Přejít na obsah

Citizen Series 8 - mechanical


tombas

Doporučené příspěvky

Citizen už na jaře 2021 oznámil novou sérii Series 8 - kolekci nových mechanických hodinek postavených na upravených kalibrech vyšší řady 0950 a 9051 v antimagnetickém provedení a v případě 0950 i prodlouženou rezervou nátahu na 50h a deklarovanou přesností -5 až +10 s/den.

Design pouzder v ocelovém provedení je moderní s industriálními prvky a univerzální velikostí 40mm.

Series8 brand site [CITIZEN] (citizenwatch-global.com)

V posledních týdnech se hodinky dostávají do prodeje a určitě si zaslouží pozornost ctěných chronomaniaků. Cena se pohybuje od cca $950 bez tuzemských daní.

Citizen Series 8 NB6010-81A | Japan-OnlineStore.com

Series8 brand site [CITIZEN]

NA1000-88A_1-700x700.jpeg

Citizen Series 8 NA1005-17L | Japan-OnlineStore.com

NA1004-87E_1-700x700.jpeg

NA1010-84X_5-700x700.jpeg

NA1015-81Z_1-700x700.jpeg

NB6012-18L_1-700x700.jpeg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou dost dobré a dost mě už od začátku lákají. Jen bude dilema vybrat si které! Původně jsem chtěl ty s vrstveným perlový ciferníkem ale přicházím pomalu na chuť i těm dalším variantám. Snad jen kromě té se zlaceným pouzdem, tak tu bych jedinou nechtěl. Budu čekat až jestli budou později někde naživo k vidění. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, xbraj19 napsal:

Vypadají super, mě by se líbily ty první dvoje, ale s tím lepším strojkem 0950.
Jenom ta cena je vyšší než psal kolega. U SeiyaJapan májí  ty s tím levnějším strojkem za cca 1100$ a s tím lepším strojkem za cca 1800$ a to vše ještě bez DPH.

Cena se v čase a prostoru mění a vyvíjí, to neovlivním. Cenu kolem $1000 za levnější variantu jsem našel u některých obchodníků, většinou přepočet z yenů.

Co by ale mohla být zajímavější nepotvrzená informace, časem by měly přibýt varianty v titanovém provedení.

Tak koukám, že k dispozici už i u evropských obchodníků za cenu kolem $1000 vč. DPH a poštovného.

Citizen Series 8 Automatic za 21 563 Kč k prodeji od Trusted Seller na Chrono24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 16. 12. 2021 v 19:24, Waya03 napsal:

Čím více fotek hodinek této řady jsem viděl, tím více měním svůj původní názor a začínám se více a více klonit k modelu NA1000-88A. No nevypadají skvěle?

Ne 😄 jednak se mně nelíbí to pouzdro - dýchá na mě duch hodinek z 90tých let a začátku nového tisíciletí, ten designový rukopis doby nesnáším a dost se to ohledí. Hlavně ale ten integrovaný tah je řešení kterému se vyhýbám - u takových hodinek odpadá sranda s přezouváním - různé adaptéry už tomu moc nepomáhají. Když už vybral bych si CITIZEN Series 8 -830- Automatic NA1010-84X Cal. 0950 - klasické pouzdro a "jiný" číselník... Ale celkově mě série 8 nesedí 🤨

 

image.png.7042fd7b43d8af5fc7a49c7416363c0c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Snekofon napsal:

Ne 😄 jednak se mně nelíbí to pouzdro - dýchá na mě duch hodinek z 90tých let a začátku nového tisíciletí, ten designový rukopis doby nesnáším a dost se to ohledí. Hlavně ale ten integrovaný tah je řešení kterému se vyhýbám - u takových hodinek odpadá sranda s přezouváním - různé adaptéry už tomu moc nepomáhají. Když už vybral bych si CITIZEN Series 8 -830- Automatic NA1010-84X Cal. 0950 - klasické pouzdro a "jiný" číselník... Ale celkově mě série 8 nesedí 🤨

 

image.png.7042fd7b43d8af5fc7a49c7416363c0c.png

 

Vím jaký styl myslíš, ale tam byla hlavní charakteristika takové ty zaoblené hrany. Tady je všechno ostře řezané a ten integrovaný tah mě taky naopak docela láká. A navíc i ten půjde eventuálně vyměnit, u jiného typu mají stejné uchycení na gumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celou tuhle sérii už nějakou dobu sleduji, vlastně od prvních informací, které se na webu objevily snad někdy na jaře. Asi nejzajímavější jsou ty strojky 0950, ale ta cena je nasazena hodně vysoko a prozatím to moc dolů nejde. Hodinky to každopádně budou kvalitní, vzhled záleží na vkusu každého, ale konkurence v téhle cenové kategorii je obrovská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Nově již dostupné v ČR. Jinak za mě hezčí ty s tou "perletí pod pavučinou" - nemají také to bílé pozadí datumu, což není na černém cifru zrovna košér :-).

Upraveno uživatelem Komplikace_Dejv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...