Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Zajímavé poznatky, ale nechci dlouhý oblouk dlouhá léta jsem jezdil jen slalom a starého psa novým kouskům nenaučíš. Úplně jsem se zasnil, když jsem si přečetl jméno Kneissel, to byly bezvadné lyže.  

Jo ty jsem miloval, když teda pominu jejich naprosto imbecilní vystřelovací brzdu, co byl teda krok dost stranou... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Jestli někdo přišel na nějakej problém po několika týdnech, může to taky znamenat, že už byly rozšlapaný...

Ano, tak se vyjadřovali. Ale moc jsem s nima o tom nedebatoval, protože tomu rozumím výrazně méně než oni - všichni tři lyžovali závodně a množstvím svých zkušeností a znalostí mě převyšují velmi výrazně.

 

...Zeptám se tady, nejsem si jistý, abych nedopadl jako s VIST, aby si se mnou lyže nedělala co chtěla, není příliš agresivní ? ...

Jestli to byla otázka na mě, tak bohužel neumím odpovědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
 

Jestli to byla otázka na mě, tak bohužel neumím odpovědět.

 

 

Ale umíš, jen jsem velice neobratně formuloval otázku. Zajímá mě, jak se chová v různých sněhových podmínkách a na různě upravených či spíš neupravených tratích. Jde mi hlavně o extrémy, hlubší sníh kontra ledové plotny a dodělané sjezdovky večer. Chodím na lyže právě brzo ráno nebo večer. Znám spoustu vlekařů a ti mi pustí vlek hned jak přitáhnu nebo mě nechají zajezdit přesčas.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nejsem ani profik ani prodejce, ale nadsenej hobik... a nemuzu si vynachvalit kombinaci Kneissl + Lange.

Od Kneisslu jezdim nejaky Glide a Red Star, oboji mi vyhovuje, parkrat jsem mel pujceny White Star, coz je lahudka, kdyz jsou siroky svahy :) Oboje (vsechny tri :) ) jsou relativne tvrdy lyze, coz vzhledem k hmotnosti a agresivni jizde potrebuju, nicmene Glide jezdi i kamarad, kterej (pri vsi skromnosti :D ) jezdi hur nez ja a je lehci, tvrdost mu pry nevadi, resp. mu lyze vyhovuji.

Akorat moc neodpousti chyby, coz ale na druhou stranu znamena, ze jsou predvidatelny a neprekvapej Te v nejnevhodnejsi moment, jako se mi to parkrat stalo napr. s Blizzardem. Je k tomu ale zapotrebi i dobre obuti - k dobrejm lyzim jsou zapotrebi i fajn boty, jinak jsou sebelepsi lyze naprd, ale to Ty vis ;)

Boty mam Lange Comp 100, starsi model, pro me idealni kompromis - dostatecne tvrda bota na to, aby lyze poslouchala, ale zaroven jeste neni tak nepohodlna, aby se v ni nedalo stravit celej den. Nicmene, pokud nemas v planu stat na lyzich celej den, tak bych mozna vzal neco jeste tvrdsiho, asi bych se na dve hodky rano a dve hodky vecer nebal FI okolo 120.

Kazdopadne - resume - ja jsem spokojenej s Kneisslem a muzu ho vrele doporucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dagou - víš, proto si lidi kupujou obřačky, aby se nich jezdilo rychle. :D

 

Jinak je to pro mě taky aktuální, jsem zvědavý na názory, právě jedněm kurevsky rychlejm zastydlejm obřačkám volkl (na můj dneska už věk) dávám vale a hledám nějaký kmetský krááásně POMALÝ slalomky, se kterýma a to je taky strašně důležitý, můžu jezdit i v odpoledním blátě, poté, co se vyspím a rozhejbám ( na čerstvém vzduchu trpím extrémní spavostí a doplední strnulostí :D). Zatím mi do oka padly elan speedwave 14 nebo ty lusti. Když je s nima někdo, kdo opravdu závodil, a umí se tudíž do toho řádsky opřít, nespokojenej až za pár neděl, tak je to spíš úspěch, ne? Jak dlouho byli tvoji kámoši spokejený s jinejma lyžema, lolohh? Volkl mi nedoporučil jeden známý lyžařský fanatik a servisman, protože mají prý otřesnou germánskou kvalitu a provedení (právě na rozdíl od těch našich elánek a lusti).

 

Snow, na večerní ježdění tam, kde tě vlekaři pustí samotnýho na sjezdovku doporučuju kraťasy. Je to fakt sranda a radost.

 

Já nejčko řeším i délku a ten rádius, navíc i pro dceru, baví mě to o poznání míň, než lyžování, takže bych nějaký fundovaný názor ocenil.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím právě na posledně jmenovaných Elanech Speedwavech 14 a jsem maximálně spokojen. Nejsem žádný drak na lyžích, co by snil o permanentním krátkém oblouku, ani netrvám jen na oblouku obřáckém, na to nemám fyzicky. A tyhle čtrnáctky zvládají obojí v pohodě. Dva titanalové pláty dobře zvládají mou přehmotnost a přitom jsou to lyže živoučké a nástup do oblouku je s něma jedna radost. Člověk se tak nenadře... Před němi jsem měl od Völklu Supersporty šestkovou řadu a ty mě ničily, na ty jsem neměl. Tvrdé jak prase, prostě nic pro mě, pokročilého amatéra.

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele marosh, asi blbá otázka, dá se s nima jezdit taky v boulích? Moje děti to ukrutně baví a často jsem nucen je sbírat (lyže, rukavice, hůlky a tak, co v letu tygrem poztrácej) uprostřed boulového svahu (jasně, že jedu pomalinku, protože sjetí boulovýho svahu jak za mlada bych zaplatil vyhřezlou plotýnkou), ale jde to vůbec? Nebudou pak děti sbírat zařízlýho otce? Taky bych nerad ve svým postavení traverzoval a sešoupával, že :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cigi, tohle už chceš po mě moc. Děti nemám, sebevrah taky nejsem a celkem se mám rád. Takže, když vidím moguly na svahu, tak je míjím velkým obloukem. Já jsem takový manšestrový dravec, jakmile po odpoledních vylezou muldy, tak moje ochota k lyžování prudce opadá...

 

Ale když tak nad přemýšlím, tak ty lyže jsou v extrému dost pružné, protože s mou váhou bych je musel prošlápnout už dávno.

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 Tak drazí kolegové, akce skončila, hotovo, vybráno, zaplaceno. Vyhrál, tak jak jsem původně zamýšlel Völkl Racetiger SL Racing, délka pro mě ideální 160cm, moje současné míry jsou 184cm a 77kg, takže akorát. Boty měnit nebudu, mám Salomon nejvyšší řady, jaký to je model hledat nebudu, jen pokud by měl někdo výslovný zájem, pak samozřejmě vvyhovím.

Poprosím o další diskusi, stejně dál zvažuji ještě něco. V hledáčku dál uvízlySTÖCKLI LASER SL . Co myslíte ?

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak drazí kolegové, akce skončila, hotovo, vybráno, zaplaceno. Vyhrál, tak jak jsem původně zamýšlel Völkl Racetiger SL Racing, délka pro mě ideální 160cm, moje současné míry jsou 184cm a 77kg, takže akorát. Boty měnit nebudu, mám Salomon nejvyšší řady, jaký to je model hledat nebudu, jen pokud by měl někdo výslovný zájem, pak samozřejmě vvyhovím.

Poprosím o další diskusi, stejně dál zvažuji ještě něco. V hledáčku dál uvízlySTÖCKLI LASER SL . Co myslíte ?

šel bych do stocklu, nezkusil si zauvažovat i přes averzi :thumbsup_anim: o nordice dobermann sl je fakt dobrá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
........................nezkusil si zauvažovat i přes averzi o nordice dobermann sl je fakt dobrá

 

Já nevím, nemám k italské firmě důvěru. Podívám se na Völkl a vidím firmu s historií a německou precizností. Juknu na Nordicu a vzpomenu si tak leda na boty, irituje mě třeba pohled na italskou trikoloru, nicméně zkusit se má všechno, jaká by byla cena kuk821.gif kuk821.gif ?

Edit - také mě zaujala lolohhova Elanka, ale wave, co to proboha je ?!

 

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, nemám k italské firmě důvěru. Podívám se na Völkl a vidím firmu s historií a německou precizností. Juknu na Nordicu a vzpomenu si tak leda na boty, irituje mě třeba pohled na italskou trikoloru, nicméně zkusit se má všechno, jaká by byla cena kuk821.gif kuk821.gif ?

Edit - také mě zaujala lolohhova Elanka, ale wave, co to proboha je ?!

Sice italové, ale jestli se nepletu a na 99%ne tak se vyrábějí v Rakousku.Budu zítra pryč ale pozítří se ozvu sz.

Já jsem jim také moc nevěřil, ale svezení na nich bylo fajn.Já asi nakocec skončím letos u spitfiru ale slalomici si k němu nechám, rotože je slalomka je nejvíc................. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale umíš, jen jsem velice neobratně formuloval otázku. Zajímá mě, jak se chová v různých sněhových podmínkách a na různě upravených či spíš neupravených tratích. Jde mi hlavně o extrémy, hlubší sníh kontra ledové plotny a dodělané sjezdovky večer. Chodím na lyže právě brzo ráno nebo večer. Znám spoustu vlekařů a ti mi pustí vlek hned jak přitáhnu nebo mě nechají zajezdit přesčas.

Já jsem na svahu velmi často první a takřka nikdy nelyžuju po obědě :) Takže nevím, jak se ta lyže chová v maglajzu, který je v teplejších dnech po poledni, protože to už sedim na pívu. Dělám to tak dlouho, protože lyžovat od půl deváté do dvanácti mi stačí (což čti tak, že mě po třech a půl hodinách lyžování bolí nohy) a že mám radši tvrdší sjezdovku, kam se lyže zařízne.

Mám porovnání jen se staršími Head Cyber World Cup Slalom Ti a rozdíl to byl veliký. Na tvrdé podložce se snáze carvingový oblouk začínal a snáze se přecházelo do druhého. Ale největší rozdíl byl ve stabilitě v oblouku. Nebe a dudy. Ty Heady už jsem měl trochu asi vypráskaný a tam, kde mi v oblouku na tvrdé podložce skákaly, kmitaly a vrtěly se, tak Elánka si jela zcela klidně svou stopu. Byla to pecka. V porovnání s RC4 slalom WC to bylo podobné. Myslím, že by se ta lyže tak chovala i u normálního člověka - vážím přes metrák a krátkodobou sílu v nohách mám asi dost velkou, ale řekl bych, že by s ní neměl problém ani nikdo lehčí a třeba trochu slabší na nohy.

Do cca pěti cenťáků prašanu v pohodě, více jsem během těch dvou týdnů, kdy jsem s ní byl na horách, nezažil.

Když se vyskytnu na kopci odpoledne a sjíždím dolů, tak nejezdím carvingové oblouky, ale klasické smykové a vzhledem k tomu, že jsem se učil na dvoumetrových lyžích se mi jezdí dobře na všech krátkejch carvingovejch, takže neumím porovnat. Táta mě vždycky učil, že "po rovné sjezdivce umí jezdit každej vůj, ale v prašanu a boulích jen málokdo, takže jdeme do boulí", takže nemám problém sjet cokoliv, občas boule cíleně vyhledávám, ale když je ten sníh mokrej a těžkej, tak mě to nebaví, ale nějak otráveně to sjedu na všem.

Jak je to večer, to nevím, protože to jsem buď v termálních lázních (jsou-li někde poblíž) nebo spim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, lolohh a marosh mě přesvědčili, jdu do těch elánek, model speedwave 14 se mi zdá pro mě nejlepší, protože chci lyžovat kdy a kde chci já (nebo přesněji moje rodina) a ne počasí nebo rolbař. Navíc mě manžerstr svádí k rychlé jízdě a s tím hodlám nadobro skončit . Nevíte, kde ty elány nejlíp koupit ? A taky mě mate to vázání - coje to zač, co na to montujou? Je vůbec ve vázáních nějaký podstatný rozdíl? Samosebou kromě takových těch jasných - kovová pata, váha, na kterou je určený. Vždycky jsem měl marker a nikdá mě nezklamal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, lolohh a marosh mě přesvědčili, jdu do těch elánek, model speedwave 14 se mi zdá pro mě nejlepší, protože chci lyžovat kdy a kde chci já (nebo přesněji moje rodina) a ne počasí nebo rolbař. Navíc mě manžerstr svádí k rychlé jízdě a s tím hodlám nadobro skončit . Nevíte, kde ty elány nejlíp koupit ? A taky mě mate to vázání - coje to zač, co na to montujou? Je vůbec ve vázáních nějaký podstatný rozdíl? Samosebou kromě takových těch jasných - kovová pata, váha, na kterou je určený. Vždycky jsem měl marker a nikdá mě nezklamal.

Jeden z mála obchodů (možná jediný) co znám, kde radí dle toho, jak se jim na těch lyžích opravdu jezdí a ne dle toho co se píše v manuálech a testech je ve Vršovicích. Jen si tam zavolej, jestli už mají otevřeno - přes léto měli zavřeno. Tam ti poradí přesně dle tebou udaných požadavků, Elány tam prodávají. Ale bacha, jsou to docela řízci a mě od prvního pozdravu tykali, tak já jim taky. Pak se mi ještě docela líbily na rohu Myslíkový a Karláku, nebo tak nějak. O vázání jsem tam loni taky dostal přednášku, ale většinu jsem už zapomněl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...