Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

No abyste se nezjevili, gurmeti. :)

Na počátku mého kladného vztahu k alkoholu bylo mj. i báječné rybízové víno mojí maminky, které při průchodu ven mohlo i zuby vyrazit. Žádné Châteauneuf-du-Pape, žádné velké Bordeaux a jak mě pěkně vybavilo na cestu životem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abyste se nezjevili, gurmeti. :)

Na počátku mého kladného vztahu k alkoholu bylo mj. i báječné rybízové víno mojí maminky, které při průchodu ven mohlo i zuby vyrazit. Žádné Châteauneuf-du-Pape, žádné velké Bordeaux a jak mě pěkně vybavilo na cestu životem

 

No však právě Romane. A tohle český matlalství, kdy to místo parmezánu zasypu eidamem, místo Riccotty použiju termix a telecí lýtko nahradím paprikovým bůčkem, totiž v podstatě uráží ty italský maminky. :) Samozřejmě v přeneseným slova významu. Každá kuchyně (a italskou přes její častou jednoduchost nevyjímaje) má své postupy a zákonitosti, který zajistí, že přesně podle receptury připravený jídlo má nejen skvělou, ale i časově konzistentní chuť. Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já vim, odkud to má

 

po krásném věšáku na zahradní hadici se rozpoutá gastrpeklo :suicide_anim:

 

od 32. minuty

 

http://prima.stream.cz/receptar-prima-napadu/548420-receptar-16-01-11

 

teda ten Receptář je vážně nářez. Dovedu pochopit že si takový recepty opisujou důchodkyně na vesnici, že to třeba některá "vymyslela" protože to třeba někde ochutnala a recept nedokázala sehnat. Ale že s tím někdo půjde do televize, do soutěže a ještě nedostane od poroty nakopáno do soutoku, s tím vážně nestačím držet krok. Až budou mít soutěž v dělání steaků tak se přihlásím a vopeču jim kolečko Gothaje švajcaparátem do černa.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No však právě Romane. A tohle český matlalství, kdy to místo parmezánu zasypu eidamem, místo Riccotty použiju termix a telecí lýtko nahradím paprikovým bůčkem, totiž v podstatě uráží ty italský maminky. :) Samozřejmě v přeneseným slova významu. Každá kuchyně (a italskou přes její častou jednoduchost nevyjímaje) má své postupy a zákonitosti, který zajistí, že přesně podle receptury připravený jídlo má nejen skvělou, ale i časově konzistentní chuť.

 

chjo, to měl být joke a evidentně se nepovedl. :suicide_anim: Stárnu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chjo, to měl být joke a evidentně se nepovedl. :suicide_anim: Stárnu.

 

Neblázni Romane. Já jsem jenom ten tvůj post použil jako odrazovej můstek k vlastní úvaze. Ostatně - na rybízák nedám dopustit. Bez něj bych jen těžko dokázal, v podstatě bez vynaložení finančních prostředků, prochlastat celou pubertu. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím,co znamená nedomrlej ?????

 

Asi jsem cáklej, ale hledal jsem dál a narazil jsem na sborník Lid český. A tam je i výklad některých méně používaných slov, mezi nimi i nedomrlý

 

Nedomrlý: kdo neví, co by chtěl, jest omrzelý, není mu slano ani mastno, nevrlý.

post-3826-034899200 1295816882.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Toho je samozrejme spousta... Ale kdyz uz mam neco konkretniho doporucit, tak rovnou moje nejmilejsi spaghetti al nero di seppia.

Dobrou chut!

 

Děkuji. Jsem přesvědčen, že je to vynikající ale kde sehnat "inkoust" z olihně tedy opravdu netuším. Nenapadá Tě něco trochu méně exotického?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji. Jsem přesvědčen, že je to vynikající ale kde sehnat "inkoust" z olihně tedy opravdu netuším. Nenapadá Tě něco trochu méně exotického?

 

Kupuju třeba tady:

http://www.cerstveryby.cz/Morske-plody/Sepiovy-inkoust-10x4g.html

 

Ale myslím, že jsem sépiový inkoust zahlédl i v Makru...

 

A recept postovaný carpacciem vyzkoušej, znám, je super... Navíc, obdobné suroviny se dají využít i na skvělé rissoto (pokud bys netrval na těstovinách).

Upraveno uživatelem Cova
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji. Jsem přesvědčen, že je to vynikající ale kde sehnat "inkoust" z olihně tedy opravdu netuším. Nenapadá Tě něco trochu méně exotického?

 

Nebude to sice uplně ono ,ale mužeš koupit přímo špagety barvený sepiovým inkoustem. Balíček stojí kolem 80ti korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si koupit na dušená masa (gulášky, perkelty, hovězí po burgundsku, roštěnky a jiné milované mňamky) hrnec Le Creuset. Máte to někdo vyzkoušený? Je to drahý jak prase, blbý na manipulaci, ale ty de facto ruční litinové kusy mě lákají víc než hanebně.

 

http://www.youtube.com/watch?v=un8JJamhCxE

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuju třeba tady:

http://www.cerstveryby.cz/Morske-plody/Sepiovy-inkoust-10x4g.html

 

Ale myslím, že jsem sépiový inkoust zahlédl i v Makru...

 

A recept postovaný carpacciem vyzkoušej, znám, je super... Navíc, obdobné suroviny se dají využít i na skvělé rissoto (pokud bys netrval na těstovinách).

 

Děkuji za info. Už ho mám doma.

 

Mohu doporucit TENTO recept

 

To vypadá taky moc dobře. Vzhledem k tomu, že mám těch potvor plný mrazák, vyzkouším oba recepty.

 

 

Děkuji všem za rady. Budu informovat jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Recept na prosté venkovské jídlo:

 

Nakájejte špek od Bejry na plátky a hoďte do pekáčku. Přidejte jitrnici. Dejte do trouby a upečte dozlatova. Nakrájejte si měkký chléb a otevřete studený pivo.

post-8501-062776900 1299170123.jpg

 

post-8501-077064600 1299170229.jpg

 

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...