Přejít na obsah

RADO Captain Cook Bronze


Snekofon

Doporučené příspěvky

V 20. 3. 2023 v 18:15, tarmi napsal:

To s tím manuálním nátahem je nějaká bejkovina, ne? Jasně, že s nulou to na ruku nikdo nedá, protože si musí nastavit čas a k tomu potřebuje, aby hodinky šly, ale nevidím důvod, proč by se automaty neměly rozběhnout samy jen natažením od rotoru po pár zatřeseních a následně pak při aktivitě do plna. A jestli to některé strojky neuměji, bylo by dobré to zahrnovat do recenzí, myslím, že by to odradilo hodně kupců. Mimochodem drtivá většina mých automatů, co jsem kdy měl a mám, se rozběhla už při vytahování z hodinkovnice. 

 

před 2 minutami, Snekofon napsal:

Chlapi díky za reakce. Ten rozběh manuální nátahem se mně taky nezdá, respektive u Orient Star s indikátorem rezervy jsem měl ve zvyku vytáhnout zastavené hodinky ráno ze skřínky. Nazout na ruku, sednout do auta a přijet z Břeclavi do Brna do práce. Cestou nemám žádné serpentíny, že bych vrtěl volantem, ale 60km dálnice a celkově 7 zatáček + dva kruháče :) V práci jsem si uvařil kafé a teprve seřídil čas, kdy za tuto mizernou pohybovou aktivitu dokázal Orient dotáhnout skoro polovinu rezervy a do plných se dostal ani nevím jak během chvíle...

Abych RADO nekřivdil, tak minulý víkend přežily po odložení v běhu do pondělí. :D

Schválně jsem vložil přesnou citaci emailu z autorizovaného servisu.

Tento problém jsem měl pouze s jedněmi automaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odložim si pár fotek. Bronz je hodně odolný patině, po půl roce by už klasické CuSn8 mělo temnou barvu, tady se stále jen lehce prokresluje. Nejvíc tmavne korunka, kde je nejčastěji kontakt s tělem a asi se stírá nejvíc ochranná vrstva kterou vytváří příměs hliníku. Radost udělala zelenkavá plíseň v zoubcich lunety, která okem ani vidět moc není, ale na fotce je 😃

IMG_20230504_083945.thumb.jpg.58dc9beea90035ca44eccefe28bf39f0.jpgIMG_20230506_154317.thumb.jpg.e31ed774fe40a346f242b765c5acea02.jpgIMG_20230506_154243.thumb.jpg.16a4134295281c0420c560039ca2b87f.jpgIMG20230506154655.thumb.jpg.384c59f2283ba92db884e2f21bda1f4e.jpg

IMG20230506155053.thumb.jpg.ac1fa1cd92a693d3eac2358cbf379f52.jpg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Odložím si sem pár fotek dokládajících aktuální stav patiny po 9 měsících přirozeného vývoje... postup pomalejší než bych si přál, ale zkusím být ještě trpělivý. 

Co je víc otravné je strojek - včera opět zaneseno k Bechyněmu na reklamaci rezervy chodu. Pro připomenutí - letos na začátku roku jsem toto již reklamoval - po opakovaném pozorování toho, že se hodinky po intenzivním nošení zastavily v podstatně kratším čase než by mělo být (80h). Po měsíci mně je vrátili se závěrem z Koscom, že po měření na winderu se závada neprokázala a naměřená hodnota byla 79,5h.  Trochu jsem se divil, ale budiž.

Poslední dva víkendy se ale opakovalo stejné - po intenzivním nošení celý týden hodinky prokázaly sotva poloviční rezervu. Konkrétně tento víkend jsem je po celém týdnu v sobotu ještě potahal na Veteránfestu ve Slavkově - kdy jsem jen od zaparkovaného auta našlapal pěknou porci kroků, atd. prostě intenzivní pohyb po několik hodin. Hodinky odloženy po návratu domů v sobotu cca 15h. V pondělí ráno beru hodinky na ruku a vidím že zastavily v neděli před půlnocí - místo 80h tak nevydržely ani polovinu a to mě už fakt nasralo 🙂 Do protokolu k závadě jsem si tak vymínil uvést že se jedná o opakovanou reklamaci a žádám kontrolu strojku, ne jen měření v laboratorních podmínkách na winderu, tak jsem zvědav.

IMG20230623161850.thumb.jpg.153634c6d5f6929fe82f2ba7b68e9743.jpgIMG20230623161821.thumb.jpg.d1dce94699c4b911d087d8fda786973e.jpgIMG20230623161548.thumb.jpg.e578e7e21f403a628f95a14d6362926e.jpgIMG20230623161515.thumb.jpg.702bc07073a36329bf62eb8a70d04256.jpg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Snekofon napsal:

Odložím si sem pár fotek dokládajících aktuální stav patiny po 9 měsících přirozeného vývoje... postup pomalejší než bych si přál, ale zkusím být ještě trpělivý. 

Co je víc otravné je strojek - včera opět zaneseno k Bechyněmu na reklamaci rezervy chodu. Pro připomenutí - letos na začátku roku jsem toto již reklamoval - po opakovaném pozorování toho, že se hodinky po intenzivním nošení zastavily v podstatně kratším čase než by mělo být (80h). Po měsíci mně je vrátili se závěrem z Koscom, že po měření na winderu se závada neprokázala a naměřená hodnota byla 79,5h.  Trochu jsem se divil, ale budiž.

Poslední dva víkendy se ale opakovalo stejné - po intenzivním nošení celý týden hodinky prokázaly sotva poloviční rezervu. Konkrétně tento víkend jsem je po celém týdnu v sobotu ještě potahal na Veteránfestu ve Slavkově - kdy jsem jen od zaparkovaného auta našlapal pěknou porci kroků, atd. prostě intenzivní pohyb po několik hodin. Hodinky odloženy po návratu domů v sobotu cca 15h. V pondělí ráno beru hodinky na ruku a vidím že zastavily v neděli před půlnocí - místo 80h tak nevydržely ani polovinu a to mě už fakt nasralo 🙂 Do protokolu k závadě jsem si tak vymínil uvést že se jedná o opakovanou reklamaci a žádám kontrolu strojku, ne jen měření v laboratorních podmínkách na winderu, tak jsem zvědav.

Pěkné fotky, držím palce, ať to dobře dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky - budu reportovat o výsledku servisu. Jinak tento bronz je hodně odolný, takže by mohl být variantou pro někoho kdo má u běžné slitin problém. Nevýhoda je, že je v podstatě použit asi jen u těchto hodinek. Nějak si nevybavuji, že by se touto cestou vydal jiný výrobce. V srpnu je vezmu k moři, tak snad v tom živlu naberou nějaké náznak patiny :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidám pár ostrých fotek a dlužím update k servisu. Takže Bechyně poslal do Koscom, kde je nechali opakovaně vrtět a měřili rezervu, kdy zaznamenali hodnotu 83h. Reklamaci tak opět neuznali jako prokázanou. U Bechyněho se údajně s tímto výsledkem podruhé nespokojili a hodinky otevřeli, vizuálně se jevilo ale vše v pořádku. Tak nevím co si o tom myslet, beru to tak, že minimálně můj konkrétní strojek potřebuje trochu jiné impulsy, než jaké mu dávám běžným, i když intenzivním pohybem. Po roce jinak dělá strojek cca +6s / den a beat error je 0.0ms, takže z tohoto pohledu jsem spokojen.IMG20230825101704.thumb.jpg.7427fdc1f27ad558f45eebbf9ed4ab94.jpgIMG20230825101447.thumb.jpg.25b7c4c61d492ef762319bc859d1aae2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přidám ještě pár fotek posunu u patiny... blíží se výročí co je mám a nosím je s vyjímkou toho co se poleželi v servisu opravdu intenzivně. Patina má pomalejší nástup a plesniví jinak, než běžný bronz - po koupání v moři se nově ukázala patina do červena - jako by rez :) zejména mezi nožkami a v přechodu pouzdra a nožek z vnějšku. Myslel jsem si že to je nespláchnutá sůl, ale hodinky jsem vypral vlažnou vodou s mýdlem a pořád to tam je...  IMG20230825102019.thumb.jpg.2ad1f23769f6945f4bd0f9d1fd4f5841.jpgIMG_20230825_102457.thumb.jpg.b11e18ec071f1eb1dc1c305eb8c6c436.jpgIMG20230825102034.thumb.jpg.0050ca8af3f6a8b8d1bcc7f16723a3b0.jpg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá patina, třeba se k bronzu taky někdy dokopu :)

Ten závěr ze servisu je mrzutý... ono to klidně může být něco jako psal @ragu, že se může rotor lehce o něco brzdit, může být maličko přidřené ložisko, atd. a tím pádem nenatahují při pohybu tak dobře, jak by měly...

Bohužel servis to jen hodí na winder a tam se nejspíš v pohodě natáhnou do plna a tu rezervu pak i mají, což ale neřeší tvůj problém...

Na druhou stranu chtít po někom ze servisu, aby ty hodinky nosil ve svém volném čase a sledoval rezervu chodu, by byl bizár :D

Ale chápu i postup servisu. Hodinky na winder, pak změřit rezervu. Rezerva ok, chod taky, takže z jejich pohledu není důvod dělat nějakou částečnou nebo úplnou rozborku strojku...

Užívej si parádní hodinky a přál bych ti, aby servis při té poslední reklamaci jen dotáhl nějaký šroubek (i když to není v záznamu) a odteď už bude vše ve 100% pořádku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lookyn Díky ! Já v podstatě nemám vysloveně problém s tím, jak probíhá servis, t.j. že dají na winder a pokud je tam vše OK, tak se holt závada neprojevila. Na druhou stranu byla to opakovaná reklamace. Nejsou to nějaké echt hodinky, na druhou stranu retail 76,5k už není zase tak málo, aby po opakované reklamaci v prvním roce od pořízení nemohli udělat něco navíc přímo v Koscom. Hodinky mám 11 měsíců a z toho 2 měsíce proležely v servisu. Nejsem chronický stěžovatel, ale zrovna rezerva pro mě byl jeden z klíčových parametrů, proč jsem volil tyto hodinky, tak mě to prostě vadí. Až budu mít náladu, tak udělám kompletní test, t.j. nazuji je, udělám aktivitu s GPS trackingem, při které by mělo být nataženo ... třeba si dám pochod 15km max. tempem co zvládnu atd... pak odložím a změřím.. Celé si to zdokumentuji a uvidím. Nemyslím že by mně to pomohlo v řešení problému, ale chci v tom mít jasno :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snekofon chápu, když si vybereš hodinky pro vyšší rezervu chodu, tak je pak blbý, když jdou podstatně kratší dobu...

Ten nápad s pochodem zní dobře a mohl by to být argument i pro servis, že tam asi nebude vše v naprostém pořádku, pokud hodinky nebudou držet rezervu ani po takové aktivitě :)

Držím palce, ať vše dobře dopadne a určitě sem přidávej fotky a info, jak to s nimi vypadá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ultimátní test rezervy chodu zahájen!

Dnes - 07.09. v 18:18 jsem se pustil do aktivity, která by měla prověřit jak jsem na tom s rezervou. Zaplánována trasa na 13km ostré chůze ze Staré Břeclavi, podél toku Dyje na Pohansko a zpět. Tady pak byly o necelé dvě hodiny později (20:12) uloženy číselníkem nahoru, aby předvedly co v nich je. Před aktivitou byly Cooky denně nošeny v režimu běžného kancl divingu, takže nešly do akce z nuly, ale naopak by měly být přirozeným pohybem už před tím dost nataženy.

Zdechnout by tak měly až v pondělí 11.9. na ránem, jestli půjdu v neděli spát a neuslyším tikot, tak budu dost nasraný :) Výsledek dám vědět 🕓image.thumb.jpeg.c21c65f84c4fe4118de5ed5e83cd05d1.jpeg

image.thumb.jpeg.cdc52f7dddbda839a5cffa45b21e1364.jpeg

image.thumb.jpeg.f1023c33901e86e2ba3e4d25baa4a3e3.jpeg

image.thumb.jpeg.041440a6641b8c091d36fb6d30d2e6cd.jpeg

image.thumb.jpeg.f6f13effec244adad71f448e60c7d7a8.jpeg

IMG20230907201207.thumb.jpg.13da9cb35c4689ef4314bdd3aabe8a67.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozorování dokončeno !

Clock GIFs | Tenor

Hodinky zapadly prachem a zastavily se dnes ráno - 11.09. v 03:56 - výsledná hodnota rezervy je tak 81h 38min

Takže se tímto vyvrátily všechny mé domněnky a falešná obvinění - strojek je minimálně po intenzivní aktivitě schopný vyždímat ze sebe co má.... hodinky tímto beru plně na milost a definitivně je pasuji na své finálky :) 

image.thumb.png.b4f90e314b665c03f8811a900dda6800.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Snekofon napsal:

Pozorování dokončeno !

 

Hodinky zapadly prachem a zastavily se dnes ráno - 11.09. v 03:56 - výsledná hodnota rezervy je tak 81h 38min

Takže se tímto vyvrátily všechny mé domněnky a falešná obvinění - strojek je minimálně po intenzivní aktivitě schopný vyždímat ze sebe co má.... hodinky tímto beru plně na milost a definitivně je pasuji na své finálky :) 

 

Dobrá zpráva, mám rád příběhy s dobrým koncem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby ten příběh nebyl zas až tak oslnivý.... Minulý týden jsem opět Cooky nosil v režimu běžného dne kancelářského potkana, v pátek jsem je odložil už dopoledne v 11:00, kdy jsem před tím absolvoval cca 3km procházku z transfuzní stanice domů. Hodinky zastavily v neděli v 07:20. Takže vydržely běhat cca 44h = polovinu rezervy.  

Výsledek je tak dost rozpačitý - rezervu přes 80h mají, ale aby jí bylo dosaženo, musí člověk chodit jako Pribilinec. V rámci běžného pohybu je ta rezerva podstatně nižší. Jdu zkusit hodit dotaz do servisně radícího bloku, protože jsem takto ve slepé ulici neprokazatelné vady / nevady. 🥸

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...