Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kluci, když píšete čím větší průměr tím lepší, na astro fóru píšou, že větší průměry jsou více ovlivněné "seingem" (předpokládám, že je to něco jako mlha). Což se u levnějších dalekohledů zřejmě ještě znásobí. Proto jsem chtěl 200 mm. Nebo si myslíte něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seeing neni mlha, ale pozorovací podmínky které mohou vycházet nejen z chvění vzduchu vyvolané tepelnými proudy vzduchu, ale i obsahu vody v atmosféře, obsahu prachových částic a podobně. 200-250mm je ideální průměr vypočitaný na základě běžného seeingu v Evrop? co je 2-3".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám že seeing má největší vliv při pozorování planet, Měsice a Slunce nebo na hvězdách. Na deep-sky objektech to takový vliv nemá, tam platí čím větší průměr tím lepší.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřešil jsem to jednoduše

Na posed Docter  8x56

Na courání po lese malý rus za pár korun 8x30 a nebo Canon  12x36 IS III se stabilizátorem když se jde rychleji do kopce  pak se ruce trochu klepou

Naprostá spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vyřešil takové širokoúhlé pozorování nákupem Zeiss z roku 1942 - vojenský dalekohled 25 x 100. Později byl vyráběn pod názvem Somet Binar.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pardon za zkomolení:-) Mlhou jsem měl namysli viditelnost. To je jedno, díky za osvětlení. Tak se budu pohybovat v rozmezí 200-250mm. Na váze mi tolik nezáleží, tahat ho nikam nebudu...

Akorát počítej s tím že včetně základny je to velký jak popelnice a vzhledem ke konstrukci skoro nenajdeš pohodlnou polohu ke koukání, abys u toho mohl sedět - buď to bude moc vysoko, nebo nízko. Ale zase si zacvičíš, taková astrojóga :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pardon za zkomolení:-) Mlhou jsem měl namysli viditelnost. To je jedno, díky za osvětlení. Tak se budu pohybovat v rozmezí 200-250mm. Na váze mi tolik nezáleží, tahat ho nikam nebudu...

Hlavne se Tu Pak pochlub cos vybral. Idealne I s rozbalovackou. Bude aspon zpestreni, jinak to Tu jsou Jen samy hodinky a kdo na to ma porad koukat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda začínám s triedrem 9x63. Pro základní orientaci na obloze je to řekl bych nutnost. Samozřejmě mám výhledově v plánu něco většího, tj. reflektor 200-250 max, víc určitě ne. Na druhou stranu mě však táhne větši binokulár, který si zachovává oproti reflektoru mnohem lepší přenosnost a hlavně má kuk na obě oči. A takovej Helios 20x100 vypadá určitě zajímavě (i když je oproti např. Celestronu 25x100 citelně dražší). Zas se ale snažím nejít hned do přehnanýho zvětšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, jak je člověk náročný na kvalitu zobrazení, dá se koupit i levnější bino s klasickými výměnnými okuláry.

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p9471_TS-Optics-APO-Giant-Binoculars-100-mm-Semi-APO---90--angled--1-25--eyepieces.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...