Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Pro Mac a Linux jsou paradoxně nejnebezpečnější "výhodné a užitečné" online čističe, antiviry, antimallwary a rádoby firewally (pozor např. na mimořádně rozšířený MacKeeper!!!), se kterými si do jinak zcela čistého počítače sami a dobrovolně naintalujete a stáhnete víc svinstva, mallwaru a ransomware, než by si někdejší tvůrci prostých virů dokázali představit... Zcela samostatnou kapitolou dobročinnosti jsou pak virtuální mašiny s Windows, které Vám prostřednictvím svých vlastních virů, antivirů, malwaru a automaticky spouštěných sranců z USB flashek můžou během pár chvilek nadělat parádní paseku ve všech nasdílených složkách z macu (typicky dokumenty, stahování, NASy, cloudy,...), to pak může být bez pořádné zálohy doslova na kšandu...

  :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, uvažují o obměně telefonu.

Je možné na něm stáhnout třeba nějaký videa z ulož.to a pak je hodit na flashku?

Důvod je že vybírám tablet a největší adept je iPad, tak bych to všechno ustajil v jedné firmě.

 

Díky, Apple jsem nikdy neměl. Jen iPod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, uvažují o obměně telefonu.

Je možné na něm stáhnout třeba nějaký videa z ulož.to a pak je hodit na flashku?

Důvod je že vybírám tablet a největší adept je iPad, tak bych to všechno ustajil v jedné firmě.

 

Díky, Apple jsem nikdy neměl. Jen iPod

 

Ono to nějak půjde, ale pokud děláš podobné věci, tak Apple není pro tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://jablickar.cz/jak-v-ios-rychle-a-jednoduse-smazat-duplicitni-fotografie/ ... neco takoveho jsem hledal uz dlouho! stahuju si do telefonu fotky z 360 fotaku a obcas se mi stalo, ze se mi tam stahly nekolikrat a promazavat rucne tisice fotek je idealni cesta do bohnic ... treba to taky nekomu pomuze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Proto je nutne nesdilet ucty

Edit: A ted po gdpr musis mit pisemny souhlas dotycne, ze je ok, ze si ji budes natacet

Na tohle to může být zakernost:)

Je to pro soukromý účely, tak nemusím mít nic ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2noviisek: "uloz.to z reklamky" jo? Video ať ti soudruzi hodí na vhodný NAS, FTP a nebo do cloudu, odkud si ho stáhneš do sandboxu příslušného přehrávače. A paranoici si to tam taky můžou nacpat po drátě přes iTunes (PC i Mac), takže se to nikdo z NSA, Mossadu ani čínské tajné služby nedoví. Sorry, ale drbat se v roce 2018 na mobilu(!) s podělanýma USB flashkama je IMHO stejný přežitek, jako byly CD/DVD před 10 a diskety před 20 lety...  <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se teda v korporátním prostředí už nějakej pátek pohybuju (pravda, spíš Japonci) - a jestli je v posledních letech něco těžkou noční můrou bezpečáků a správců, tak jsou to právě USB flashky a veřejná úložiště "třetích stran" (to už to můžou rovnou uploadnout na google/trubku). Což samozřejmě nevylučuje že u nás na balkáně panuje cochcárna - no a v takovém případě se samozřejmě dá poohlédnout i po vhodném iOS klientovi, který mu to "hodnotné video" z uloz.to stáhne i bez flashky... https://uloz.to/iosapp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noční můra to bezesporu je, ale faktem zůstává, že agentury to ve valné většině nezajímá a prostě se to používá. Pak už je to na inteligenci uživatele neklikat kam nemá, nestahovat co nemá, heslovat co posílá a nesdílet citlivý data. Zase se na mě nezlob, ale grafiku na krám si nechám klidně poslat poštovnim holubem a je mi to jedno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ulož to byl příklad, ale i tam občas něco nahrají. Každopádně stejny typ úložiště je pro tenhle typ potreb ok. Samozřejmě s heslem 12345

 

USB a další je pro IT opravdu hrozba, nicméně u nás to jde :)

USB je pro mě v pohodě, ne všude mají Chromecast, a je to pro mě nejlepší řešení :) možná jsem pro vás dinosaurus.

 

Zpět k dotazu, jde to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2noviisek: "uloz.to z reklamky" jo? Video ať ti soudruzi hodí na vhodný NAS, FTP a nebo do cloudu, odkud si ho stáhneš do sandboxu příslušného přehrávače. A paranoici si to tam taky můžou nacpat po drátě přes iTunes (PC i Mac), takže se to nikdo z NSA, Mossadu ani čínské tajné služby nedoví. Sorry, ale drbat se v roce 2018 na mobilu(!) s podělanýma USB flashkama je IMHO stejný přežitek, jako byly CD/DVD před 10 a diskety před 20 lety... <_<

Mě USB přijde v pohodě, mám s USBc. Tady mám jistotu, že to každý zvládne poslat, stáhnout, pustit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USBc je Ti na iOS krabky k prdu, vzhledem k tomu že používají Lightning který sám o sobě neumí "USB host". Co vím tak existuje cestovní švindl na "camera connection kit" (USB-host adaptér pro import fotek z foťáku) - s tím že na flashce musíš udělat složku DCIM a fotky/videa s názvem ve formátu 8.3 z ní pak můžeš importovat jako by byly vyfocené foťákem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...