Přejít na obsah

Winder/natahovač


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, 
s plánovaným pořízením dalších hodinek chci koupit i vhodný winder. 

Ideálně na 2 hodinky, možnost menších otáček (v nabídkách je od 650/den), tichý, uvítám i na baterie, ale  není to až tak nutné. A snadné vkládání i vyndávání hodinek. 

Na netu je toho dost, ale recenzí a zkušeností už tak ne. Prošel jsem i zde fórum, ale něco už je staré a produkty se už nevyrábí. 

Uvítám doporučení na základě osobních zkušeností. Cena nejlépe tak od cca 5k do těch 10k, více se mi už moc nechce dávat, ale pokud by to bylo zajímavé, trochu i připlatím. 

Moc díky za ochotu se podělit o radu a zkušenosti. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to hodně špatně. S tím se strojek vyrovná. Spíš jde o to ujasnit si režim nošení a vrtění. Asi nemá smysl vrtět hodinky dlouhodobě. Tím myslím třeba v řádu měsíců. Vrtět pár dnů a střídat s jinými, tam už je to na zvážení, resp. nějaký efekt to má. Taky je potřeba přihlédnout k přesnosti strojku. U strojků přesnějších, kde nebude potřeba často seřizovat se efekt vrtění zvyšuje. Naopak u větší odchylky je to na zvážení, když budeš muset seřizovat častěji. Když korunku stejně vytáhneš a posuneš ručičky, pak je otázka, jestli třeba hodinky nenechat dojít a až na ně přijde řada roztočit a seřídit.

Nejlepší asi je pořídit nějaký levnější vrtič a než začne být během pár let hlučný, všechno na něm odzkoušet, jaký systém ti bude lépe vyhovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plánuji střídat 2 hodinky, jsem často na home office (doma nosím jiné), takže budou každé tak den, dva v týdnu na ruce, zbytek ve vrtiči, Přesnost snad bude dobrá, současné mi dělají cca necelou sekundu denně dopředu, takže jen na konci měsíce zastavím na těch pár sekund. Ručky seřizuji jen při změně času. 

Nedovedu si moc představit je nechat zastavit a vždy pak celé seřizovat - čas, datum apod. Současné dnes natahuji ručně vždy večer, když jsem třeba pár dni doma nebo přes víkend. 

Otáčky těch 900 místo 650 budou tedy asi OK. Ještě by mne zajímalo - některé vrtiče jsou i na baterky, má to smysl řešit, vydrží aspoň pár měsíců, nebo je to spíše zapojit do sítě?

A mají některé vrtiče i jiné vychytávky, na co bych se měl zaměřit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen poznamenám, že z 900 se na 650 dá dostat jednoduše časovací zásuvkou, která to na noc vhodně odpojí. Počet hodin na odpojení si spočítáš trojčlenkou. Odhadem 900 -> 650 / 24h znamená vrtět +/- 17 h a 20 minut.

 

Pokud dáš zásuvku, která to ve 23.00 vypne a v 5.40 zapne, máš to tam 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma winder Benson, kvalita zpracování apod je OK, nicméně je hlučný, ne noc jej vypínám. Pak jsem opravdu zvědav na tenhle z hlediska hlučnosti. Osobně si myslím, že se vedle toho nebude dát spát ať to bude jakkoliv kvalitní, že to rušit bude stejně...
https://watchwinders.com/watchwinders/benson/all

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě probíhalo další rozhodování, doporučení od prodejce RLX co oni mají a nakonec jsem dnes objednal:

Natahovač Paul Design

Lepší nastavení, má tam i noční režim, ale to mne tak netíží, natahovač bude v pracovně, spát u něj nebudu. Zvažoval jsem na 3 hodinky, ale v podstatě většinou střídám dvoje, ale i u třech pohoda, když jedny se budou natahovat na ruce. To mi asi stačí. 

Je sice dražší, než jsem prve chtěl utratit, ale co už, snad to bude fakt kvalita, záruka je 5 let, doufám, že pojede bez problémů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to tu opráším. Potřeboval bych pro kluka nějakeje základní winder na jedny hodinky k Seiko 5.

Obecně samozřejmě vím co od winderu očekávat, stejně jako vím, že je praštěný jej kupovat k pětkám, ale je jelikož nemají možnost manuálního nánathu a one je chce nosit průběžně, ale ne furt, tak to beru. 

 

Co třeba toto:

https://www.klarstein.cz/St-Gallen-ll-Premium-natahovac-hodinek-4-rychlosti-3-rotacni-rezimy-Stribrna.html

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann Jestli je to ještě aktuální, tak hodně laciný natahovač mají napřiklad zde:

https://www.conrad.cz/p/eurochron-eub-250-1561480-stojan-s-natahovacem-hodinek-jedny-hodinky-1561480

Kupoval jsem ho před necelým rokem a funguje dobře. Trochu je slyšet, ale mám ho na druhé straně místnosti a dá se u toho normálně spát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 2. 2022 v 10:01, warann napsal:

Trochu to tu opráším. Potřeboval bych pro kluka nějakeje základní winder na jedny hodinky k Seiko 5.

Obecně samozřejmě vím co od winderu očekávat, stejně jako vím, že je praštěný jej kupovat k pětkám, ale je jelikož nemají možnost manuálního nánathu a one je chce nosit průběžně, ale ne furt, tak to beru. 

 

Co třeba toto:

https://www.klarstein.cz/St-Gallen-ll-Premium-natahovac-hodinek-4-rychlosti-3-rotacni-rezimy-Stribrna.html

Díky.

Pokud chceš winder k Seikám, měl by mít kolmé uložení hodinek. Seika mají tužší rotor a pokud jsou hodinky pod úhlem 45 stupňů, blbě se dotahují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak po menším zpoždění (dodán jiný model, pak vadný kus) mám natahovač už doma. 

Nakonec jak jsem psal je to Paul Design  (Natahovač Paul Design). Jsem spokojený, vzhledově velmi pěkný, bytelný. Hlučnost bych se nebál říci skoro nula, nic. Večer slyším jen takový šum snad do 50 cm, dál od natahovače opravdu už nic a to jsem na různé zvuky hodně citlivý. 

Technicky také super - každý rotor samostatné nastavení, otáčky už od 480, což mi vyhovuje, když ty hodinky střídavě nosím, tak se zbytečně moc nepřetahují. Má i dálkové ovládání, ale displej s přijímačem je pod horním víkem, nechápu, že čidlo není jinde, kdo to vymyslel, asi u toho požil. Není to sice problém, ale v poličce musím mít větší místo, abych mohl to horní víko otevřít. 

Tak jen teď doufám, že vše zůstane tak jak je, nic se nepokazí, nezačne být hlučný a pod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Za mě je to jednoduchý :)
1. Jednou za čas je natáhneš / ponosíš a časem budeš muset řešit servis
2. Necháš je točit ve winderu - dochází k opotřebení součástek - riskuješ že něco odejde kvůli opotřebení a budeš muset řešit servis...
3. Necháš je ležet - riskuješ že zatuhnou a budeš muset řešit servis - vyčištění, namazání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...