Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

nelíbilo :) neboj, já tydle srágory taky nežeru, ale rybu nebo kuře si dám šivo ;)

 

Ta kráva má aspoň jakžtakž normální život, je třeba občas venku na pastvě... Ale viděl jsi někdy velkovýkrmnu kuřat?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viděl, neboj, občas sním i hovězí a vepřovou panenku, ale beru to od kamaráda, soukromého zemědělce, pravda je, že toho masa sníme opravdu velmi málo, jedeme hlavně na rybách, zelenině, těstovinách, atd., maso samozřejmě taky, ale v malé míře, uzeniny, paštiky, atd do huby nedám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milisák to samozřejmě bedlivě sleduje a jak říká Šiva: Na každýho jednou dojde a na ty ku*vy, co žerou maso taky. Jak by se vám líbilo, kdyby někdo takovýdle talíře dělal z vás????

 

Nelíbilo, ale pokud bych se dostal do tlapek kanibalům, bylo by to asi tak všechno, co bych s tím mohl dělat. :crying_anim02: Není mi jasný, proč jsou zrnožrouti tak agresivní vůči všežravcům. Pokud by příroda a Nejvyšší chtěli, by sme se pásli a nevzali do huby steak, dali by nám alespoň 3 žaludky. Kromě toho, po živočišných bílkovinách se urychluje vývoj a tvor stoupá po potravinovém žebříku. Už jste někdy slyšeli o koze jako vrcholu potravinového řetězce?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taaaaak, ještě jste tady nepomlouvali jehněčí.

Dnes jsem si svědomitě přivstal a připravil pro rodinku a ostatní nacházejícící se pod mou střechou tohleto jehněčí na víně a divokém koření.

Už jede jede na pomalu v troubě :-)

 

 

post-5108-052472400 1300001017.jpg

 

 

Sežráno!

Už dlouho jsem nesklidil tolik pochval. Jednu dokonce od manželky! A to je co říct :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sežráno!

Už dlouho jsem nesklidil tolik pochval. Jednu dokonce od manželky! A to je co říct :-)

 

Ani netušíš, jak málo chybělo, a byl jsi navštíven samotným Rootadminem. Nekecám, do telefonu mi brzy dopoledne tvrdil, že to k Tobě fakt ještě stihnem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na letošní kulinářskou sezónu jsem se řádně připravil a vysel jsem chili /už klíčí/:

Dorset Naga/Bhut Jolokia, Bishops Crown, Habanero Red, Red Peter, Scotch Bonnet Red, Jamaican Yelow a Trinidad Scorpion. To zase bude peklo.

Po sklizni se, pokud bude zájem, podělím :wheelchair:

 

Když tak přilož fotky, až bude čeho ;)

Začínám a mám za oknem jenom pár noname, tak jsem zvědav jestli z toho něco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš jedno doporučení. Včera jsem si dal v pražským Retru 300 g fillet, požadoval jsem rare, dostal jsem přesný rare, odpovídajícím způsobem kořeněný + vynikající chuť masa. Troufám si tvrdit, že to maso bylo dokonce adekvátně stařený. Řek bych, že jsem už nějaký ten steak měl, ale tohle byl druhý nejlepší, kterej jsem kdy jedl. Mimo toho, co si udělám doma. :) Navíc na místě, kde jsem to zrovna moc nečekal.

Jako přílohu jsem měl vynikající šťouchaný brambor. Takže kuchaře v Retru doporučuju.

 

post-1975-003847700 1300636389.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji vyzkoušet vypěstovat si vlastní cironovou trávu. Je možné jí používat i k provonění čaje. Po předpěstování spolehlivě roste i na záhoně až do prvních mrazíků. Já jsem měl loni pět trsů a přírůstky jsem nestačil "likvidovat" i když jsem jí i rozdával. Sice nebude tak vzrostlá jako z obchodu, ale zato bude zaručeně čerstvá. /jde to i v truhlíku/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji vyzkoušet vypěstovat si vlastní cironovou trávu. Je možné jí používat i k provonění čaje. Po předpěstování spolehlivě roste i na záhoně až do prvních mrazíků. Já jsem měl loni pět trsů a přírůstky jsem nestačil "likvidovat" i když jsem jí i rozdával. Sice nebude tak vzrostlá jako z obchodu, ale zato bude zaručeně čerstvá. /jde to i v truhlíku/

 

lemongrass do kvetinaca som zhanal, bohuzial nejak som na ziadny matros nenatrafil ... posli prosim ta tip.

inac u mna uz von oknom pozeraju semenace Thai Red a Habanero (a teraz neviem, ktore som zasadil, bud Red alebo Orange) ... este skusim zohnat tu Jolokiu Bhut. Prebytky milerad vymenim za nieco nove :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tu trávu koupil loni na nějakým e-shopu. Nejprve jsem měl zlost, že jsem platil 100 poštovného za sáček semínek, ale jak tak na to koukám, tak bude na 3 roky. Mají jí např. tady http://www.semena-osiva.cz/lecive-rostliny/citronovatrava.html

na ebay jí mají taky http://cgi.ebay.de/21078-Zitronengras-Cambopogon-cit-Krauter-Samen-Saatgut-/180482389191?pt=S%C3%A4mereien_Zwiebeln&hash=item2a0596b4c7

edit. doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...