Přejít na obsah

Rozborka Cal.68


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ten šroubek se třema drážkama má levý závit a to druhé pravý.Vrať tam západku a pak ho povolíš.

 

Díky! Mám trochu jiný strojek a oba šroubky vypadají jako ten menší na fotce. Předpokládám ale, že o šroubcích to není a mají ta závity jak píšeš. Nebo když je šroubek s jinou drážkou znamená to, že má automaticky "opačný" závit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky! Mám trochu jiný strojek a oba šroubky vypadají jako ten menší na fotce. Předpokládám ale, že o šroubcích to není a mají ta závity jak píšeš. Nebo když je šroubek s jinou drážkou znamená to, že má automaticky "opačný" závit?

 

 

No ja vzdy videl v primkach u opacneho zavitu tu jinou drazku, ale mam jich jen par, ten zavit je zrejmne opacny aby se to nepovolovalo pri zaberu, tak asi u jineho 68 to urcite je take opacny zavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Asi trochu hloupý dotaz: Snažím se z primek vyndat strojek, kalibr 68. Korunku jsem vyšrouboval z osičky, povolil dva šroubky, které drží strojek v plášti. Na strojku je v blízkosti osy natahování takový "čudlik", který jsem čekal, že po zmáčknutí v prohlubni špendlíkem uvolní osu a strojek vyjmu, ale nic, zmáčknout nejde. Možná je v tom místě nějaký problém, protože korunka se volně protáčí, proto jsem se do toho vůbec pustil. Chtěl jsem z jiného strojku kal. 68 vzít a vyměnit chybnou součástku, ale nedostal jsem se ani k vyjmutí strojku z pouzdra... :crying_anim:

Upraveno uživatelem prukajda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi trochu hloupý dotaz: Snažím se z primek vyndat strojek, kalibr 68. Korunku jsem vyšrouboval z osičky, povolil dva šroubky, které drží strojek v plášti. Na strojku je v blízkosti osy natahování takový "čudlik", který jsem čekal, že po zmáčknutí v prohlubni špendlíkem uvolní osu a strojek vyjmu, ale nic, zmáčknout nejde. Možná je v tom místě nějaký problém, protože korunka se volně protáčí, proto jsem se do toho vůbec pustil. Chtěl jsem z jiného strojku kal. 68 vzít a vyměnit chybnou součástku, ale nedostal jsem se ani k vyjmutí strojku z pouzdra... :crying_anim:

 

nemas fotku hodinek? nekdy se totiz trojek vyndava predkem, pres sklo. taky korunku vytahuj vcetne osicky, tzn. zmackni cudlik a vytahni celou korunku i s osickou - pokud to nejde, bude to asi zatuhle...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemas fotku hodinek? nekdy se totiz trojek vyndava predkem, pres sklo. taky korunku vytahuj vcetne osicky, tzn. zmackni cudlik a vytahni celou korunku i s osickou - pokud to nejde, bude to asi zatuhle...

 

Díky za reakci. Tady jsou fotky, snad takto stačí:

post-1908-1262448915.jpg

post-1908-1262448921.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je přesně ten případ, jak píše docent. Našroubuj korunku, zmačkni čudlik a vytahni osičku s korunkou ven. Je lepší, když je před touto operací osička v poloze regulace ruček. Potom se podívej na rámeček sklíčka a naproti korunce by mělo být místo, kde to opatrně otevři nožíkem. Rámeček se sklíčkem sundáš a strojek s ciferníkem vyndej předem. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo jak vyndáváte strojek právě u těch primek, kde se strojek vyndává předem a není odnímatelný rámeček se sklíčkem? A co vedlo výrobce k tomuhle úžasnému vynálezu?

Musí se sundat to sklo. Je potřeba mít snímač skel, bez něj se to dělá blbě. Takovej ten snímač co vypadá jako mučící nástroj. Taky je dobré to sklo v tom snímači po sejmutí nechat až do opětovného nasazení, jinak též nastává potíž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je přesně ten případ, jak píše docent. Našroubuj korunku, zmačkni čudlik a vytahni osičku s korunkou ven. Je lepší, když je před touto operací osička v poloze regulace ruček. Potom se podívej na rámeček sklíčka a naproti korunce by mělo být místo, kde to opatrně otevři nožíkem. Rámeček se sklíčkem sundáš a strojek s ciferníkem vyndej předem. :smile_anim:

 

Díky, úspěch. Stlačit čudlik byl problém, byl pěkně zatuhlý. Pomohla kapka lihu z lékárny aplikovaná na dané místo přes noc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí se sundat to sklo. Je potřeba mít snímač skel, bez něj se to dělá blbě. Takovej ten snímač co vypadá jako mučící nástroj. Taky je dobré to sklo v tom snímači po sejmutí nechat až do opětovného nasazení, jinak též nastává potíž.

 

Pár fotek:

post-594-1262516106.jpg

post-594-1262516117.jpg

post-594-1262516127.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahhh ono to opravdu vypadá jako nějaký nástroj na vytváření bolesti!!! BTW mám doma taky jedny Primky co už bohužel netikají tak bych se mohl, inspirován tímhle vláknem, podívat jestli nenajdu kde je zakopaný pes. Ale nevím nevím jak to bude s mojí šikovností vypadat. :) Snad z toho nebude pouze rozborka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zase pomocí toho mučidla, jen s tím je třeba trochu jemně zakroutit, aby si to sklo sedlo. Nejlepší je jak psal dknespl to nechat přímo v tom stahováku a nebo je na to takový plechový spodní díl (tl. cca 0,5 mm?), který vymezuje vůli tak, aby se to nechytalo stahovákem až na samém spodním okraji skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...