Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Ahoj. Potřeboval bych poradit, neb jsem v zadeli...

 

Do dnešního dne jsem měl na iPhone SE stařičkou verzi iOS 10.x  - jenže mi dneska přestalo jít internetové bankovnictví a jiné zaplacené aplikace, neb chtěly iOS 11 a výš. Nechal jsem tedy stáhnout aktualizaci na iOS 13.1 a spustil jí. Od té doby mi na displeji svítí nakousnuté jablko. Občas blikne, ale už 2h nic. Zkoušel jsem restart zmáčknutím home + on/ff čudlík, ale tím se telefon jen vypne a znovu zapne do stavu svítícího jablka. Nepropadal jsem panice a připojil telefon podle návodu přes USB k PC, že to obnovím přes iTunes. Bohužel iTunes telefon nevidí.

Prosím zdejší odborníky - je nějaké kloudné řešení?

 

Dík,

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mrazík: v podstatě stejně (link). Kromě záloh může hodně zabírat i složka média, ta se dá změnit na záložce pokročilé.

 

@paro: pro začátek vyčistit konektor + najít funkční datový USB-Lightning kabel (ne všecko co nabíjí je schopné i řádně komunikovat) - a pak zkus DFU recovery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě nosit mobil ve vnitřní kapse, vytahovat jen k telefonování, na hodinové hovory používat handsfree - a zbytečně si neničit už tak opotřebovanou baterku zbytečnostma typu "lov pokémonů" + "navigace od držkové k bůčku" při čekání na mraze  :speak_cool:

 

PS: Odhad kapacity vychází ze zůstatkové kapacity při plném nabití a vybíjecí křivky při obvyklé (pokojové) provozní teplotě. Když ten Lithiovej krám necháš vymrznout, napětí začne padat výrazně rychleji a čip na napájecím flexu mobil radši preventivně odpojuje, aby nedošlo ke kritickému vybití a zničení baterky.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento víkend klesly teploty pod nulu a iphone se začal venku vypínat. baterka je nabita na 70%, kondice baterie 89%.

vloni jsem s ním normálně venku fungoval i při opravdovější zimě...

 

a na netu rady typu kupte si termoobal???

https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/11/30/proc-se-iphone-v-mrazu-vypina-a-jak-tomu-zabranit/'> https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/11/30/proc-se-iphone-v-mrazu-vypina-a-jak-tomu-zabranit/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si v Ikea nekolik tech bezdratovych nabijecek LIVBOJ po 130kc a pripojil je ruzne po baraku na nabijecky od MacBook Pro (usb-c to usb-c).

 

Chci se zeptat jestli ten vykon nabijecky nemuze iPhonu nejak ublizit (ja XR a zena 11).

Zada se mi zdala pri nabijeni celkem horka, ale mozna to je normalni? Nikdy jsem bezdrat predtim nemel.

 

 

Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v praci mi po zavedeni noveho systemu zabezpeceni vygenerovali virtualni HID kartu iCLASS Seos pro pristup do budovy, ale ta funguje jen v aplikaci HID mobile access, se zapnutym bluetooth a ja BT jinak vubec nezapinam, tak me to sere. Neni nejaka apka, nebo proste zpusob, jak to dostat do wallet, kde by to fungovalo s NFC, podobne jako platebni karty? Googlil sem a nic. Mam iphone 8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na NFC u Apple prostě zapomeň, momentálně do něj smí jen ApplePay a basta, snad za rok-dva...

Explicitní (de)aktivace Bluetooth je hygiena pro Androidisty/Windowsáky - ve Stand-by BT není viditelný, nic nežere a o aktivaci příslušného profilu si ta aplikace systému řekne sama - akorát navázání spojení (v porovnání s fyzickou kartou) o něco dýl trvá...  -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od oběda používám 11 Pro asi mám oči v hajzlu, protože nějaký markantní rozdíl v displeji oproti 11 nevidím (samozřejmě když je dám vedle sebe tak jo, ale když to beru samostatně, tak bych kvůli displeji neměnil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem na krame cumel a menil velikosti fontu, zpravodajsky servery, videa, fotil atd. na prodejne asi 45min oba modely vedle sebe (11 a 11pro) no a fakt sem nepobral rozdil v displeji. Opticky mi prisel displej Pro vice zluty, tot vse. Tak jsem odesel s 11 a sem happy za usetreny peniz.

 

Od oběda používám 11 Pro asi mám oči v hajzlu, protože nějaký markantní rozdíl v displeji oproti 11 nevidím (samozřejmě když je dám vedle sebe tak jo, ale když to beru samostatně, tak bych kvůli displeji neměnil)

Upraveno uživatelem Rybiz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz na vás, kdo používáte Apple Pay: Právě jsem si ho aktivoval a v defaultním nastavení je zapnutá volba, že před přiložením k platebnímu terminálu se tato funkce aktivuje dvojím stiskem postranního tlačítka. Všiml jsem si, že se tím ale při zamykání telefonu o trochu prodloužila prodleva mezi stiskem tlačítka a zamčením (zhasnutím displeje). Pokud tento způsob aktivace Apple Pay v nastavení vypnu (Apple Pay by se aktivoval přiložením telefonu k terminálu), vrátí se vš do normálu a telefon se zamkne v podstatě ihned po stisku tlačítka. Jde o iPhone Xr. Všiml si toho ještě někdo? Jak to máte nastavené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz na vás, kdo používáte Apple Pay: Právě jsem si ho aktivoval a v defaultním nastavení je zapnutá volba, že před přiložením k platebnímu terminálu se tato funkce aktivuje dvojím stiskem postranního tlačítka. Všiml jsem si, že se tím ale při zamykání telefonu o trochu prodloužila prodleva mezi stiskem tlačítka a zamčením (zhasnutím displeje). Pokud tento způsob aktivace Apple Pay v nastavení vypnu (Apple Pay by se aktivoval přiložením telefonu k terminálu), vrátí se vš do normálu a telefon se zamkne v podstatě ihned po stisku tlačítka. Jde o iPhone Xr. Všiml si toho ještě někdo? Jak to máte nastavené?

Já si toho nevšiml a pokládám to za zbytečné starosti, jestli se mi telefon zámkem o 0,01s později je mi fuk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem na krame cumel a menil velikosti fontu, zpravodajsky servery, videa, fotil atd. na prodejne asi 45min oba modely vedle sebe (11 a 11pro) no a fakt sem nepobral rozdil v displeji. Opticky mi prisel displej Pro vice zluty, tot vse. Tak jsem odesel s 11 a sem happy za usetreny peniz.

Pekne sis usetrene penize zpetne sam pro sebe obhajil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...