Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Já nevím, že vás pořád RH dokáže tak vytočit. Vždyť ten člověk je významný jenom tím, že prudí ve stovkách diskuzních fór. Takových webmasterů nebo co vlastně jinak je jsou u nás tisíce a na světě miliony.

 

Traveller: Na iPhone fóru máme vlákno o hodinkách, tak proč by tady nemohlo být vlákno o Applech?

Ona ta činnost, má na všech fórech jen jeden důvod...v skoro každém vlákně, odkazovat na vlastní blog, čímž se zvyšuje jeho návštěvnost . Jiný důvod mě nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se to nějak extrémně zvrhne,prostě to celé smažu(žádné zamykání) a bude. Je to v okruhu,kde se lidi tady mohou bavit o čemkoliv a já nemám výhrad. Pokud se zdepřítomní(a já je o to moc žádám) zdrží útoků a budou věcní......potom je vše v poho. Pokud ne........

Ještě jednou apeluji na jabkaře - slušně, prosím.

Otázka je, co se bude dít, když to tady budou nabourávat jedinci, kteří si sem jdou jenom zanadávat. Mají na to doplatit slušní diskutující? Nestačí promazat "rušičky"?

 

Jinak má soukromá historie se počítá od r. 97, to byl můj první PowerBook, takový ten s trackballem, číslo si nepamatuju, a pak přišly iBooky -plasťáky - hajzldesky :) G3, 300, 500, pak bílý iBook, PowerBook aluminium a v současnosti MacBook Pro, manželka MacBook. K tomu doma kdysi byla G3 a G4 stolní. Teď uvažuju ještě o iMacu.

V práci od r. 92 kde to začlo Quadrama a šlo to dál do současnosti, kdy tady máme pár Maců Pro(4) nějaké Mini na kancelářskou práci. Všichni kolegové MacBooky nebo MBP, vůbec, v naší branži na jiné stroje narazí člověk málokdy.

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja napriklad nerozumiem, preco ma niekto potrebu hovorit, tvrdit, blogovat o tom, ako je nejaky system/firma/produkt zly.

Ved ked je zly, tak si ho nekupim. Bodka. A ak je naozaj zly, tak si ho nekupi nikto a produkt/firma skoncila.

 

Pochopim to, ak je dany clovek, diskutujuci/blogujuci/pisuci weby plateny ako PR od konkurencie, ale iny dovod mi naozaj nenapada.

 

Toto sa tyka oboch stran "sporu" Apple vs zvysok sveta, Linux vs zvysok sveta, Microsoft vs zvysok sveta a pod...

 

Ja napriklad nie som pouzivatelom systemu Mac OS X (ak teda neratam iPhone), zivia ma skor a takmer vylucne produkty Microsoft, ale zato nemam potrebu pisat nenavistne prispevky/blogy/weby voci Linuxu a Apple produktom. Naopak, zamyslam sa, ci niektory z produktov nie je vhodny pre moju pracu, pre moj zivot, pre moju radost ci zabavu.

 

V tychto diskusiach Apple vs zvysok sveta diskutujem pretoze spolocnost Apple, Steva Jobsa ako takeho a produkty tejto firmy sledujem, niektore veci obdivujem ale celkovo skor studujem a snazim sa sledovat trendy, ako nenavistne vystupovat pri prvej prilezitosti voci Apple a comukolvek s nakusnutym jablkom v logu.

 

A na iPad cakam, pretoze si myslim, ze na trhu neexistuje pre mna ekvivalent. Co ale neznamena ze som Apple ovca (nemyslim teraz konkretne mna), ako sa niektori diskutujuci po internete snazia okamzite prezentovat. Stalo sa trendom, ze ten kto si kupi Apple produkt je automaticky oznacovany za Apple fanatika, pricom si druha strana vobec neda namahu zistit, ci nahodou ten ktory produkt danemu cloveku len proste vyhovuje.

 

Tu skor vnimam negativne skupinu Microsoft fanatikov, toto je skor styl tejto casti spektra.

 

Zachytil som tu slovo "hloupy" v suvislosti s nejakym Apple produktom. Takyto vyrok ma skor vypovednu hodnotu o autorovi prispevku (neviem kto to bol, nechce sa mi hladat), ako o samotnom produkte, aspon ja to takto vnimam...

Potom vznikaju zaciatky konfliktov, ja ako uzivatel daneho produktu, ak som citlivejsej povahy, hned si vyrok zosobnim a zacnem mat pocit, ze autor vyroku oznacil za hlupeho mna. A ohen je na streche.

 

Je nam tu toto treba? Hodnotme objektivne a nie subjektivne. Viete kolkokrat ma produkty od Misrosoft nasrdili? To sa neda spocitat, ale nedovolim si o ziadnom z nich tvrdit ze je napriklad hlupy. Proste ich prestanem casom pouzivat, alebo ich nepouzivam vobec (napriklad Vista).

 

A ked ma nasrdi iPhone, prestanem ho pouzivat a druhy si nekupim. Nie je nic lahsie v trhovom prostredi...

 

Edit: preklepy

:thumbsup_anim: :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved ked je zly, tak si ho nekupim. Bodka.

 

Však já si jej koupil (viz http://myego.cz/item/aukce-apple-powerbook...i-dnes-ve-20-00 ) :) (jeden z mnoha; jinak člověk nepozná, zda je zlý či dobrý) A až po koupi Apple jsem začal doslova milovat Windows :) Lidí, co nemají rádi Apple počítače, protože si je koupili, je moc. V mém okolí dokonce většina :) Větší spokojenost je s iPhone, ale s Apple PC ne. 98% lidí v ČR používá Windows ne proto, že by museli, ale protože chtějí.

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze mi nekdo bez emoci vysvetlit, v cem je mac lepsi nez pc? krome designu. jako me se mac libi, jen me zajima v cem je tak lepsi. to same ipod, iphone oproti ostatnim. proc by si clovek mel koupit ipod za x kc kdyz muze mit lepsi mp3 prehravac za x/3 kc? u iphonu ted ty nevyhody si nepamatuju,cetl jsem nekde neco s porovnanim s klasickym mobilem a chybely tam dorucenky a dalsi prakticke veci. mozna to ted uz novym firmware vylepsili. nicmene, proc to nemuze byt od zacatku? proc jsou macbooky mnohem drazsi nez klasika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však já si jej koupil (viz http://myego.cz/item/aukce-apple-powerbook...i-dnes-ve-20-00 ) :) (jeden z mnoha; jinak člověk nepozná, zda je zlý či dobrý) A až po koupi Apple jsem začal doslova milovat Windows :) Lidí, co nemají rádi Apple počítače, protože si je koupili, je moc. V mém okolí dokonce většina :) Větší spokojenost je s iPhone, ale s Apple PC ne. 98% lidí v ČR používá Windows ne proto, že by museli, ale protože chtějí.

Přání otcem myšlenky.

Prosím, aby sem nebyly vkládány odkazy ny Vaše soukromé stránky, myslím že argumentovat odkazem na vlastní názor je, řekněme, ehm, nekorektní. jinak požádám moderátora o promazání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to same ipod, iphone oproti ostatnim

 

iPod a iPhone je fajn v tom, že je napojíš do (skoro) každého auta či k audio aparatuře, takže i když Sandisk, Zune či Creative může být lepší MP3 přehrávač sám o sobě, nemá kolem sebe ten ekosystém. Dobrý (pro američany) je i iTunes Music Store. A pozoruhodný je AppStore (i když monopolní a diktátorský, jisté apps Apple prostě nepovolí).

 

Apple PC nemá prakticky žádné výhody oproti Windows, jen omezení. Dříve to byla aspoň dobrá platforma pro grafiky, první Photoshop byl pro Mac, ale dnes je 64bitový Photoshop jen pro Windows, na OS X zaostává...

 

V jistém smyslu je iPod dobrý právě proto, že má majoritu na trhu. Stejně jako Windows :)

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze mi nekdo bez emoci vysvetlit, v cem je mac lepsi nez pc? krome designu. jako me se mac libi, jen me zajima v cem je tak lepsi. to same ipod, iphone oproti ostatnim. proc by si clovek mel koupit ipod za x kc kdyz muze mit lepsi mp3 prehravac za x/3 kc? u iphonu ted ty nevyhody si nepamatuju,cetl jsem nekde neco s porovnanim s klasickym mobilem a chybely tam dorucenky a dalsi prakticke veci. mozna to ted uz novym firmware vylepsili. nicmene, proc to nemuze byt od zacatku? proc jsou macbooky mnohem drazsi nez klasika?

Objektivní odpověď se asi těžko objeví, člověk to musí zkusit, zjistit, jestli mu to vyhovuje, je to jiný systém než Windows. Tohle je vlákno pro lidi kterým to vyhovuje, ne přesvědčovací vlákno.

Pro mne těmi důvody jsou spolehlivost, sladěnost SW s HW, samozřejmě i design a z toho všeho vycházející uživatelský komfort. O tom jestli je některý MP3 přehrávač lepší či horší bych se tady nechtěl bavit. A jak jsem psal - cena není argument. A na fóru kde lidi vyhazujou peníze za nepřesné časoměřiče je to IMHO irelevantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objektivne sa neda povedat, ktory operacny system je lepsi.

 

Ak som to mal hnat do extremu, tak by som sa spytal, ktore auto je lepsie, Aston Martin DB9, alebo Rolls Royce Silver Phantom?

 

Na konci retaze aj tak zavisi od uzivatela a jeho potrieb. Ak som sportovo zalozeny tajny agent, tak mi bude lepsi Aston Martin, ale ak som brutalny businessman s vlastnym soferom, tak asi Rolls. Co ale neznamena, ze ako sportovo zalozeny tajny agent sa perfektne nepovozim v Rollse, a naopak, ako businessman ze si nezasoferujem schuti Astona...

 

A mozme sa zacat hadat, ze ci je lepsi Aston alebo Rolls :) Pride mi to uplne identicke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neshazuj se...

 

No nic, to byla jen sranda. Já jen nepochopím, když se lidi dokážou zhádat vo naprosto bezvýznamnejch věcech jako jestli s šípkovou nebo se zelím. Prostě to někteří maj v sobě. Já dělám na počítačích od roku 90. Jsem vychovanej na produktech od Autodesku, (taky tenkrát žádná sláva) a ty na Applech nebyly. Můj svět jsou prostě Wokna a troufám si říct, že znám jejich výhody i nevýhody. Pamatuju si, jak jsme museli kdysi zasíťovat Wokna a Appla, protože kolega vyžadoval na práci právě jabko. Byl to strašnej vopruz a toho Appla jsme nikdy nerozběhli dokonale. Tím neříkam, že Apple je odpad, jen každej potřebuje něco jinýho a důvodů proč je hodně a obě platformy spolu občas nechtěj mluvit. Tábory jsou tak zákonitě rozděleny na Woknaře a Applaře. Já osobně si počítače na práci sestavuju sám, protože vím co chci a to u Appla bohužel nikde nedostanu. Koupit si u nich dělo za 60 litrů a pak šáhnout do jejich HW konfigurace, což bych asi musel, se mi jako experiment fakt nelíbí a je to škoda. Co v šak má Apple vopravdu úžasný, je jejich design. To je jediná věc, která mě občas přivede na myšlenku, jestli si ho koupit nebo ne a obětovat mojí úchylku železa na míru. Takže tak...Peace :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iPod a iPhone je fajn v tom, že je napojíš do (skoro) každého auta či k audio aparatuře, takže i když Sandisk, Zune či Creative může být lepší MP3 přehrávač sám o sobě, nemá kolem sebe ten ekosystém. Dobrý (pro američany) je i iTunes Music Store. A pozoruhodný je AppStore (i když monopolní a diktátorský, jisté apps Apple prostě nepovolí).

 

Apple PC nemá prakticky žádné výhody oproti Windows, jen omezení. Dříve to byla aspoň dobrá platforma pro grafiky, první Photoshop byl pro Mac, ale dnes je 64bitový Photoshop jen pro Windows, na OS X zaostává...

 

V jistém smyslu je iPod dobrý právě proto, že má majoritu na trhu. Stejně jako Windows :)

jistě, neboť 98% lidí potřebuje 64bitový PS. Svatá prostoto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, to byla jen sranda. Já jen nepochopím, když se lidi dokážou zhádat vo naprosto bezvýznamnejch věcech jako jestli s šípkovou nebo se zelím. Prostě to někteří maj v sobě. Já dělám na počítačích od roku 90. Jsem vychovanej na produktech od Autodesku, (taky tenkrát žádná sláva) a ty na Applech nebyly. Můj svět jsou prostě Wokna a troufám si říct, že znám jejich výhody i nevýhody. Pamatuju si, jak jsme museli kdysi zasíťovat Wokna a Appla, protože kolega vyžadoval na práci právě jabko. Byl to strašnej vopruz a toho Appla jsme nikdy nerozběhli dokonale. Tím neříkam, že Apple je odpad, jen každej potřebuje něco jinýho a důvodů proč je hodně a obě platformy spolu občas nechtěj mluvit. Tábory jsou tak zákonitě rozděleny na Woknaře a Applaře. Já osobně si počítače na práci sestavuju sám, protože vím co chci a to u Appla bohužel nikde nedostanu. Koupit si u nich dělo za 60 litrů a pak šáhnout do jejich HW konfigurace, což bych asi musel, se mi jako experiment fakt nelíbí a je to škoda. Co v šak má Apple vopravdu úžasný, je jejich design. To je jediná věc, která mě občas přivede na myšlenku, jestli si ho koupit nebo ne a obětovat mojí úchylku železa na míru. Takže tak...Peace :thumbsup_anim:

:cheers: , tohle vlákno není na hádání, prostě kdž jsou tady motorkáři, proč ne applaři? není to založeno aby se tady psalo, že Okna jsou na h...o. Já samozřejmě chápu, že když někdo pracuje se softem, který se vyvíjí je pro PC, tak asi těžko bude chtít Maca. Osobně si ale myslím, že se to týká pouze profesionálních aplikací, protože k běžnému uživateli je OSX 1000x more user friendly. A 64bitovy PS a podobné softy myslím taky nepoužívá moc běžných uživatelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protože k běžnému uživateli je OSX 1000x more user friendly

 

Jenže to si myslí v ČR jen 2% lidí.

 

Mě třeba maximálně vadí na OS X, že když mám 30" 2560x1600 monitor a otevřeno 5 aplikací vedle sebe (IDE, zadání ve Wordu, Messenger, správu databáze, kalkulačku), tak když najedu na aplikaci v pravém dolním rohu a chci něco zvolit z menu, musím přejet na levý horní roh, tedy o celou úhlopříčku displeje - 3000px. Tam si zvolím něco z menu a jedu myší zase 3000px zpět. Pak potřebuji něco v aplikaci v levém dolním rohu a jedu 1600px nahoru a pak 1600px dolů. V praxi mě OS X díky zastaralé koncepci, která byla dobrá pro VGA displeje, tak zdržuje, že neudělám skoro nic. Také nikdy pořádně nevím, ke které aplikaci patří právě zvolené menu, když mají +/- stejné položky. Jedno menu pro 100 aplikací je prostě hrozné.

 

A šlo by pokračovat, ale více je v čánku, který jsem dříve odkazoval. Finder je hrozný, seznam aplikací taky, chybějící uninstall otravuje (něco je v Applications, část v Libraries, atd., musím to ručně mazat). Safari nezobrazuje ikony webů, takže se v množství záložek nedá skoro vyznat. Dock, který zobrazuje běžící aplikaci jako malou modrou tečku, je neergonomický. Více dokumentů jedné aplikace nejde v Docku rozlišit, protože ikony nemají popis. 1cm velké stíny kolem jsou efektní, ale opět neergonomické.

 

Okno nemůžu chytit za libovolnou stranu a zvětši je či zmenšit je, jde to jen za pravý dolní roh.

 

Okno nejde snadno maximalizovat.

 

OS X je triviálnější. Ano. Ale to neznamená produktivnější pro profíka, právě naopak :)

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheers: , tohle vlákno není na hádání, prostě kdž jsou tady motorkáři, proč ne applaři? není to založeno aby se tady psalo, že Okna jsou na h...o. Já samozřejmě chápu, že když někdo pracuje se softem, který se vyvíjí je pro PC, tak asi těžko bude chtít Maca. Osobně si ale myslím, že se to týká pouze profesionálních aplikací, protože k běžnému uživateli je OSX 1000x more user friendly. A 64bitovy PS a podobné softy myslím taky nepoužívá moc běžných uživatelů.

 

Normálnímu uživateli stačí noťas s nějakou breberkou místo procáku a s 800 pix. displejem na vejšku, aby mohl pohodlně rolovat. Já se na to už dívám jen z pohledu profi uživatele, kde každej nárůst výkonu o jedno blbý procento, je důvod k radosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objektivní odpověď se asi těžko objeví, člověk to musí zkusit, zjistit, jestli mu to vyhovuje, je to jiný systém než Windows. Tohle je vlákno pro lidi kterým to vyhovuje, ne přesvědčovací vlákno.

Pro mne těmi důvody jsou spolehlivost, sladěnost SW s HW, samozřejmě i design a z toho všeho vycházející uživatelský komfort. O tom jestli je některý MP3 přehrávač lepší či horší bych se tady nechtěl bavit. A jak jsem psal - cena není argument. A na fóru kde lidi vyhazujou peníze za nepřesné časoměřiče je to IMHO irelevantní.

no ja se ptal proto, ze sem nikdy nenarazil na jablickare, co by mi to vysvetlil. mel sem to v ruce jen par dni a byl jsem spokojen. ale to s pc/win taky. me nikdy nepadaly, nemel sem zadny velky problem. ja se jen snazim prijit na to, co je za tim, ze nekdo da 2-3x tolik za ntb nez musi. jeste k te cene...tedy apple je spise urcita laska. treba neco jako saab. sice to jsou "spatny" auta, ale skalni fandove za ne zaplati nehorazny penize i kdyby jim padaly kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...