Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Návštěvník admira

pisi, ze...

"Veškeré truhlářské práce, montáž elektroniky, výroba luxusních doplňků a dokončovací práce na reproduktorech Daniel Hertz SA se provádějí v továrně Petrof v Hradci Králové."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Na pohled pěkné, podle jakého plánku, ( nebo to byla stavebnice) si to dělal ? Je to nějaké osvědčené osazení nebo tvůj vlastní návrh ?

 

moj vlastny, stavebnicu s osadenim Focal ak si dobre pamatam neslo kupit. Normalne som to pocital, veci som si vyberal podla parametrov, konstrukcie atd. Je tam titanovy Focal s inverznou kalotou na vyskach, kevlarove stredobasy a basak je zo sklenenych vlakien. Je to klasicke D´Appolito v uzavretej ozvucnici s jemnou asistenciou SW pod 90-100Hz. V r.2001 tusim Focal prestal dodavat komponenty a tak sa tieto veci dali potom obstarat uz iba kupou JM Lab Utopia.

Ozvucnice su uzavrete, SW ma basreflex /prototyp laditelny, potom som to prehodil na pevnu dlzku/. System je aktivny - o.i. kevlarove stredobasy vyzadovali filtre stvrteho radu a to je v pasive dost problem. Vytlmene ovcou vlnou, konstrukcia je 60mm HDF s dyhou na povrchu, tie bocne pruhy su vlastne rohove listy z masivu. Polomatny lak, mesiac ladenia vyplne, deliacich frekvencii a fazovania - a hotovo :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...

Aldo, co jsi nakonec vybral?

Misto poradne zvukovky jsem si nejdrive koupil minidisc deck Sony MDS-JE510, pouzival jsem ho jako DAC. Ted se daji uz koupit za par kacek a hraji lepe nez vetsina zvukovek. Ale jednoho dne jsem se rozhodl jit jeste dal a poridil si poradny zesilovac Pioneer A-A9-J, ktery ma i USB vstup a hraje to moc dobre. Zitra k nemu objednam i CD prehravac, aby to k sobe pekne ladilo (predtim jsem mel vsechno ve stribrne). A na Vanoce koupim z druhe ruky nejake poradne repro.

Posted Image

Upraveno uživatelem nAscA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Kdybyste nekdo vedel o nejakych zajimavych repro tak kolem 20-30t. tak PM prosim. Neco jako Aurum Cantus M-103, M-102, nebo Cabasse MT40 Java ...... ale mozna i nejake zajimave regalovky..... A taky nejaky levnejsi gramec Pro-Ject by se mi libil.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jak psal výše 1190RC8 Warfdale EVO II 30 jsou super. Mluvím z vlastní zkušenosti, mám je čvtrým rokem. Jak jsem je vybíral tak jsem je zkoušel taky se zesilovačem NAD, ale nakonec jsem vzal DENON PMA - 700AE. Lépe mi to znělo. Jo a ty Warfy stály asi 35.000,-. Jinak doporučovat nějaké bedny bez vyzkoušení s konkrétním zesilovačem je celkem na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teprve teď jsem objevil toto vlákno a jen doporučím všem, co musí mít pecky do uší (cestování, nebo prostě jen proto, protože na STAXy ještě nevyrostli, jako já :))

Edit: změna velikosti fota

 

Gratuluji, to musí být zvuková nirvána (aby nebyla za ty prachy). Mohu-li být tak smělý: na čem to posloucháš? Fotka svádí k domněnce že nedejbože na PC :-)

post-166-022198500 1295387166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit v současnosti hraju na EVO 30, predtim EVO 10 krmím to NAD C355 + C565. Nakup bez návštěvy poslechovky vřele nedoporučuji, takže zbalit zesilovač a vyrazit.

Občas se dobrá nabidka na Wharfedaly objevi na UK ebay tam jsem koupi EVO 10 a vyšly na 10 tis. včetně dopravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, to musí být zvuková nirvána (aby nebyla za ty prachy). Mohu-li být tak smělý: na čem to posloucháš? Fotka svádí k domněnce že nedejbože na PC :-)

 

Kdepák, na PC mám Bose, gelovky, pohodlné až do rána..

K UE trochu měkčího zvuku dodá Edgar, ta kombinace mi vyhovuje. Jinak na cestách (jsem teď čerstvě po 10ti letech bez auta) discman (vypnutý antishock, display i dálkové ovládání.)

Co se financí týká, tak jsou UE (a pár dalších) imho nejlevnější vstupenka někam, kde už to začíná být slyšet.

post-3210-073629600 1295394955.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kdybyste nekdo vedel o nejakych zajimavych repro tak kolem 20-30t. tak PM prosim. Neco jako Aurum Cantus M-103, M-102, nebo Cabasse MT40 Java ...... ale mozna i nejake zajimave regalovky..... A taky nejaky levnejsi gramec Pro-Ject by se mi libil.... :)

 

Co znamená levnější gramec Project?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba s cenou kolem 10 000.... :) Mam zatim 3 desky :D

 

Ještě záleží, jestli chceš nový nebo použitý, osobně bych volila použitý, to se sežene i vyšší model. Ještě jedna věc je, jestli uvádíš cenu včetně přenosky. Pokud bys to myslel vážně, dalo by se s tím něco dělat. Je to manželovo hájemství, teď říkal že by se nad tím i zamyslel :).

A tři desky jsou pěkný začátek, copak to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...