Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Zdravím, sháním dalekohled. Zvětšení 10x50, cena max 6000. Něco jako Nikon Action, tzn. Plněný dusíkem, voděodolný ,hranoly bk4. Jediná podmínka je, aby nebyl pogumovaný. Dalekohled si kupuju defakto na pořad a nechci ať se ta guma vytaha. Což se vytaha. Nějaké tipy? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, siki napsal:

Zdravím, sháním dalekohled. Zvětšení 10x50, cena max 6000. Něco jako Nikon Action, tzn. Plněný dusíkem, voděodolný ,hranoly bk4. Jediná podmínka je, aby nebyl pogumovaný. Dalekohled si kupuju defakto na pořad a nechci ať se ta guma vytaha. Což se vytaha. Nějaké tipy? Dekuji

Já ti nevím, já bych poradil právě tu gumu na dalekohledu mít - tím spíš, že to chceš na dýl. Ta guma bude absorbovat právě ty menší ťukance které by ti u takového levného dalekohledu (co si budeme nalhávat, cena max 6000 tisíc je economy line) mohly snadno způsobit špatnou kolimaci. A věř mi, že levných dalekohledů se špatnou kolimací jsem viděl mraky. Zato "vytahaných gum" o kterých píšeš, minimum, jestli vůbec nějakou. Bavím se tedy o těch běžných značkách typu Pentax, Nikon, Buschnell atd.

Pokud tenhle požadavek nebude, tak máš slušných dalekohledů na výběr docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já měl právě dalekohled Vanguard, ten byl z duralu potaženého takovou protiskluzovou vrstvou, na omak jako guma. Po deseti letech z toho byla lepkavá směs. A kolečka co má pogumavany Nikon aculon, tak tam po šesti letech už to pogumování na některých místech nepřiléhá k tělu dalekohledu. Počítám že ještě pár let a bude to na tom plandat. Tak tohle mě právě odradilo od pogumování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna Vanguard bych jako etalon kvality nebral. Ale vím co myslíš, tohle lze těžko předvídat. 

Mám od devadesátek malý skoro částečně pogumovaný dalekohled od Nikonu - v přihrádce auta. Guma jak nová. Na Opticronu co mám 17 let to samý. 

 

 

kukry.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se zeptám. Zadání: kompaktní dalekohled (limitů jsem si samozřejmě vědomej). Prošel jsem toho (virtuálně) mraky a máme dva adepty v požadovaný cenový relaci. 

Nemám kde vyzkoušet, takže musím objednat na slepo. Samozřejmě je možný objednat oba a pak jeden vrátit, ale dělám to nerad.

Takže:

https://www.knifestock.cz/steiner-safari-ultra-sharp-10x26-4477-p47299?utm_campaign=heureka&utm_medium=cpc&utm_source=heureka

nebo

https://www.alemat.cz/diamondback-hd-8x28#_tab=description

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann

Zdar, já teď řešil něco podobnýho a kromě Diamondbacku mě od Vortexu hodně zaujal ještě Vanquish, je k dispozici ve variantách 8x i 10x, pocitově mi připadá ještě o něco skladnější než ten Diamondback a hlavně se mi na něm hrozně líbí takový ten mimozemský design ala Predator. Celkem dobré shrnutí k němu třeba tady. Jo a abych byl kompletní, tak oproti Diamondbacku je tam teda rozdíl v plynu (dusík/argon).

vanquish.jpg.fa6b61eb75843edf9d40fdc66794ab6e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, morbo napsal:

@warann

Zdar, já teď řešil něco podobnýho a kromě Diamondbacku mě od Vortexu hodně zaujal ještě Vanquish, je k dispozici ve variantách 8x i 10x, pocitově mi připadá ještě o něco skladnější než ten Diamondback a hlavně se mi na něm hrozně líbí takový ten mimozemský design ala Predator. Celkem dobré shrnutí k němu třeba tady. Jo a abych byl kompletní, tak oproti Diamondbacku je tam teda rozdíl v plynu (dusík/argon).

Na ten jsem taky koukal, ale u mě to naopak není úplně šílek kávy (vzhledově) a ženě se nelíbí vůbec. Jinak ono je toho samozřejmě mrak a zejména na zahraničních webech jsem prošel spoustu srovnávaích testů, ale to by člověk vybíral doknekončna a já už bych to nějak rád rozsekl, asi zkusím objednat ten Vortex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...