Přejít na obsah

Rozborka Cal.68


Doporučené příspěvky

Tobě ještě nic neujelo ? Abych se nepodíval na všechny tvé příspěvky - zřejmě by se také něco našlo :) .

Jéje, každou chvíli. A neber to ode mě nijak osobně, jen se to v tom vlákně nějak pomnožilo, tak jsme si to jen připomněli. Prostě aby se z toho za chvíli nestala norma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kalibr se vytahuje horní stranou. Vezmi nožík kterým otevíráš dýnko, vlož ho mezi pouzdro a ten kovový kroužek se sklem a sundej to. Pak to vytáhneš horem, ale ten šroubek tak jako tak budeš muset vyndat. Ale zas možná když se Ti podaří ten strojek nějak dobře naklonit, tak ho třeba provlečeš horem i s tím jedním šroubkem, když koukám že je už skoro zapadlej.

 

Díky za radu. Zkoučel jsem to, ale neúspěšně. Lupou jsem prohlížel pouzdro, zda mezi kroužkem a pouzdrem najdu nějaký náznak spáry či štěrbiny, která by mi naznačila, kde zapáčit nožíkem. Našel jsem snad nějaký náznak vybrání v kroužku, ale nejsem si jistý, zda to opravdu takto výrobce myslel. Kroužek se mi sundat nepodařilo. Ona nějakou spáru mezi tím kroužkem a pouzdrem se mi nedaří najít. Máš zkušenost právě s tímto pouzdrem? Vím, že u některých se takto klaibr vyndává, tam ale spára mezi kroužkem a pouzdrem byla patrná a na kroužku šlo bez problému najít štěrbinu, kam vložit ostří nožíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu. Zkoučel jsem to, ale neúspěšně. Lupou jsem prohlížel pouzdro, zda mezi kroužkem a pouzdrem najdu nějaký náznak spáry či štěrbiny, která by mi naznačila, kde zapáčit nožíkem. Našel jsem snad nějaký náznak vybrání v kroužku, ale nejsem si jistý, zda to opravdu takto výrobce myslel. Kroužek se mi sundat nepodařilo. Ona nějakou spáru mezi tím kroužkem a pouzdrem se mi nedaří najít. Máš zkušenost právě s tímto pouzdrem? Vím, že u některých se takto klaibr vyndává, tam ale spára mezi kroužkem a pouzdrem byla patrná a na kroužku šlo bez problému najít štěrbinu, kam vložit ostří nožíku.
Přesně tyto hodinky mám doma, a ještě asi dvoje další v tomto pouzdře.Rozhodně to tak výrobce myslel :smile_anim: Musíš se více snažit. Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu. Zkoučel jsem to, ale neúspěšně. Lupou jsem prohlížel pouzdro, zda mezi kroužkem a pouzdrem najdu nějaký náznak spáry či štěrbiny, která by mi naznačila, kde zapáčit nožíkem. Našel jsem snad nějaký náznak vybrání v kroužku, ale nejsem si jistý, zda to opravdu takto výrobce myslel. Kroužek se mi sundat nepodařilo. Ona nějakou spáru mezi tím kroužkem a pouzdrem se mi nedaří najít. Máš zkušenost právě s tímto pouzdrem? Vím, že u některých se takto klaibr vyndává, tam ale spára mezi kroužkem a pouzdrem byla patrná a na kroužku šlo bez problému najít štěrbinu, kam vložit ostří nožíku.

 

 

Má doma identické pouzdro s kal.66, taky jsem ho rozborkoval a vybrání na koružku co drží sklo je. Strojek musí jít ven na stranu ciferníku, protože ciferník je upevněn na strojku šroubky z boku a na ty se dostaneš jedině až jej vyndáš z pouzdra, teda aspoň tak jsem to měl u té 66

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má doma identické pouzdro s kal.66, taky jsem ho rozborkoval a vybrání na koružku co drží sklo je. Strojek musí jít ven na stranu ciferníku, protože ciferník je upevněn na strojku šroubky z boku a na ty se dostaneš jedině až jej vyndáš z pouzdra, teda aspoň tak jsem to měl u té 66
Přesně tak

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak jsem si chtel zkusit zda dokazu rozdelat a slozit hodinky aby pak jeste fungovaly. Dostal jsem od Kubsona Prim calibr 68.4 (predpokladam je tam totiz vyrazeno 684)na hrani. Timto mu jeste jednou dekuji. No a protoze nemaje zadne hodinarske naradi upravil jsem par sroubovacku co se mi doma valely a pucil si z prace nejakou mensi pinzetu a s chuti se do toho pustil. Sel jsem do toho tak nejak po hlave a za hodinu to bylo na soucastky, pri rozebirani jsem to postupne nafocoval aby jsem videl jak to pak dat dokupy. Druhy den jsem se pustil do skladani a pri druhe soucastce mi bylo jasny ze tok dat do kupy bude trvat o poznani dele protoze mi trvalo umisteni mustku nad kotvou (odpuste pokud neznam spravne nazvy) cca 5 minut. No za chvili jsem se do toho dostal a slo to celkem dobre, obcas jsem neco poskladal a zase rozdelal protoze jsem zjistil ze to bude lepsi skladat v jinem poradi. Po cca hodine nastala zrada kdyz jsem bral pinzetou spojkovy pastorek (poradneho naradi nemaje) tak mi priskocila k mirne magnetice pinzete pruzinka od zapadky a tak jsem nerozvazne klepl pinzetou aby zase spadle, ale ouha!!! dotkl jsem dna krabicky a pruzinka brnk a zmizla z dohledu :suicide_anim: tak jsem pomalicku prohledal stul a vse kam jsem videl bez vetsich pohybu vcetne sebe a pak na kolena lampu do ruky a na koberec po pul hodine mne to prestalo bavit a smiril jsem se s tim ze bud vyrobim novou nebo nekde sezenu. Druhy den (dnes) jsem prisel z prace a ptam se zenusky "tak co nasli jste neco" ona mi s usmevem na tvari rekla ze vysala a ze hodinarstvi maji dnes jen do tri a tudiz je uz zavreno. Tak jsem rozebral nejkej fotak a nasel vhodny material pro vyrobu pruzinky a jal se cekat az budou deti spat.

 

Vecer rika pritulnice ze by jsem mohl udelat rybkovou pomazanku a tak vytahnu otvirak a nez jsem nasel konzervu s rybicema tak moje dvouleta dcerka zbalila otvirak a uz si ho tahne do obyvaku na koberec. Zvednu otvirak a jdu do kuchyne ze otevru konzervu prilozim otvirak a koukam na plecjovce lezi kousek kovove špony, asi to spadlo z otviraku. Kouknu blize a ona to ztracena pruzinka vyvalim oci a nic nechpaje hlasim na vsechny strany ze se stal asi zazrak !!!

 

Hodinky jsou slozeny a pekne tikaji hodil jsem to na vibrograf vyrobeny dle jednoho vlakna tady na foru serizeno a uvidime jak budou fachat. Prikladam par desitek fotek pro ty co to nikdy nevideli rozdelany muze se jim to hodit az se rozhodnou podivat se primkam na "streva".

 

Odborniky prosim o radu cim se sundavaji a nasazuji raficky to byl pro mne totiz asi ten nejvetsi problem ??

 

Díky. Právě jsem si díky tomuto vláknu vyměnil péro v kal.68 a nemusel chodit k hodinářce. Vážený kolega Mischa mi dal instrukce po telefonu, ale bez těchto fotek bych si byl asi netrouf. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

neznáte prosím nějakej trik na nasazování můstku soukolí (doufám že se to tak jmenuje)? Nemůžu se trefit všemi čepy do kamenů najednou a bojím se že je poškodím.

 

Já řešil podobný problém. Pro úplnost to bylo na bezkamenových kapsáčích a bezkamenovém Kienzle kalibru. S "kamínkama" by to mohlo fungovat podobně: +- jsem srovnal kolečka a položil desku, aby se chytl první čep...takže když máš základnu v rovině, můstek sedí na druhém čepu, první je už usazený, a základna s můskem dělá v bokorysu trojúhelník. Pak jsem vzal pinzetu a opatrně štáral...až zapadl druhý čep a můstek zůstal na třetím čepu...atd. až můstek seděl na svém místě.

 

Hodináři prominou, jsem prostý bastlíř a vzdělání hodinářského nemaje, pomohl jsem si selským rozumem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má někdo zkušenost s povlaky PVD na části strojku? Chtěl bych nechat u hodináře strojek rozebrat a nechat na povlakovat. Uvažoval jsem o černo zlaté kombinaci. Mohlo by to vypadar zajímavě, co myslíte?

Ještě jsem se chtěl zeptat, kolik přibližně stojí rozebrání(pak i složení) strojku? Jsem úplný začátečník, tak by se do toho nerad pouštěl, mám totiž jen jeden jediný kus.

 

Je to sice trochu okrajově k tomuto tématu, ale snad to tolik nevadí. Jestli jo, tak mne mázněte.Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má někdo zkušenost s povlaky PVD na části strojku? Chtěl bych nechat u hodináře strojek rozebrat a nechat na povlakovat. Uvažoval jsem o černo zlaté kombinaci. Mohlo by to vypadar zajímavě, co myslíte?

Jo, jo, taky bych si rád nechal udělat PVD na strojku, ale zatím nikde nic, holt nemám ty správné kontakty.

Jinak rozebrání strojku u hodináře by nemuselo být drahé, pokud se nepletu, tak je to, alespoň částečně, součástí operace "vyčištění, promazání a seřízení" :)

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, taky bych si rád nechal udělat PVD na strojku, ale zatím nikde nic, holt nemám ty správné kontakty.

Jinak rozebrání strojku u hodináře by nemuselo být drahé, pokud se nepletu, tak je to, alespoň částečně, součástí operace "vyčištění, promazání a seřízení" :)

 

Do firmy co dělají povlaky jezdím pracovně. Zrovna jsem tam byl včera a napadlo mě, že bych to zkusil.

Až mi přijde strojek, tak ho nechám rozebrat a vyčistit a risknuto. Snad to nebude naškodu.

Kdyř to dopadne špatně tak když tak nebude "průhled na strojek".

Akorát nevím přesně, které části strojku mám nechat na povlakovat. Snad to tady z té krásné rozborky odhalím.

Kdyby se to povedlo, tak bych ti to tam třeba zkusil Bigesi domluvit.

Jdu studovat strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do firmy co dělají povlaky jezdím pracovně. Zrovna jsem tam byl včera a napadlo mě, že bych to zkusil.

Až mi přijde strojek, tak ho nechám rozebrat a vyčistit a risknuto. Snad to nebude naškodu.

Kdyř to dopadne špatně tak když tak nebude "průhled na strojek".

Akorát nevím přesně, které části strojku mám nechat na povlakovat. Snad to tady z té krásné rozborky odhalím.

Kdyby se to povedlo, tak bych ti to tam třeba zkusil Bigesi domluvit.

Jdu studovat strojek.

 

Dík! Já bych měl zájem o tu tmavou úpravu kdyžak.

Jinak tohle vlákno jsi viděl? Myslím, že je tam hodně popsáno. Lukovi jsem psal, ale podrobnější info jsem nedostal, asi je v jednom kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohu napsat pouze to samé.. též nehodinář.., ale jen díky takovýmto příspěvkům se alespoň dozvím jak to "všechno uvnitř" vypadá a jak to funguje.. díky.. a klobouk dolů ! :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem rozdělal svoje PS I. A teprve teď mi je jasný, že jsi neuvěřitelně šikovný chlap. Všechno je menší, než jsem čekal.:-)

Mockrát bych chtěl poděkovat za rozborku. Protože ode dneška mi je jasný, že já se do těch hodinek, takhle "hezky" sám nepodívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem rozdělal svoje PS I. A teprve teď mi je jasný, že jsi neuvěřitelně šikovný chlap. Všechno je menší, než jsem čekal.:-)

Mockrát bych chtěl poděkovat za rozborku. Protože ode dneška mi je jasný, že já se do těch hodinek, takhle "hezky" sám nepodívám.

 

v PS I. je vse celkem humpolacky v PS II je to uz o neco horsi, ja by jsem koukl i na nejake slozitejsi strojky jen se mi jich nejak nedostava a casu take neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nechci zakládat nové vlákno, tak přidám svůj dotaz sem, snad to nikoho příliš nepohorší.

Dotaz zní: Jak se dostat do PRIM traktorů? Po odloupnutí dýnka, vyndání kurunky a uvolnění dvou šroubků se kalibr otáčí v pouzdru v mezích, jak mu to vyfrézovaná část u korunky dovolí, vyndat nejde. Je snad potřeba nějak oddělat sklíčko podobně jako u některých modelů s kalibrem 68? Nebo je zrada někde jinde? Docela mne to překvapilo, u modelů s kalibrem 50 mi vždy stačilo sundat dýnko, korunku a vyšroubovat šroubky. Díky za veškeré rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...