Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Mato9 napsal:

Dik za odpoved. :-)

A preco v obchode s luxusnymi hodinami maju vytiahnutu sroubovaciu korunku aj mechanicke automaty? Pri quartzkach mi je to jasne (setria baterku), ale stale mi vrta v hlave, preco su vysroubovane aj automaty? Setria tesnenie v korunke??? Alebo???

Třeba proto, že mají nastavenou polohu ruček tak, aby bylo na cifru vidět vše podstatné a vytažením korunky se strojek zastaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahojte Primáci. Nevíte proč nikde na netu nemůžu dohledat tyto hodinky,  ale s logem quartz nad sestkou? Všude jsou jen kameny nebo automatic nebo nic. A nevíte jak mohou být staré? Díky moc. Lada. 

B724B8A7-CF90-45AE-8D18-7F6BEDF576AA.jpeg

5D9939E4-55F6-435E-87ED-A6C7F301C8F2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, papun napsal:

To je výrobek firmy Elton. Nic historického to asi nebude. Až na tu položenou devítku jsou hezké.

To vsechno vim, jen jsem nikde nedohledal na zadnych ten napis Quartz....I tak diky. L. ( mozna delane na zakazku...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Vítej na fóru. Jedná se o obyč civilní prim kal. 68 podle tvaru pouzdra zvaný soudek. Nic vic v tom nehledej. Začni si tady pročítat jednotlivá vlákna a budeš hned v obraze. 

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

poprosil bych o radu ohledně Prim Automat (Bauhaus?) v inzerátu: https://www.antik-hovorka.cz/obchod/prim-automatic-model-96-023-1-20209.html
Myslím, že správně mají být ručky s prolisem (podobně jako Elegant...), je to tak? Je možné, že se i tyto ploché ručky jsou originální?

Také mne zaujalo, že pouzdro je s vrtanými dirkami pro stěžejky. To se občas vidí. Je tam nějaké pravidlo, kdy se u jednotlivých modelů dělalo a kdy ne?

Moc děkuji za diskuzi.

20200125-111218-resized.thumb.jpg.7cea946d0928243eaebbf3accfd3ab2f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

mám tieto automaty v oboch variantách. Tie s plochými ručkami majú vŕtané nožičky a tie bez vŕtania zas ručky s prelisom, čiže asi v tom bude nejaká logika, ale ktoré sa presne kedy vyrábali povedať nedokážem. Len odhadujem, že tie s plochými ručkami môžu byť mladšie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už po druhé za krátkou dobu jsem narazil na označení základny pod setrvačkou v podobě písmena B. Prvně jsem tomu nevěnoval pozornost a předpokládal jsem, že si takto hodinky někdo individualizoval. Ovšem podruhé v krátké době jsem musel pozdvihnout obočí a jít se zeptat. :) Co může toto označení patrně z Eltonu znamenat? 

IMG_1090_result.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...