Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

A tos je ještě nejedl v Netolicích. Potom ti pošlu SZ. Ale musíš mít prověrku nejméně "D", protože je to starý "rodinný" recept - abys to nevykecal :-) /mám to od svých bývalých tlumočníků/.

 

Prověrkou jsem prošel, viz příloha :gunsmilie:

Jinak dneska dorazila zásilka ostrého zboží - moc ti za ni děkuji, na srazu máš u mě kapitána Morgána... :drunk:

post-3263-084629700 1287514801.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě bych přidal fotografii z mého letošního NEJ... kulinářského zážitku v naší vlasti - jedná se o kachní stehýnka, bramborovou kaši s cibulkou a žampiony. Sežráno (jinak to skutečně nazvat nelze) u fazera v Panoptiku, nafoceno flagolem. Vyrovná se tomu možná tak pověstná "Fazerova fošna", sežrána tamtéž.

post-3263-075348100 1287517439.jpg

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

katastrofální změti, tučných potravin, sorry pánové, ale většinu toho co tu prezentujete bych fakt nepozřel :)

 

 

Tak něco pro Tebe. Na Slovensku dělají tzv. "babu". Je to bramborákový těsto rozprostřené na plech na výšku tak 2cm.

Velká dobrota a není to plný oleje jako ta klasická varianta. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

katastrofální změti, tučných potravin, sorry pánové, ale většinu toho co tu prezentujete bych fakt nepozřel :)

 

Seš moc mlsnej :P

 

Já teď objevil krásnou chuť Olomouckých tvarůžků a spolubydlící na koleji z toho nejsou nadšeni :D

  • Hlasovat proti 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak něco pro Tebe. Na Slovensku dělají tzv. "babu". Je to bramborákový těsto rozprostřené na plech na výšku tak 2cm.

Velká dobrota a není to plný oleje jako ta klasická varianta.   :)

 

No tím by jsi mě nenadchnul, na bramboráku jsou nejchutnější ty tenké křupavoučké okraje když se žere přímo z pánve-ale proti chuti žádný dišputát nekdo holky někdo vdolky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vase "dobroty" me zvedaji zaludek :) ja ted varil: filety z prazmy, salat z rukoly a cersrvych kalamaru, slavky na vine, spagety carbonara nebo steak z cerstveho tunaka. Tyhle vase tucne masa bych nedal, nedela me to dobre na zaludek :)

 

Člověk je všežravec, tak má jíst tučné i tu Tvouji rukolu :notworthy:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tím by jsi mě nenadchnul, na bramboráku jsou nejchutnější ty tenké křupavoučké okraje když se žere přímo z pánve-ale proti chuti žádný dišputát nekdo holky někdo vdolky

 

 

Jo, máš recht. Já taky preferuju ten tukem nacucanej bramborák s křupavým okrajem a navrch sklenici studenýho mléka, ale když von ten gas nechce mastný, tak jsem si vzpoměl na tuhle fintu.

Ono je to fakt taky dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, máš recht. Já taky preferuju ten tukem nacucanej bramborák s křupavým okrajem a navrch sklenici studenýho mléka, ale když von ten gas nechce mastný, tak jsem si vzpoměl na tuhle fintu.

Ono je to fakt taky dobrý.

 

Jednou jsem byl v "pizzerii", kde si člověk mohl místo pizzového těsta nechat dát bramborákové. Ostatní ingredience nahoře zůstaly stejné. Nebylo to tak špatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vase "dobroty" me zvedaji zaludek :) ja ted varil: filety z prazmy, salat z rukoly a cersrvych kalamaru, slavky na vine, spagety carbonara nebo steak z cerstveho tunaka. Tyhle vase tucne masa bych nedal, nedela me to dobre na zaludek :)

 

Já tvrdé moc nepiju a když tak vůbec  ne u nás v takové sousedské hospodě na rohu kam chodím na pivko jedinou výjimkou je fernet po bramboráku takže když přijdu a dám si fernet tak mi výčepní řekne-jak se vám dneska povedl bramborák

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

katastrofální změti, tučných potravin, sorry pánové, ale většinu toho co tu prezentujete bych fakt nepozřel :)

 

 

Ty vase "dobroty" me zvedaji zaludek :) ja ted varil: filety z prazmy, salat z rukoly a cersrvych kalamaru, slavky na vine, spagety carbonara nebo steak z cerstveho tunaka. Tyhle vase tucne masa bych nedal, nedela me to dobre na zaludek :)

 

ku.va to zní stejně sterilně jako ............................................ Rolex ? :D -- LOL (gasi, wole začni žít :D )
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak něco pro Tebe. Na Slovensku dělají tzv. "babu". Je to bramborákový těsto rozprostřené na plech na výšku tak 2cm.

Velká dobrota a není to plný oleje jako ta klasická varianta. :)

 

Tohle jsem zkoušel jednou, jelikož manželka nemá ráda vůni, co je po bytě po hodinovym smažení kasických bramboráků. Nebylo to úplně hnusný, ale bylo to moc suchý, prostě tenkej bramborák na sádle ničim nenahradíš. Jenom si občas na to prsknu takovou kejdu udělanou z na kostičky nakrájenýho a osmaženýho kněžmostskýho sušenýho boku, smíchanýho s rozdrolenou nivou a kečupem. Bramborák sypanej strouhym sýrem najde člověk v každý sedmý restauraci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...