Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 6 minutami, PavelSch napsal:

Pavel váží 90kg při 190cm, takže žádný pírko. No právě, že na pivo bych si nechal ticho fitnessa, kterej po cyklostezce valí krásně, ale jakýkoliv jiný trasy s ním jsou za trest. Takže to nový bude hlavní kolo na vyjížďky, aktuální zůstane v záloze jako pivní.

Ještě zvažuju toho fitness Cannondale prodat a ty peníze dohodit do jednoho lepšího univerzála, pak už by dražší Trek tolik nebolel.

Dneska ty kola sly hodne nahoru a druhej problem je, ze nejsou. Slusny zaklad je to Shimano Deore ( Nebo Sram NX nouzove i SX) vzduchova vidlice s tlumenim, hydraulicky brzdy a idealne na Tebe vepredu s 180mm kotoucem a pevny osy. Vsude se rika “dobry ram”, ale imo v tom v tyhle tride rozdil neni a levny znacky ty drahy stejne kopirujou, tak u novych kol je i “nova” geometrie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, xcmaniax napsal:

Ten Trek ma aspon Deorko i kdyz ve verzi 1x10. 

Já jsem jednu placku nikdy neměl. Ale chápu to správně, že nižší rozsah převodů znamena, že netrenovaný člověk bude mít problém do kopců, protože i ten nejlehčí převod bude těžký s porovnáním např. s 3x8 nebo 2x10? Já vím, že v tom hrajou roli i zuby, ale to jsem nikdy moc nepochopil, na mě musíte jak na blbecka :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, PavelSch napsal:

Já jsem jednu placku nikdy neměl. Ale chápu to správně, že nižší rozsah převodů znamena, že netrenovaný člověk bude mít problém do kopců, protože i ten nejlehčí převod bude těžký s porovnáním např. s 3x8 nebo 2x10? Já vím, že v tom hrajou roli i zuby, ale to jsem nikdy moc nepochopil, na mě musíte jak na blbecka :D 

Tady to neni ideal, protoze to nejvetsi kolecko na kazete nema 50 nebo vic zubu. Jinak je to trochu kompromis a nastaveni na pohodu nebo do rychla urcuje velikost predniho tacu. Za me ideal 1x12 a rozsahy 32 x 10-50. S tim vyjedes vsechno a na silnici to jeste pojede. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky. No buď ten nákup odložím a počkám až budou kola a bude z čeho vybírat nebo udělám nějaký kompromis. Ještě tam byl skladem Scott Scale 980

https://www.scott-sports.com/cz/cs/product/scott-scale-980-dark-grey-bike

Zs stejné peníze jako ten Trek. Má 1x12 ale zase Suntour vidlici, což asi bude horší nez Rock Shox, ale možná lepší Suntour než 1x10

Upraveno uživatelem PavelSch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Duke650 napsal:

Někteří možná pamatujete, že každý rok namaluju nějaké zvířátko - většinou sloníka 🙂 ten dnešní má dokonce ocásek (ne, není to pšouk)

850A590A-1BA0-4AB3-9941-AAAD101CA371.jpeg

ty jo pekny, tohle sem víceméně jezdil co víkend jako kluk, ale před tema 30ti lety jsem si ani nepomyslel ze by to mohl být slon :) jen sem to většinou v Polnicce vzal rovnou směr Pilak a pak domu na obed 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jako prrr Afri.  Borec má 90 kg / 190 cm, kupovat MTB známé značky s total low level osazením za 16 je nerozum. A nejde o machr index. jde o to, že ani nemusíš moc prasit, abys ty brzdy dostal na limit. Tady fakt nešetřit, přidat aspoň 10, vykašlat se na věhlasné brandy, koukat na méně profláklé značky, kde dostaneš lepší komponenty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, sido napsal:

ty jo pekny, tohle sem víceméně jezdil co víkend jako kluk, ale před tema 30ti lety jsem si ani nepomyslel ze by to mohl být slon :) jen sem to většinou v Polnicce vzal rovnou směr Pilak a pak domu na obed 👍

Jo jo, loňský sloník neměl ocásek, fičel jsem rovnou domů. Dnes jsem se v tom debilním větru hecnul a stihl jsem to se západem slunce 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Duke650 napsal:

Tak to jako prrr Afri.  Borec má 90 kg / 190 cm, kupovat MTB známé značky s total low level osazením za 16 je nerozum. A nejde o machr index. jde o to, že ani nemusíš moc prasit, abys ty brzdy dostal na limit. Tady fakt nešetřit, přidat aspoň 10, vykašlat se na věhlasné brandy, koukat na méně profláklé značky, kde dostaneš lepší komponenty.

Můžeš prosím přihodit nějaký model, ať vím co brát jako etalon řekněme do těch 30k tedy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Duke650 napsal:

Tak to jako prrr Afri.  Borec má 90 kg / 190 cm, kupovat MTB známé značky s total low level osazením za 16 je nerozum. A nejde o machr index. jde o to, že ani nemusíš moc prasit, abys ty brzdy dostal na limit. Tady fakt nešetřit, přidat aspoň 10, vykašlat se na věhlasné brandy, koukat na méně profláklé značky, kde dostaneš lepší komponenty.

Tak jasný, přidat prašule se dají vždycky a dostaneš samozřejmě víc. Jde o to jestli chce, každopádně o machr index si myslím že Pavlíkovi nejde a značky které zmínil nějaké to know-how už mají a ty rámy nebudou špatné včetně geometrií kde samozřejmě to chce trochu zkusit posez. Když jsme u těch komponentů, co ti budu povídat, nedávno jsem do dal úžasný švih se svým dvacetiletým Rock Machinem, mechanické Tektro kotouče, Alivio, Hardtail a úplně famózní adrenalin, a dobrzdil všude... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako paradoxne jeden z velkých důvodů, proč řeším tyhle značky je ten, že to má skladem obchod cca 20 minut pěšky od našeho bytu a taky, že mám aktuálně malý auto, do kteryho kolo nedám, takže si pro něj musím zkrátka dojít a odvézt si ho :D jako samozřejmě bych to mohl řešit nějakou zapujckou auto od známého a tak, ale víte jak to je..

Že bude kolo od Scottu za 16k nic moc je asi jasný, ale aktuální nabídka kol je tragická a je otázka jak moc špatný bude pro moje potřeby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

90 kg není žádná závratná váha ani na ty brzdy 🙂 osobně bych doporučil něco přihodit a držet budget okolo 20. I když jsem teď zběžně prolítl nabídku Cannondale a nestačím se divit - kolo s pružinovou vidlicí za 26 tisíc :D no doba je zlá a už včera bylo pozdě, tak ber co můžeš (za mě taky spíš Scott neb Cdale - osobní zkušenost).

 

EDIT: pardon, měl jsem otevřenou předchozí stránku...

Upraveno uživatelem Jery
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, PavelSch napsal:

Jako paradoxne jeden z velkých důvodů, proč řeším tyhle značky je ten, že to má skladem obchod cca 20 minut pěšky od našeho bytu a taky, že mám aktuálně malý auto, do kteryho kolo nedám, takže si pro něj musím zkrátka dojít a odvézt si ho :D jako samozřejmě bych to mohl řešit nějakou zapujckou auto od známého a tak, ale víte jak to je..

Že bude kolo od Scottu za 16k nic moc je asi jasný, ale aktuální nabídka kol je tragická a je otázka jak moc špatný bude pro moje potřeby.

Tak třeba dostaneš i možnost se kolem obchodu trochu projet a prostě vem to co se ti bude líbit a budeš na něm sedět jako člověk.  Letošní sezónu dáš a uvidíš jak dál, každopádně se to pak všechno blbě prodává, spíš ne blbě, ale levně...to už je spíš lepší ho nechat někomu z rodiny a koupit si pořádnou mašinu. No, přeji každopádně šťastný výběr, dej vědět jak jsi dopadl a tady kluky moc neposlouchej, nebo zjistíš že jsi najednou o sto papírů tenčí ani nevíš 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...