Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Nevíte prosím proč mi v aplikaci aktivita ukáže apple watch pouze ujetou vzdálenost (při měření jízdy na kole) ale nezobrazuje se mapa záznamu? na iOS 14 jsem ještě neupgradoval. Vždy mi gps trasu ukazovalo, ale teď je zamčená mapa a ukáží se jen parametry trasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějak se mi zadrhává ip7, uznávám, že ho pracovně vytěžuju (MS outlook, telefony, navi, tapatalk,whatsup...)no a poslední dobou se dost stává, že drhne, zahřívá se, občas se mu nechce a tak..

Máte nějakou radu čím by to mohlo být? Bral jsem jako výhodu ios, že to zvládá a není z něj za rok mrtvola jako z androidu..dík za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tenge Jen pro zajímavost mrkni do Nastavení/Baterie, přepni na posledních 10 dní a mrkni na % a časy využití aplikací... 

Zahřívání = trvalá zátěž procesoru a nebo rádia, která se samozřejmě projeví i na baterce. Někdy se v zátěži výrazně projevuje třeba detekce ksichtíků u fotek (typicky po některých aktualizacích iOS), jindy zase masivní aktualizace mailboxů rozepsanými maily u některých klientů (typicky ten v MacOS, který tam splachuje snad každý znak, bez ohledu na megabajty příloh - a mobily/ipady synchronizují a synchronizují...), ostatní "sprosté podezřelé" tam uvidíš sám. Dalším možným zdrojem "zadrhávání" je iCloud - zkontroluj si jestli sis v nějaké slabé chvilce nepovolil "odkládání aplikací" (při kliknutí na ikonu se musí stáhnout), obecně "čím větší a dražší cloud, tím pomalejší synchronizace" (často i řádově pomalejší) - a totéž platí u jakékoliv masivnější komunikace (přílohy a obrázky u zpráv, všudypřítomné streamované pyčovinky a podobně)...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se teda pridam tky. Ip7 od instalaca ios14 katastrofa.
Baterka se vybiji strasne rychle
Zahriva se vice naz drive
Neustale padaji aplikace a je fuk jestli je clovek na chrome, youtube, nebo whatsapp
Nekolikrat se mi stalo, ze zamrznul fotak, nebo se misto fotaku ukazala cerna obrazovka a tim to koncilo
Tapa se seka a parkrat taky ukazal cerny display a konec

Hnus velebnosti. Navic kdyz vypnu a zapnu tel, tak se zas nastavi vychozi prohlizec na safari a musim to prepinat znova.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší počkat na první či druhej update a pak až instalovat. Takhle ze sebe děláš jen betatestera.
I když já už mám 14 taky, protože mi asi děcka zaply automatickou aktualizaci a jedno ráno bylo překvápko. Nepociťuju žádnou změnu, na ip 11 to vše šlape, novinky jsem ještě nějak neštudoval. Jediný viditelný jsou widgety, který stejně nepoužívám a změna ikony u hudby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@roura74 A když sem podobné "varování před nedobrovolným betatestováním" napíšu já, jsem u frikulínů rok co rok za kazišuka :speak_cool:

Jinak holkám nic nevyčítej, zapnutí automatických aktualizací si bukvatýři nadrzo zapnuli při jedné (už ani nevím které, ale jsem rád že jsem si toho včas všimnul) z minulých aktualizací iOS - nejspíš v rámci "zvyšování rozmanitosti" najali nějaké Indiány, zvyklé na podobné móresy z dob kdy si je ve velkém najímal Microsoft... :censored:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se teda pridam tky. Ip7 od instalaca ios14 katastrofa.

Baterka se vybiji strasne rychle

Zahriva se vice naz drive

Neustale padaji aplikace a je fuk jestli je clovek na chrome, youtube, nebo whatsapp

Nekolikrat se mi stalo, ze zamrznul fotak, nebo se misto fotaku ukazala cerna obrazovka a tim to koncilo

Tapa se seka a parkrat taky ukazal cerny display a konec

 

Hnus velebnosti. Navic kdyz vypnu a zapnu tel, tak se zas nastavi vychozi prohlizec na safari a musim to prepinat znova.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Já teda mám 13.6. A stále sekání jako ty. Povyoinal jsem oznámení, postupně taky vyhazuju různý věci ale sekání i zamrzání je dost časté.. například tuhle zprávu píšu na xkrat.. pak chvíli klid a zase začne.. dvě tři akce a jakmile shodil apku a znova otevru cele se to refreshne a muzu začít znovu

 

Kdysi to bývalo super ale teď je to fakt pomalý.. i jsem zvažoval smaznout cely ip ale kdo by se s tím zas instaloval.. posledně jsem to dával dokupy 2 dny s téma pracovnima mailama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se uvrtal do watchOS 7 na AW3 a mimo toho ze musely do factory restore, aby se uvolnilo misto od OS balastu pro instalaci, se me po instalaci tak 4-5 denne restartuji 🤦🏻‍♂️. Jinak baterka drzi stejne a jine problemy nepozoruji (zpomaleni/sekani).

iOS 14 na iP7 prvni 2-3 dny horsi baterka a ted stejna . Jinak vse jede jako na 13tce

manzelka na starem SE , asi 3-4 dny rapidni pokles baterky a ted uz stejne jak iOS 13.x

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch pár dní "horší výdrže" skutečně odpovídá kompletnímu rebuildu indexů knihoven po každoročním velkém upgradu iOS.
Blbé je že automatický update (což je u nové generace OS fakt průser hodný Microsoftu) Běžný František Uživatel odhalí teprve na základě pocitu že má v kapse přímotop... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horsi vydrz ok, to se tech par dnu prezije. Ale ze neudrzi v provozu 3 aplikace a musim furt cekat nez se znova spustej a vse hledat a zapisovat kazdejch 5 minut odznova. To uz je i na me moc.

Pockam az vyjde ip12 a budu doufat, ze zacnou lidi poustet xr, nebo ip11 za nejaky slusny peniz.

Me tak napada. Mate nekdo blizsi info o tom, kdy ta 12 prijde? Nekdo pise 30. Zari, dalsi zas pise 12-15 rijen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, tenge napsal:

Je nějaká obvyklá apka která je fakt na houby vůči systému a bourá ostatní věci? Dnes jsem opět byl rad ze jsem vůbec vzal hovor.. spuštěn navi, připojen CarPlay se vůbec nepodařilo .. tak nevím..

Apka nevím, ale dělat mi tohle iP, tak už by prošel obnovou skrze tovární nastavení a reinstal, takže směle do toho. Ve výsledku to ani není kdo ví jaká pruda, vždyď se vše dotáhne zpět ze zálohy a vyřešeno...než sníš oběd, tak máš hotovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Petr R napsal:

Panové, ne otevřené co se skrývá ve složce mobilní data/systémové služby/obecné? Za tři dny mi to po aktualizaci na iOS 14 spotřebovala 200 mb na mobilních datech ( bůhví kolik přes Wi-Fi) což mi přijde trochu moc. 

tipoval bych to na nějakou synchronizaci přes mobilní data - nepoužíváš AppleWatch? Jinak výživné jsou i jiné věci, třeba objemy dat spotřebované komunikací s DNS...

před 18 hodinami, tenge napsal:

Je nějaká obvyklá apka která je fakt na houby vůči systému a bourá ostatní věci? Dnes jsem opět byl rad ze jsem vůbec vzal hovor.. spuštěn navi, připojen CarPlay se vůbec nepodařilo .. tak nevím..

Jak radí Bells, zkusil bych reinstalaci z čerstvé zálohy na počítači - jestli je u něčeho s velkým průtokem (typicky Mail, iMessage a iCloud) nabořený databázový index, žere to paměť → ukončuje aplikace a jako "běžný František uživatel" se do toho v iOS jinak neprobouráš :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...