Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

V 24. 12. 2022 v 9:49, exBURN napsal:

No já trochu pociťuju, že mi ping ustřelí nad 100ms a to už je u WOT problém. Zkouším ted toto:

System Preferences -> Security and Privacy -> Location Services (left) -> System Services (at the bottom of the list) -> Details -> Turn off "Wi-Fi Networking"

And after that - reboot the computer.

Ted to testuju a zdá se, že to zlepšilo stabilitu připojení a ping mě už tak nelítá. 

Vyzkouseno. Ping sice tolik nelita (~4 az 10ms na router), ale rychlost prenosu dat z NASu stale neni stabilni. Wifi jsem tedy vypnul a mam pripojeno pres port replikator kde prenosy stabilne litaji nad 85MB/s, ping pod 1 ms.

Nekteri uzivatele take hlasili ruseni BT a Wifi po pripojeni port replikatoru, plati to i pro M1 verze. Tam si myslim bude take zakopany pes, protoze na gauci s laptopem v ruce je prenos stabilnejsi.

USB-C dongles killing Wi-Fi on 2016/2017 MacBooks – Who’s to blame?

Zatim mam Monterey 12.6.2, nova verze 13 ala "iOS" nepusobi imho dobre, takze zustavam na starsi verzi a pockam co bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, asi dostanu céres, ale zkusím to.  Zkoušel jste někdo používat kombinaci MacBook a telefon s Androidem?Jak moc velké omezení nebo překážky tam jsou? Dostal jsem kacirskou myšlenku opustit z části svět Applu a pořídit telefon s Androidem, ale chci zachovat MacBook a iPad. 
predem dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

39 minutes ago, quest987 said:

Zdravím všechny, asi dostanu céres, ale zkusím to.  Zkoušel jste někdo používat kombinaci MacBook a telefon s Androidem?Jak moc velké omezení nebo překážky tam jsou? Dostal jsem kacirskou myšlenku opustit z části svět Applu a pořídit telefon s Androidem, ale chci zachovat MacBook a iPad. 
predem dík za rady

Da sa to 😀 Mam kolegu s M1 a samsung telefonom. Vsetko je o tom co konktretne pouzivas a taktiez zvysok rodiny. Ak ides cez imessages, find my, family ucty a ked aj photos tak to velmi nepojde resp. pojde, ale neviem potom aky ma zmysel, ze ostavas pri mcb a ipade. Jedine, ze si developer a viac ti to vyhovuje. 
 

Kolega nic z toho nepouziva a mcb ma len pracovne, takze nema s tym problem, ze nema iphone.

Ale z mojej skusenosti nerob to ak uz tak fungujes 🙂 ci aky mas dovod prejst na android?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna věc, že bych zkusil něco nového a současná 11 Pro Max by zasloužila již obměnit. Další věc, že mne poněkud děsí cenová politika Applu u Pro modelů. A jediné zařízení ze světa Android, které bych chtěl vyzkoušet je Z Fold od Samsungu, který můžu mít v loňském provedení za super cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka zni, potrebujes PRO? Opravdu? Ja uz roky jedu system lonskeho, nebo predlonskeho modelu a jsem hepy jak dva grepy. Menim to co 2-3 roky. Nemam nejlepsi fotak na svete, ale k cemu by mi byl? Co s tema fotkama nakonec delam? Nakonec fotim cim dal min a cim dal vic si ty situace radeji pamatuju. A pro nic jineho ten lepsi model nepotrebuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quest987Zvykl jsem si že pacienti na chronomagu mívají potrhlé nápady - ale jestli by měla být jediným důvodem (pro vyhození předloňského pádla 11 Pro Max) "super sleva na loňský Samsung Z-Fold3", přijde mi že Ti zatím moc nedochází do jaké míry jsou jednotlivá zařízení u Apple propojená. Klidně si ten rozkládací Android pořiď, ale počítej s tím že ho nejspíš zase pošleš dál - a že ve finále na tom proděláš gatě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vespolek, zkusím to ještě tady, než to samou radostí rozšlapu....

 

Mám stařičký macbook air 2013, inteligentně jsem si zapnul můj fotostream a teď mi tam skoro 16 tis fotek zabírá skoro polovinu paměti. Je možné z toho ty fotky nějak dostat najednou? Nejlépe na flash disk..

 

Flash disk do toho dám, ale jde mi na něj kopírovat jen cca 180 fotek naráz, víc ani prd. Chci z toho dostat fotky, vypnout ten fotostream a mít to jen na dokumenty, faktury atp. Jenže ty fotky co v tom jsou, jinde zálohované nemám, tak bych je z toho krámu rád dostal. 

Díky P.

 

Edit: 

Cestou 180 fotek a dost, jsem se dostal cca k prvním 1000 fotkám, pak to hodilo chybu a aplikace při kopírování padla.....

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma nekdo stejny problem s sms jako ja? Jakmile se telefon vypne nebo restartuje, tak vsechny sms maji datum a cas toho posledniho zapnuti, coz v nich teda dela neskutecny bordel. Dela mi to uz od zacatku, kdy jsem do iphonu pretahoval vsechny data z Androidu (pomoci applacke aplikace na prechod), ale u vsechn starych i nove prichozich. Sms prakticky nepouzivam, takze jsem to uz nejaky rok ignoroval, ale kdyz v nich ma clovek nahodou neco hledat, je to utrpeni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@phwebŽe Ty sis dovolil provést import z Androidu do iOS kdekoliv jinde než v USA/LA? :blink:

Ono už když před lety požehnanej Kokeš tu aplikaci "pro uživate kteří si (By mistake!) pořídili Android", dalo se tušit že to pro ně bude spíš za trest, aby pořádně trpěli... Tipuju že tady se nekorektním importem nabořil neplatnými časovými posuvy index sqlite tabulky SMS, která teď zprávy sice zobrazuje v jakémsi pořadí, ale jen s "provizorním" časovým razítkem. Zkus ten telefon kompletně po drátu odzálohovat do počítače (žádnej iCloud!) a hned potom ho z té zálohy zase obnovit, uvidíš jestli to zabere. Jestli ne, tak jedině vymlátit všecky vlákna s chybnými daty SMS, za "chyby" se holt u ovocnářů platí i s úroky :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 12. 2022 v 18:29, Mirdis napsal:

Jediny rozumny dovod daj preco na 8 radu?, pre teplomer pre tehotne a crash detection za taku cenu?  No neviem ci to stoji za ten priplatok.

Nevím... snad jen proto, že je to novější řada, takže, teoreticky, novější SW. Jinak mě nic rozumného nenapadá. Teploměr pro těhotné je asi zajímavá fíčura, ale snad ji ještě chvíli potřebovat nebude😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, moco napsal:

Tak nám řekni alespoň jak jsi to vyřešil 😅

Tak že jsem dement a nenašel jsem si předtím složku s fotkama ve finderu :D Ta samozřejmě lze celá zkopírovat na flash disk..... Jen to jde nějak podezřele pomalu. Svítí tam přibližná doba kopírování krásných 12 dnů a přes noc to neudělalo ani 3GB

 

 

Edit:

Koukám, že to nebude tak jednoduchy. Flash disk jsem vytáhnul z macu, dal do PC s win. A nevidím tam jedinou fotku, jen hromady složek s různejma souborama 😏

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pepino777 napsal:

Edit:

Koukám, že to nebude tak jednoduchy. Flash disk jsem vytáhnul z macu, dal do PC s win. A nevidím tam jedinou fotku, jen hromady složek s různejma souborama 

Mac/Iphone skladuje fotky v datove strukture. Pokud chces pouze "ciste" fotky, musis dat exportovat. Nejdriv zapnes appku fotky, das oznacit vsechny soubory (cmd+a) a pak nahore v liste das exportovat. Nezapomen si naklikat spravnou kvalitu a velikost souboru. Asi na zalohu budes chtit vsechno v plne kvalite i velikosti.

export.jpg.ceccf8ab05b2d6fb09f337ea771c8f9b.jpg

kvalita.jpg.4f3523fee1fc2c25f5e69a015eda4ff5.jpg

uloziste.jpg.60e6fe82a23969de3d76a71088d655b7.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...