Přejít na obsah

Rozborka Cal.68


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 130
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ten spodní díl má 0,37mm a sklo se z něj nabírá o dost hůř, než z pouzdra, je fakt lepší ho tam nechat. Horší je to při výměně skla, tam se destička použít musí...

 

Mischo, měl jsi tu tloušťku (vůli) v hlavě a nebo si to změřil šuplerou? Jen tak ze zajímavosti.... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na všechno jsou nástroje, já používám tyto. Není to nic drahého a šetří energii, ručky a ciferníky. :)

 

post-683-1230892691.jpg

To první je snímač ruček, k čemu slouží ty další dva a jak se používají ?

Když skládaš strojky, tak používáš klas. podstavce, nebo nějaký kovový speciál, krerý Ti drží strojek ?

Dík za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to v oku, ale pro sichr jsem to radši změřil šuplerou.....

 

... máš zřejmě lépe nakalibrovaný, až sokolí, zrak! :) Mám od Bregeonu tady ty "svěrací podložky" dvě a říkal jsem si jestli je právě standard těch 0,37 mm a nebo je vícero druhů ... no taková amatérsko-filozofická otázka ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vážení přátelé, navážu na mé oblíbené téma rozborek a mám při snaze o vyčištění těchto Primek s kalibrem 68 opět problém s rozborkou. Kalibr má dva šroubky mezi tělem kalibru a pouzdrem. Jeden šel vyšroubovat bez problému, druhý neuvěřitelně drží, až jsem slušně dorasoval hrot šroubováčku. Při bližším prohlédnutí jsem s úžasem zjistil, že se kalibr v pouzdře celkem úplně volně otáčí a hlava zbývajícího šroubu kalibr v pouzdře nedrží, neboť mírně nad zadní stěnu vyčnívá. Takže problém je asi jinde.

Při prohlížení pouzdra zepředu se mi nezdá, že by šlo kalibr nějak dostat ven zepředu, jak tomu bylo u v tomto vlákně uvedeného modelu. Nebo že bych blbě koukal a někde je spára mezi pouzdrem a obroučkou se sklem? Nezdá se mi. Takže jsem se zasekl hned na začátku.

Můžete někdo poradit, kudy tudy dál? Díky.

P

post-1908-1273168157.jpg

post-1908-1273168166.jpg

post-1908-1273168171.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé, navážu na mé oblíbené téma rozborek a mám při snaze o vyčištění těchto Primek s kalibrem 68 opět problém s rozborkou. Kalibr má dva šroubky mezi tělem kalibru a pouzdrem. Jeden šel vyšroubovat bez problému, druhý neuvěřitelně drží, až jsem slušně dorasoval hrot šroubováčku. Při bližším prohlédnutí jsem s úžasem zjistil, že se kalibr v pouzdře celkem úplně volně otáčí a hlava zbývajícího šroubu kalibr v pouzdře nedrží, neboť mírně nad zadní stěnu vyčnívá. Takže problém je asi jinde.

Při prohlížení pouzdra zepředu se mi nezdá, že by šlo kalibr nějak dostat ven zepředu, jak tomu bylo u v tomto vlákně uvedeného modelu. Nebo že bych blbě koukal a někde je spára mezi pouzdrem a obroučkou se sklem? Nezdá se mi. Takže jsem se zasekl hned na začátku.

Můžete někdo poradit, kudy tudy dál? Díky.

P

 

Já si myslím, že ten škrubek je nafasovaný v pouzdře, ten by měl být nad ním, vyzkoušel bych sundat sklíčko i stím kovovym kroužkem a mírně zatlačit mírně!!! na ciferník v místě kde je ten šroubek, aby se dostal zase nad pouzdro kde má být :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta primek s tímhle hladkým strojkem poslední verze (verze 4) má pouzdro nedělené a strojek se dá vyndat až po vyjmutí sklíčka takovým seciálním nástrojem. Sám jsem se na to nedávno ptal taky :)

Nejspíš je to i tenhle případ, ale to z fotky nepoznám.

 

EDIT: jak vidím, popisuju zbytečně to, o čem je tohle vlákno :)

Podle tvých fotek to trochu vypadá,, že tohle pouzdro by mohlo být dělené. Ale je to fakt blbě vidět.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta primek s tímhle hladkým strojkem poslední verze (verze 4) má pouzdro nedělené a strojek se dá vyndat až po vyjmutí sklíčka takovým seciálním nástrojem. Sám jsem se na to nedávno ptal taky :)

Nejspíš je to i tenhle případ, ale to z fotky nepoznám.

 

EDIT: jak vidím, popisuju zbytečně to, o čem je tohle vlákno :)

Podle tvých fotek to trochu vypadá,, že tohle pouzdro by mohlo být dělené. Ale je to fakt blbě vidět.

 

Tieto som neotvoril ani ja, na puzdre to má len zárez,nie je delené a sklíčko je pravdepodobne osadené po osadení celeho strojčeka.

Tož, nejsu múdrejší o nič viac , len na ne (hodinky) čumím.

Upraveno uživatelem pykof
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, opravdu to vypadá, že pouzdro dělené není. Po povolení toho jednoho šroubku se kalibr v pouzdře volně otáčí, ale nejde ven. Je to nějaký model "ježek v kleci". Zkusím něčím namazat ten drutý škoubek, abych se ho ještě pokusil vyšroubovat, ačkoli se mi zdá, že ani jeho vyšrouhování nepomůže. Sice ta hlava by neměla být takto zatlačená do pouzdra, ale při bližším pohledu vytažení kalibru z pouzdra nebrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný kus doma, navic s prasklým sklíčkem tak jsem jej chtěl vyčistit a ani po odšroubování obou šroubků se mě nepodařilo strojek vytáhnout ven, a to jsem skoušel i tlačit na ciferník. Jen se strojek otáčí v pouzdře. :(

 

Edit: Doplnění "š" nějak mě zlobí klávesnice. :(

Upraveno uživatelem DAveDOG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A aby se při tom diskutování úplně nezapomnělo na pravidla naší češtiny, tak komu? No mně, ne mě. :cool02:

 

EDIT: Myslím, že tohohle pavouka bys sehnal třeba v Parexu.

 

Tobě ještě nic neujelo ? Abych se nepodíval na všechny tvé příspěvky - zřejmě by se také něco našlo :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé, navážu na mé oblíbené téma rozborek a mám při snaze o vyčištění těchto Primek s kalibrem 68 opět problém s rozborkou. Kalibr má dva šroubky mezi tělem kalibru a pouzdrem. Jeden šel vyšroubovat bez problému, druhý neuvěřitelně drží, až jsem slušně dorasoval hrot šroubováčku. Při bližším prohlédnutí jsem s úžasem zjistil, že se kalibr v pouzdře celkem úplně volně otáčí a hlava zbývajícího šroubu kalibr v pouzdře nedrží, neboť mírně nad zadní stěnu vyčnívá. Takže problém je asi jinde.

Při prohlížení pouzdra zepředu se mi nezdá, že by šlo kalibr nějak dostat ven zepředu, jak tomu bylo u v tomto vlákně uvedeného modelu. Nebo že bych blbě koukal a někde je spára mezi pouzdrem a obroučkou se sklem? Nezdá se mi. Takže jsem se zasekl hned na začátku.

Můžete někdo poradit, kudy tudy dál? Díky.

P

Kalibr se vytahuje horní stranou. Vezmi nožík kterým otevíráš dýnko, vlož ho mezi pouzdro a ten kovový kroužek se sklem a sundej to. Pak to vytáhneš horem, ale ten šroubek tak jako tak budeš muset vyndat. Ale zas možná když se Ti podaří ten strojek nějak dobře naklonit, tak ho třeba provlečeš horem i s tím jedním šroubkem, když koukám že je už skoro zapadlej. Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...