Přejít na obsah

GS - Godzilla 65th Anniversary


Snow

Doporučené příspěvky

Japonské hodinky hodinky jdou těžce kolem mě, avšak vím, že mají na fóru mnoho a mnoho příznivců. Kdo ví.

 

Grand Seiko Godzilla 65th Anniversary Limited Edition

 

Grand-Seiko-Godzilla-65th-Anniversary-Li

 

Dvacáté výročí Spring drive,se letos slaví sportovní designem designem Spring Drive, které se mají předvést, že odolají i tomu náročnému sportovnímu odvětví. Hodinky mají ostré rohy a dejme tomu odvážné pouzdro. 

 

Letos také přidpadlo pozoruhodné výročí vzniku typu Godzilla. 65 let je dost.

 

Grand-Seiko-Godzilla-65th-Anniversary-Li

 

Grand-Seiko-Godzilla-65th-Anniversary-Li

 

Pár slov ke Spirng Drive:

 

Osazeny jsou strojkem Spring Drive 9R15 , který má zvýšenou přesnost 0,5 vteřiny denně. Hodinky jsou navrženy tak, aby odolaly vysokým otřesům a teplotám. Konstrukce ručiček a stejně Lubrimite, který je na na nich nanesen, indexy, luneta a duálně zakřivené safírové sklíčko s vysokým rozlišením a antireflexní vrstvou, o které můžeme jen doufat, ze je nanesena zespodu umožňují dokonalou čitelnost při takřka všech sportovních aktivitách.

díky výstupkům a nízkému těžišti hodinky sedí na jakémkoliv zápěstí.

 

 

No a ke Godzillám.

 

 

Dýnko je silně diskutabilní. 

 

Naleznete na něm kultovní scénu, která Godzilla ničí neméně kultovní věž s hodinami, která byla dlouho symbolem oblasti a dodnes stojí na hlavní křižovatce okresu Ginza. 

 

Design vzdává poctu lvu Grand Seiko a ilustruje ho Shinji Higuchi, asistent režie a režisér speciálních efektů pro film ?Shin Godzilla? (2016). Shinji Higuchi komentuje: ?Stejně jako je lev králem zvířat, Godzilla je králem monster a je vhodný pro hodinky Grand Seiko. Chtěl jsem vytvořit zcela novou Godzillu a snažil jsem se ji navrhnout  tak, aby šla nazvat 'Grand Godzilla'.

 

 

 

Grand-Seiko-Godzilla-65th-Anniversary-Li

 

No nevím. Podle mě to je horor. Avšak Japonsku jsem nikdy nerozuměl a ani se o to nesnažím.

 

Hodinky budou k dispozici jako limitovaná edice v rozumném počtu 650 kusů v listopadu 2019 ve vybraných buticích Grand Seiko a Seiko a u vybraných maloobchodních partnerů po celém světě.

 

Koscom ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...