Ginza. 

Design vzdává poctu lvu Grand Seiko a ilustruje ho Shinji Higuchi, asistent režie a režisér speciálních efektů pro film ?Shin Godzilla? (2016). Shinji Higuchi komentuje: ?Stejně jako je lev králem zvířat, Godzilla je králem monster a je vhodný pro hodinky Grand Seiko. Chtěl jsem vytvořit zcela novou Godzillu a snažil jsem se ji navrhnout  tak, aby šla nazvat 'Grand Godzilla'.

No nevím. Podle mě to je horor. Avšak Japonsku jsem nikdy nerozuměl a ani se o to nesnažím.

Hodinky budou k dispozici jako limitovaná edice v rozumném počtu 650 kusů v listopadu 2019 ve vybraných buticích Grand Seiko a Seiko a u vybraných maloobchodních partnerů po celém světě.

Koscom ????

• 5 months later...