Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Já mám nejradši tradiční česká jídla. Na ty ályja ólyja a podobný moc nejsem

Dneska jsem teda udělal famózní bramboráky. A aby to nebylo úplně bezmasý, tak jsem tam prdnul kus sušenýho boku od Bejry z Kněžmosta.

post-8501-050720300 1282235410.jpg

Upraveno uživatelem Horhe
  • Dát hlas 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám nejradši tradiční česká jídla. Na ty ályja ólyja a podobný moc nejsem

Dneska jsem teda udělal famózní bramboráky. A aby to nebylo úplně bezmasý, tak jsem tam prdnul kus sušenýho boku od Bejry z Kněžmosta.

 

jejdamane, rikal jsem si ze po osme uz jist nebudu, ale co jsem ted videl tu fotky bramboraku, asi si je taky pujdu udelat... :rolleyes:

  • Dát hlas 1
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem se vrátil z Petrovic.....

Ubytování u Luhanů je příjemné a zhruba 5 minut pěšky od farmy. U Štěpána jsem byl taky na 2 večeře. Rezervace sice je potřeba dělat minimálně měsíc dopředu (včetně hotelu u Luhanů), ale jídlo výborné. Místo klasického stejku doporučuji roládu z pupku s pečeným bramborem, nebo kdo má rád tučnější hovězí, tak žebra. Na pití Svijanské kvasnicové a na podpodru trávení Jäger......

Byl jsem tam jenom 3 dny, takže tam musím ještě jednou :whistling:, mám objednáno ubytování na velikonoce přímo u Štěpána, třeba můžeme udělat velikonoční Petrovický sraz s grilováním selátka......... :cheers:

 

Tak jsem tam byl taky. Některé věci mě celkem zklamaly, ale jinak to bylo fajn.

  • Dát hlas 1
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cannellon

Cappeletti

Farfalle 

Fettuccine 

Lasagne 

Linguine 

Manicotti 

Vermicelli 

Ravioli 

Tortellini

 

Jsou báječné,ale takové opravdu DOMA vyválené nudle, uvařené a promíchané s houbami nakrájenými a podušenými s kmínem a trochou pepře,a jen zlehka v remosce zapečené s vejcem,které na povrchu udělá zlatavou křehkou krustičku no to je balada.Jsem na maso ,ale kdykoliv  ho za tohle flekoto vyměním.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Dát hlas 2
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si dneska udělal salátek dle receptu kámoše z Ukrajiny (žádný mafián - staví u nás lodě... :whistle: ).

 

Okurku a rajčata nakrájet, jako by šly na šopák. Přidat červenou a žlutou kapii, pár rozpůlených cherry rajčátek, na kostky nakrájenou šalotku, nasekanou petžel, dle chuti kopr (ten já nemusím a proto nedávám). Zalít olivovým olejem, přidat šťávu z vymačkaných citronů, osolit, promíchat, dát alespoň na chvíli vychladit a pak sežrat :D

Záměrně nepíšu poměr ingrediencí, vše na vlastní chuti každého soudruha.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem oěpt zkusil něco z Itálie. Hotový produkt jsem bohužel neměl možnost vyfotit, takže alespoň suroviny:

 

Fileia di Tropea, omáčka Isnardi La "Spaghettata", soudková rajčata, stroužek česneku (jen úderem rozbitej, před dokončením vytaženej) olivovej olej Isnardi, Pecorino di Pienza od dozrávače Luigiho Guffanti, cuketa a především pravej sicilskej lilek, kterej se u nás bohužel dá sehnat jen velmi zřídka. A garantuju vám, že rozdíl v chuti (a především konzistenci - má pevnější strukturu a je "masitější") oproti klasickýmu poznáte.

post-1975-098268600 1283110342.jpg

post-1975-067939700 1283110356.jpg

post-1975-002817800 1283110367.jpg

post-1975-077195200 1283110384.jpg

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosurfoval jsem se na tyto stránky a dostal takový hlad, že jsem sežral poslední bresaolu, co ještě zbyla, posypanou hoblinami parmazánu, rukolou a zakapanou olivovým olejem, s bílým pečivem, k tomu červené primitivo... hned je na světě líp :)

 

 

 

vypadá to tak...

post-3584-013057500 1283111133.jpg

 

Martine, ten lilek vypadá hódně dobře... my do takových omáček perem ještě kolikrát cuketu, lilek jen normální, o sicilském si můžeme v OV nechat zdát :(

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, ten lilek vypadá hódně dobře... my do takových omáček perem ještě kolikrát cuketu, lilek jen normální, o sicilském si můžeme v OV nechat zdát :(

 

Víš co, mně kousek od firmy otevřeli snad první, skutečně na celý sortiment italské kuchyně zaměřenej, krám. Včetně bylinek a zeleniny. Ceny komentovat nebudu, to je jiná věc....

Však já psal, že jsem tam dal i cuketu. :) Tu dávám skoro vždycky. Lehce orestovaná dodá jídlu takovej šmrnc.

Jinak to, co vidím na tvý fotce, vypadá... no prostě skvěle! :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tip na ideální rychlou večeři Tarapaca Syrah  0,7 litru a k tomu z prodejny Cheesy/ např v Podolí/ přestárlá gouda ,máslíčko ,a dalamánek.

 

BTW a když spaghetti tak jedině pepperoncini kupuji je ve velkoskladu -ale prodají ti i třeba 3 balení naproti smíchovskému přístavu píší že al dente jsou za 16 min ale pokud jdou ještě na olej a česnek stačí 13.

 

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HELP

 

došla mi pátá sklenice Harissy, kterou mi má hodná paní dovlekla z Džerby - dá se ten maglajs někde koupit u nás ? = jsem na tom dost závislý :D

 

V Teplicích se to koupit dá, kolega si to tam kupuje. Ti to tam můžu koupit a pak někde v Praze předat od pondělí tam budu dojíždět do práce :crybaby:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HELP

 

došla mi pátá sklenice Harissy, kterou mi má hodná paní dovlekla z Džerby - dá se ten maglajs někde koupit u nás ? = jsem na tom dost závislý :D

 

 

http://cestovani.ihn...ou-kde-nakoupit

 

alláh s tebou! :)

 

EDIT: máš to pod nosem...farahfood.cz

Upraveno uživatelem tombed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

V Teplicích se to koupit dá, kolega si to tam kupuje. Ti to tam můžu koupit a pak někde v Praze předat od pondělí tam budu dojíždět do práce :crybaby:

 

do Teplic jezdím to není problém - stačí adresa shopu :)

 

EDIT: OOOO díky - vypadá to že nejsem ztracen :D

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do Teplic jezdím to není problém - stačí adresa shopu :)

 

OOOO díky - vypadá to že nejsem ztracen :D

 

Zjistím a dodám

 

Tak už to mám :) Čajovna Aladin - U Kamenných lázní 15

Upraveno uživatelem JakubS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

alláh s tebou! :)

 

no je zajímavé jak se mění chutě - nikdy jsem na pálivá jídla a přísady nebyl - po deseti letech manželství, když manželka pije tabasco jako panáka v letadle jsem tomu přišel na chuť - zdravý to asi moc nebude, ale stoupačky po tom na WC fungují skvěle a spolehlivě :D

 

Zjistím a dodám

 

Tak už to mám :) Čajovna Aladin - U Kamenných lázní 15

 

jj - díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<!--quoteo(post=236019:date=25.1.2009 - 20:25:name=jfidler)--><div class='quotetop'>QUOTE(jfidler @ 25.1.2009 - 20:25) 236019[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec-->Taky přispěju něčím drobným - na omaštěný plech nakrájet na plátky brambory a kolečka cibule (střídat vrstvy), na to potom položit závitky z masa, které máte rádi (vepřové řízečky, třeba), uvnitř s plátky anglické slaniny a kousky nivy, a celé to šoupnout do trouby...<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

 

Dneska jsem to vyzkousel a velice jsme si pochutnali! Misto Nivy jsem pouzil Balkansky syr a doplnil klobaskou, jo a jeste masove zavitky jsem pred naplnenim a zabalenim namazal takovou smesi z kecupu, kari, hooodne cesneku, trosku oleje a tabaska a bylo to mnam. Doporucuji!

 

 

 

Uff, nesmím se na to koukat před jídlem, jinak si ukousnu kus monitoru :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...