Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

..., jaky bude uhel pohledu na displej apod :)

Ma to IPS panel, takze top. Uhly 178, bez zmien farieb.

 

Kto nevie o com hovorim (tie zmeny farieb), pozriete sa na nasledovny obrazok

 

http://www.4p8.com/eric.brasseur/gamma_3x3.jpg

 

a mente uhol pohladu vo vertikalnej rovine (zhora dole). Na TN paneli sa vam po chvili tie farby vymenia. Na nakaliborvanom IPS paneli ani poriadne nevidim ze tam nejake farby su :)

 

Pri takomto type zariadenia, kde je predpoklad roznych uhlov pohladu v case, je IPS panel uplna nutnost. Som zvedavy, ci to pochopi aj konkurencia...

Upraveno uživatelem TomAnt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je málo i 2TB na notebooku, záleží co člověk potřebuje. Mrkni na aplikace pro iPhone, ty budou fungovat na iPad. Samozřejmě již měsíc po uvedení bude existovat JailBreak, tedy půjde na iPad naistalovat prakticky cokoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 GB je par filmu a trocha hudby, ja bych v tom chtel mit krome toho i maily, dokumenty, prezentace, fotky.. 64 GB je na hrane, bez rezervy. Krome podpory flashe v safari me napadla jeste jedne mozna komplikace, nepouzivam iPhone, tak nevim jak to v nem funguje, je pro nej nejaky prohlizec filmu, idealne VLC, ne ten co tam je od Apple?

Sorry, je blbost Tě tady přesvědčovat, sedni si s někým kdo má iPhone ať ti ukáže jak se tam skladují maily, fotky atd. Mám v iPhonu 2444fotek a zaberou asi 1,5GB. Maily tam nejsou celé, stáhneš si je až když si je chceš přečíst, takže nezabírají skoro nic. Jestli je k dipozici jiný přehrávač nevím, každopádně jsem se po žádném nepídil, protože jsem ho nepotřeboval, na to abych si pustil film mi ten od Applu stačí.

Co se prezentací a podobných věcí týče , to taky neřeším, já to chci na zábavu, na práci mám jiné stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně teoreticky: používám svůj notebook jako hlavní PC v práci, pak si ho nosím domů, kde se připojuju přes wifi na internet atd. Potřebuju plnou kompatibilitu s Office, možnost nouzového připojení na internet přes mobil skrz bluetooth, synchronizaci plánovače mobilu s outlookem, běh běžnejch programů, který "umím" - tzn. Corel, Office plus pár spešl programů, který vím, že jedou jenom pod Windows. V práci ten stávající krám jede v síti, s tiskárnou a serverem, kde jsou uložený nějaký blbosti. Jsem BFU, nepotřebuju a nechci nic nastavovat, ale každopádně to musí jít. Já sám k tomu potřebuju max. připojit velkej monitor a bezdrátovou klávesnici a myš, chvíli počkat než si to nějak přes wifi najde internet. Moje otázka zní tedy: Můžu svůj NTB s Windows mýrnix dýrnix nahradit Applem tak, abych využil všech výhod Applu a nepřišel o kompatibilitu s Windows platformou? Nebo bych si tím udělal peklo ze života? To se fakt jen ptám, nerejpu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je plna kompatibilita s office? MS Office pro Apple je hnus, na konci roku bude novy, pry 100% fungujici. Na vytvoreni a editaci wordoveho nebo exceloveho souboru to staci, je jsem ve wordu narazil na sablony, ktere v office pro maca nefunguji korektne. Na mail a kalendar nepouzivam outlook ale aplikace pro apple a ty se daji synchronizovat s telefonem, nemuze to byt LG, ale Nokia, SE neni problem. Napojeni na exchange jde vyresit pres Entorage (Outlook pro Apple od Microsoftu) a funguje to. V pocitaci mam parallels, aplikaci co umozni v okne spustit Windows (XP, Vista, 7) a ty office dokumenty co nejdou v Mac OS X predelavat resim v tom, je to naprosto bez problemu. Podminka je mit v pocitaci 4GB RAM, se 2 GB to je nepouzitelne.

 

To co popisuju je extremni pripad, za 4 roky jsem se setkal s jednim specifickym formatem wordoveho dokumentu co nejde editovat v MAC OS X.

 

Site, tiskarny nejsou problem. Parallels 100% resi problem SW co je jen pro Windows. Pouzivas MAC OS X, jen to co v nem nejde vyresit resis v parallels a pritom mas k stale k dispozici vsechny prednosti Apple reseni.

 

P.S. resil jsem stejne to co ty, mam Apple 4,5 roku a rozhodne bych nemenil zpatky, zvyknes si na to ze to proste funguje, bez restartu, modrych obrazovak, ze se to ze sleepu probudi ihned atd.

Upraveno uživatelem OldaA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parallels jsou lepsi reseni nez Boot camp, pro start win v boot camp je nutny restart pocitace, z Windows nejde sagnout na dokumenty ulozene v mac os x, obracene to jde. Parallels znamena pouzivam Mac OS, se vsemi prednostmi, ktere prinasi a v pripade potreby i win zapnu v okne. Pouzival jsem boot camp, ale presel na parallels, je to mnohem pohodlnejsi reseni, ma jen jednu podminku a to dostatek RAM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten parallels něco stojí? A jak by to tedy bylo např. s Corelem? Zatím mi to přijde, že bych víc přepínal na parallels, než využíval MAC OS... Ale možná to není nic proti ničemu. Jinak s tím Office by asi problém nebyl, zas na druhou stranu si vzpomínám, jak jsem "zaváděl" ve firmě Open Office :) a jak to dopadlo... No nevím, tohle se asi fakt musí vyzkoušet na vlastní kůži...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mills: ano, muzes

 

ad office - bud si nahodis verzi pro MAC, ktera nevypada stejne jako pro Wokna a ani se neovlada stejne, a nebo si nahodis soft, pod kterym nahrajes Wokna (Parallers nebo VM Ware). Wokna ti budou slapat jako na tvym compu, takze pro office dobry, do nejakych vetsich zverstvech bych pres emulacni soft nesel, to radeji ten Bootcamp.

 

Na MAC se vetsinou nic neinstaluje, hodne ovladacu na tiskarny ma v sobe. Muze se stat, ze tu tvou ale nebud eodporovat Apple jako takovy. Respektive system Snow Leopard. Tudiz kouknout na apple.com pod supported printers. To by jsi vyresil opet emulaci Woken nebo na tvrdo pod Bootcapem widlema.

 

Corel nepouzivam, jelikoz mi prijde horsi nez Adobe Illustrator, ale pouzivam prave nej a Photoshop. Oba softy jsou lepe zpracovane nez pod Woknama a bezi rychleji. Ted se bavim o chodu pod OS X Snow Leopard (operacni system Apple).

 

Cili se vratim k zacatku. Muzes prejit, ale plynule to nebude. Bud si zvyknes na jine ovladani, trochu jine odlisnosti v softu, nahradis nektere programy jinymi apod. A nebo si z maca udelas pc s widlema. Ale pak to postrada duvod jit do Maca. Taky se muze stat, ze is nezvyknes a vratis se k PC. Osobne doporucuju jit do iStyle, pujci ti tam za prachy na vikend MacBook Pro a osahej si to, ozkousej a uvidis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milis : Mě Paralles vyhovuje, hlavně pro své funkce "drag" nebo "paste a copy" mezi oběma OS, nicméně je tak často nepoužívám a zjistil jsem, že si vystačím s Apple. Jsou firmy, kde mají kompletně Mac nebo Linux a fungují bezproblému. Ono pro větší firmu (1000 lidí) je Windows platforma zátěž v milionech ročně, takže majitelé nadávají, proč to tolik stojí :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten parallels něco stojí? A jak by to tedy bylo např. s Corelem? Zatím mi to přijde, že bych víc přepínal na parallels, než využíval MAC OS... Ale možná to není nic proti ničemu. Jinak s tím Office by asi problém nebyl, zas na druhou stranu si vzpomínám, jak jsem "zaváděl" ve firmě Open Office :) a jak to dopadlo... No nevím, tohle se asi fakt musí vyzkoušet na vlastní kůži...

 

Ja Parallels pouzivam jen na world a excel a to jeste pouze na jeden konkretni, velmi specificky, wordovy dokumenty a obcas na nejake funkce v excelu, tedy na tabulku, kterou mi nekdo posle. Jinak je nepouzivam prakticky na nic. Corel nepotrebujes, je spousta grafickych programu pro Apple, podstatne lepsich nez corel pro windows, vzdyt mac je platforma grafiku :). Na prvnim macu co jsem mel, pouzival jsem ho 2 roky, jsem mel boot camp, kdyz jsem ho prodaval, podival jsem se do win co v nich je, z tech 24 mesicu jsem je 22 vubec nezapnul, opravdu to neni potreba, naopak, win te otravuji, mac os x je proste pohodlnejsi, prijemnejsi.

Upraveno uživatelem OldaA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem zapnul mé PC s AVG a firewallem na wifi-routeru. Po cca 6-ti minutách mi konečně naběhla obrazovka Windows. Objevil se jakýsi mě dosud neznámý "antivir od Microsoftu" na mém PC a ohlásil mi ihned přítomnost 30 virů a nabídl jejich odstranění - po vložení detailů mé kreditky.

 

Po resetu již počítač nenaběhl ani v safe režimu.

 

Jednoznačný důvod jít koupit macbook.

Upraveno uživatelem redakce.chronomag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem zapnul mé PC s AVG a firewallem na wifi-routeru. Po cca 6-ti minutách mi konečně naběhla obrazovka Windows. Objevil se jakýsi mě dosud neznámý "antivir od Microsoftu" na mém PC a ohlásil mi ihned přítomnost 30 virů a nabídl jejich odstranění - po vložení detailů mé kreditky.

 

Po resetu již počítač nenaběhl ani v safe režimu.

 

Jednoznačný důvod jít koupit macbook.

promin, ale tohle je klasicky pripad, kdy je chyba nejspis nekde mezi zidli a klavesnici ;). tim nerikam, ze windowsy jsou dokonale, dokonce ani ne uzasne... ale tohle je jen nejakej blbej spyware, tot vse. kdyby mela byt kazda softwarova chyba duvodem k nakupu noveho hardwaru, tak potes koste...!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antivir od MS je docela dobrej, ale hlavne je zdarma. Viry, spy a podobne smeti a boj s nimi jsou na Woknen jedna z velkych a tezko oddiskutovatelnych, nevyhod. Dva loky jsem na Linuxu zadny antivir ani zadne smeti nemel a na siti jsem chodil fakt vsude. Pokud je na tom Apple stejne, coz nevim, tak je to neoddiskutovatelna vyhoda Jablek. Ted jsem dostal novy notas s W7 a po dvou letech bezstarostneho zivota tyhle veci zase resim. Je to smutny fakt zivota s Woknama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhá léta jsem používal Symantec, pak jsem přešel na NOD32 s firewallem před 2 lety, kdy jsem potřeboval co nejměnší zátěž od antiviru a naprostá spokojenost. To co je zadarmo má vždycky jeden důvod, program svou funkčnost nezaručuje a je to tedy na "vlastní nebezpečí". Neříkám, že u ostatních výrobců se dovoláš "práva", ale v placené verzi máš prostě nárok na support. Na Apple to neřeším, když jsem používal AV Symantec na Apple, mělo to jediný důsledek - začal padat Safari prohlížeč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

promin, ale tohle je klasicky pripad, kdy je chyba nejspis nekde mezi zidli a klavesnici ;). tim nerikam, ze windowsy jsou dokonale, dokonce ani ne uzasne... ale tohle je jen nejakej blbej spyware, tot vse. kdyby mela byt kazda softwarova chyba duvodem k nakupu noveho hardwaru, tak potes koste...!

 

Existují lidé, kterým přijde soubor big_tits.exe a oni jej spustí, protože prostě chtějí vidět velký kozy. Nevím kolik je podobných lidí (z mého okolí neznám žádného, kamarádím se s chytrými lidmi), ale pro ně je asi Mac dobrý. Jen si nesmí nainstalovat virtualizaci a Win. Anebo mohou používat kuličkové počitadlo.

 

Windows 7 x64 jsou nejbezpečnější OS, dle všech měřítek. Ale pokud někdo potřebuje chránit před svým vlastním mozkem, OS X je fakt výhoda, spustí na něm mnohem méně nejen potřebných a užitečných aplikací, ale i těch zákeřných :)

 

Gone in 2 minutes: Mac gets hacked first in contest

http://www.macworld.com/article/132733/2008/03/hack.html

 

Je zajímavé, že v IT se část lidí chová jako naprostí hlupáci (i když jinak nejsou). Jedovatou muchomůrku jíst nebudou, zde jim mozek funguje, ale big_tits.exe anebo reset_my_facebok_password.exe klidně spustí.

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...