Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

To je, jako bys dělal bramboráky bez brambor.

 

 

Tak si to zamícháme... nhó a když nemáte topinambury, tak tam dejte batáty... když nemáte batáty, tak tam dejte brambory... a když nemáte brambory, tak tam nedávajte nic, ono je to jedno, důležitý to je dobře propéct...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný,už jsem četl,že jsem jak Babica. Kdybych vařil jen pro sebe,tak pohoda......ale holt mám doma alergiky(a ten mladší,to je vůbec případ)......já trochu "Babica" bejt holt musím......nesnažím se vás nějak prudit,musím to brát,jak to je :(

U nás doma to s tím vařením fakt nejni jednoduchý.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však já to neberu nijak vážně,narovinu.....co kdo dá huby,to je jen jeho věc. :) Já spíš uvádím věci na pravou míru.....je sice hezký,že znám nějaký ty recepty,že je to dobrý....ale když to doma můžeš jíst jen sám......tož to holt upravíš tak,aby to mohli i ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nejlepší recepty se stejně přijde, když je doma člověk s dětma sám a musí (čti musí) jim něco dát aby to jedli. Sebe jakž takž ošulím, ale děcka to nejde. Takže jsme záhy najeli na "eintopf" dietu - jeden den čočka na slanině dochucená čočkovou polívkou, druhej den rizoto se zeleninou. Problém nastal třetí den, ve špajzu zbytek čočky a zbytek rejže, co s tím? No přece smíchat, nevěřil jsem vlastní puse, jaká je to dobrota, když se smíchá čočka s rýží. Od tý doby to děcka nechtěj jinak. Stejně tak když se do brambokaše nastrouhá trochu sýra a zamíchá. Takovejch drobnejch vychytávek, jak z přílohy udělat chuťově hlavní chod je spousta. Pak se dá maso omezit na 2-3 dny v týdnu (a to ještě tak, že oboje udělám najednou, šetří to čas).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju vyzkoušet přimíchat do bramborový kaše díl (asi třetinu) rozmixovanýho celeru. Chutná to skvěle.

 

Já občas mixuju bramborovou kaši s mrkví, taky v poměru 2:1 a je to skvělé a kaše má pak zajímavou barvu. Ale je pak díky mrkvi trochu sladší, takže se nehodí ke všemu. Ale třeba k masům připravovaným na víně je ideální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvarůžek je ten olomouckej. Syreček je romadur, baladur a pivní. Aspoň tak ty tuzemský chápu já...

Tvarůžek je díky místu původu možná podmnožinou syrečků, ale určitě je to svébytný sýrec.

 

edit: v kuchyni a za tepla se to chová jinak, proto se ptám, aby mi třeba sekaná s romadurem neexplodovala v troubě -

pokud je to s dírou, pak to bude tvarůžek

Upraveno uživatelem bandicoot
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvarůžek je ten olomouckej. Syreček je romadur, baladur a pivní. Aspoň tak ty tuzemský chápu já...

Tvarůžek je díky místu původu možná podmnožinou syrečků, ale určitě je to svébytný sýrec.

 

edit: v kuchyni a za tepla se to chová jinak, proto se ptám, aby mi třeba sekaná s romadurem neexplodovala v troubě -

pokud je to s dírou, pak to bude tvarůžek

 

Tak tohle slyším (vidím) poprvý. INFO

Fakt je, že si dost dobře nedokážu představit ten smrad, strčit tam romadůr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to někdo chtěl zkusit, doporučím napoprvé menší množství. Třeba cca 150g mletýho, dát na plech pečící papír, na to placičku mletýho, na to syreček a připlácnout druhou plackou mletýho a důkladně uplácat do takovýho většího karboše. V každym případě část syrečku vyteče. Nejlepší na tom celym je pak odlupovat vychladlej syreček z toho papíru. Další způsob co dělám je, že to hodim do formy na srnčí hřbet. Tam se syreček nikam nerozteče, ale obalí to tu sekanou a po vychladnutí je z toho jedna velká smrdutá hrouda - chutově supr. Poslední možnost je dát klasickou sekanou naplněnou sýrem do pekáčku, syreček jako vždy vyteče, ale smíchá se s výpekem ze sekaný a výsledkem je opět orgasmus pro chuťový buňky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho po tom, je trouba nepoužitelná třeba pro štrůdl? Zní to lákavě, starší dcery smradláky milujou...

 

Hele pokud ti to nevyteče do trouby tak pohoda. Každopádně doporučuji hodně větrat. Ale největší papuch je, když to třeba druhej den ohříváš v mikrovlnce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolem toho smradu se toho hodně napovídá ale není to tak zlý. Holt když je někdo citlivka tak to cítí i virtuálně, stačí o tom promluvit. Taky jsem jednou chtěl něco takhle voňavýho kuchtit ale bylo mi předem zabráněno. A pak jsem si v pohodě zapek olomoučák do toustu a vůbec nikdo si toho nevšiml. Poslední dobou pozoruju že ty olomoučáky nějak málo smrdí, možná je to tím jak je v obchodech mají v chlaďáku. Asi tam to zrání neproběhne na plný pecky. Nejlepší je nechat je doma dojít, platí to i o Romaduru, Hermelínu a jim příbuzných živých sýrech. Nejlíp v uzavřené nádobě, přece jen se ta vůně rozvine, v teplotě jen mírně chladné. Někde ve sklepě nebo v komoře. Já tyhle sýry kupuju v jednom obchodě kde mají zlevněné potraviny s končící zárukou. Plísňáky bývají krásně zralé, občas mají i francouzský kozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolem toho smradu se toho hodně napovídá ale není to tak zlý. Holt když je někdo citlivka tak to cítí i virtuálně, stačí o tom promluvit. Taky jsem jednou chtěl něco takhle voňavýho kuchtit ale bylo mi předem zabráněno. A pak jsem si v pohodě zapek olomoučák do toustu a vůbec nikdo si toho nevšiml. Poslední dobou pozoruju že ty olomoučáky nějak málo smrdí, možná je to tím jak je v obchodech mají v chlaďáku. Asi tam to zrání neproběhne na plný pecky. Nejlepší je nechat je doma dojít, platí to i o Romaduru, Hermelínu a jim příbuzných živých sýrech. Nejlíp v uzavřené nádobě, přece jen se ta vůně rozvine, v teplotě jen mírně chladné. Někde ve sklepě nebo v komoře. Já tyhle sýry kupuju v jednom obchodě kde mají zlevněné potraviny s končící zárukou. Plísňáky bývají krásně zralé, občas mají i francouzský kozí.

 

Přesně tak, syreček musí bejt na povrchu mazlavej. Né tvrdej jak beton, suchej a uvnitř bílej. Taky je nechávám ve špajzu dojít.

Dlouho se odhodlávám udělát tzv "lošťáky". Měly by to bejt syrečky v bramborákovym těstě, ale vždycky skončim u samotnejch bramboráků. Do těch teda zásadně přidávám nakrájenej sušenej bok od uzenáře Bejry z Kněžmosta.

Vůbec uzenář Bejra je kapitola sama pro sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já Vás obdivuju.

 

Jestli fakt rozlišujete a používáte tolik druhů sýra, jestli před loupáním třídíte rajčata podle země původu a do jednoho jídla použijete rigatoni, ančovičku, rajčata, lilek, cuketu, kapary, česnek a Pecorina romano..... Máte můj obdiv. Tady u nás v podkrušnohoří většinu těhle věcí snad ani nejde sehnat. Dovolil bych si prezentovat jednoduchý způsob jak se nasytit. Koupíte hovězí. Zadní, nebo falešná svíčková úplně stačí. Tak alespon kilo. Vložíme do papinova hrnce, zalejeme vodou, vrazíme sůl, nové koření a bobkovej list. Zahříváte do syčení, hodinku a půl necháme posykávat, vyndáme, nakrájíme, jíme s chlebem a hořčicí za souběžného sledování libového filmu....

post-1609-1280148508,8.jpg

post-1609-1280148561,17.jpg

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...