Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

Přispěji mým osobním minitestem strojku 7S36B, který jsem zakoupil v hodinkách SNZG07K1 (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-máte-právě-na-ruce/?p=976111). Hodinky jsem testoval fungl nové týden po zakoupení a týden po pravidelném dvouměsíčním každodenním nošení. Zapisoval jsem si každý den ráno před nasazením na ruku odchylku od hodin přijímajících signál DCF (tedy průměrnou denní odchylku od DCF)

Hodinky jsem nosil každý den po dva měsíce (výjimečně asi dvakrát, a to večer za tu dobu jsem měl jiné, ostatní tři kousky, které pravidelně nosím tedy už musí být notně nasr.ané) a to při činnostech, které běžně provádím (běžné denní nošení, práce v terénu - nic soustavně manuálně náročného, jen občas zatloukání mezníků 3kg kladivem obouruč, práce v kanceláři, týden na dovolené na horách, občas jízda na kole s 5ti letým synem - tj. pomalu, rovina, asfalt atp.). Na ruce byly každý den zhruba od 7 až 9 hodin do zhruba 23 až 24 hodin, zbývající čas pak odpočívaly na dýnku:

post-29826-0-92542600-1380489910_thumb.jpg

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Po zakoupení dělaly mý SKX007 + 10s denně. Trošku mě to vyděsilo a přestal jsem přesnost sledovat. Nyní po 3 měsících kdy se v podstatě nezastavily jsem to nevydržel a v průběhu předchozího týdne jsem naměřil skvělých +2 sekundy denně :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dýnkem, dolů, jasně děláme to stejně. Ovšem někdo tady psal, že je na noc dávám korunou dolů - tj. položí je na "bůček" :) Zkusím to taky, třeba to tím vykompenzuju na -+ 0 sec/day... a jako ne že by na tom záleželo, já stejně všechny hodiny nastavuju + jedna minuta kvůli dochvilnosti (psychologicky efekt), ale víš jak, kdo si hraje nezlobí ;)

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já většinou nosím jen vintážky, které ale nijak zvlášt nesleduji, takže mne u nich nějakých pár desítek sekund do plusu či mínusu nechává celkem chladným. SKX jsem ale v poměru k jiným potápkám nedávno poměřoval a jejich přesností jsem byl opravdu velice mile překvapen, téměř bych je mohl používat jako referenční hodinky :)

Tady je pár postřehů z http://mywatcheshub.com jak Seiko "poladit":

If your watch loses or gains a few seconds per day, you can take it off at night and :- 
 1. Lay the watch flat with the dial uppermost (To gain a few seconds if it is slow).
 2. Lay the watch vertically with the winding-button downwards. (To lose a few seconds if it is fast) 
 3. Lay the watch vertically with the winding-button uppermost. (To lose more seconds if it is too fast)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zhruba po roce jsem zase šáhnul do monster, nějak se začaly zpožďovat. jen tak zkusmo drknul do páčky - lupa a jemný hrot nezbytné, no a hned napoprvé jsem to docela trefil - teď dělají krásných +5s/den. u drahých hodinek bych si to asi nelajsnul, ale takové naštěstí nemám :)

 

jinak u některých 7S, když je chci zpomalit - tak korunkou dolů, jiných zase opačně, je to kus od kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak teď se mi zhruba po roce skokově změnil chod (7S36C). Doposud v pásmu 0-5s/den (v závislosti na odkládání), poslední týden jsou ale na cca -2min/den. Něco se náhle změnilo a já nevím co (určitě jsem s nimi nebouchal ani netočil ručkami v oblasti přechodu data). Než je dám zkontrolovat - stalo se někomu něco podobného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď se mi zhruba po roce skokově změnil chod (7S36C). Doposud v pásmu 0-5s/den (v závislosti na odkládání), poslední týden jsou ale na cca -2min/den. Něco se náhle změnilo a já nevím co (určitě jsem s nimi nebouchal ani netočil ručkami v oblasti přechodu data). Než je dám zkontrolovat - stalo se někomu něco podobného?

A že se tak ptám,co se stane když se točí s ručkama při přechodu data?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi dáváš těžkou otázku - umí to pokřoupat ten mechanismus. Ale jak přesně, to ti neřeknu, zkus zapátrat někde ve zkušenostech v hlubinách fóra (což se mi teď nedaří). Každopádně rozmezí, ve kterém není radno u tohoto kalibru točit ručkami zpět, je celkem široké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A že se tak ptám,co se stane když se točí s ručkama při přechodu data?

Viz např. tady. Citace:

"4. Přetáčení rychlodatumu. Mechanické hodinky jsou velmi náchylné na to, kdy se přehazuje datum. Obecně platí, že v době od 21.00 do 3.00 hod. se nesmí používat rychloposuv datumu (korunka v první poloze). Nejnáchylnější na toto je jeden z nejlepších strojků Valjoux 7750. Strojky Valjoux 7753,Eta 2892 nebo Eta 2836 toto mají jištěné, ale ani zde není vhodné v čase +- 3 hodiny kolem 12.00 v noci používat rychloposuv datumu. V případě, že se u Valjoux 7750 použije rychloposuv datumu kolem 12.00 v noci, ulomí se datumový palec a je nutné kolo s datumovým palcem vyměnit. Strojky Valjoux 7753 a Ety 2892, 2836 mají odpružený datumový palec. Je lepší ale zásadu nepoužívání rychlodatumu od 21.00 do 3.00 hod. dodržovat u všech mechanických automatických strojků."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz např. tady. Citace:

"4. Přetáčení rychlodatumu. Mechanické hodinky jsou velmi náchylné na to, kdy se přehazuje datum. Obecně platí, že v době od 21.00 do 3.00 hod. se nesmí používat rychloposuv datumu (korunka v první poloze). Nejnáchylnější na toto je jeden z nejlepších strojků Valjoux 7750. Strojky Valjoux 7753,Eta 2892 nebo Eta 2836 toto mají jištěné, ale ani zde není vhodné v čase +- 3 hodiny kolem 12.00 v noci používat rychloposuv datumu. V případě, že se u Valjoux 7750 použije rychloposuv datumu kolem 12.00 v noci, ulomí se datumový palec a je nutné kolo s datumovým palcem vyměnit. Strojky Valjoux 7753 a Ety 2892, 2836 mají odpružený datumový palec. Je lepší ale zásadu nepoužívání rychlodatumu od 21.00 do 3.00 hod. dodržovat u všech mechanických automatických strojků."

Díky za vyčerpávající odpověd,sice nemám žádné švýcary ale mám nějaké primky,seika ,orienty,poljoty tak si na to dám pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěju svou troškou do mlýna :) zatím mám cca 14 dní SNK809 a dělají mi -9s na den. Jsem zvědavý jestli se to časem zlepší :) Dá se to případně, řekněme po nějkaých 2 měsích, až se zaběhnou, seřídit přesněji? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám už nějakou chvíli skx007... nedávno se tu někde řešil program pro androida "watch accuracy" tak mi to nedalo a zacal sem taky trochu sledovat...

hodinky nosím pořád, sundávám jen do vany. 

le mého sledování to vycházelo cca 13 sekund zpoždění denně, pomocí programu jsem se dostal na průměr zpoždění 15 sekund denně...

 

ale nechápu výkyvy v jednotlivejch záznamech :-) dělá si to trochu co chce...

 

předbíhá 4s

zpoždění 25s

zpoždění 30s

předbíhá 1s

zpoždění 1minuta 12s

zpoždění 28s

předbíhá 53s

zpoždění 25s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám už nějakou chvíli skx007... nedávno se tu někde řešil program pro androida "watch accuracy" tak mi to nedalo a zacal sem taky trochu sledovat...

hodinky nosím pořád, sundávám jen do vany. 

le mého sledování to vycházelo cca 13 sekund zpoždění denně, pomocí programu jsem se dostal na průměr zpoždění 15 sekund denně...

 

ale nechápu výkyvy v jednotlivejch záznamech :-) dělá si to trochu co chce...

 

předbíhá 4s

zpoždění 25s

zpoždění 30s

předbíhá 1s

zpoždění 1minuta 12s

zpoždění 28s

předbíhá 53s

zpoždění 25s

Pěkná divočina. :eek: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tu dlouho nepsal, koukám :-)
 

Něco k té přesnosti. Když jsem před dvěma lety koupil moje skx 007j, tak mi ze začátku dělaly nějaké -3s denně. To se mi zdálo natolik dobré, že jsem si hodinky ponechal i přesto, že měly z výroby malinko křivě nalisované sklo. Po cca dvou měsících se trochu "zaběhly", což znamenalo, že se ještě víc zpozdily až někam k cca -10 až -15. (Podle toho usuzuju, že nové hodinky se záběhem vždycky jen zpozdí. Jestli se v tomto pletu, tak mě opravte). S touto tolerancí mi hodinky fungovaly následující rok a půl a pak se pomalinku zpomalovaly víc a víc, až to bývalo od cca -20 po -35 denně. Pro představu dodám, že hodinky jsem vždycky nastavil o nějaký tři, čtyři minutky dopředu a pak jen hlídal, až to bude minuta v mínusu a nastavil je znovu. Někdy to bylo deset dní, jindy šest, jak kdy. Vždycky jsem si jen poznamenal kdy a o kolik je nastavuju, abych měl představu, jak na tom jsou. Podotýkám, že víc jak těch -20 jsem snesl dva měsíce, a pak jsem to začal řešit.

 

Koncem října jsem poslal hodinky poštou k hodináři. Nechal jsem si rovnou vyměnit to sklíčko - ukázalo se, že dva místní hodináři měli pravdu, když mi tvrdili, že to sklíčko je špatně zabroušené (teď měřím a vidím 31,58mm). Nyní mám nové sklíčko zasazené přesně, jen mi přišlo rovnou s malinkým vrypem...ale o tom tohle vlákno není, takže zpátky k té přesnosti.

 

Ptal jsem se po telefonu hodináře, s jakou přesností mohu počítat. Podle internetu jsem žil v domění, že dobrý hodinář zvládne i nulu. Celkem mě překvapila odpověď, že se to obvykle nastavuje na nějakých 15s do plusu. Ani jsem se nezeptal proč ne na nulu, protože jsem okamžitě předpokládal, že to tak je kvůli tomu postupnýmu zpomalování se po záběhu, jak jsem zažil dříve (opět, jestli se staré hodinky, byť po kompletním servisu, už nezabíhají, tak mě můžete opravit, já pak půjdu spát chytřejší).

 

No, po dvou měsících se hodinky vrátily, a teď je mám na ruce 15. den v kuse bez odložení a když vezmu průměr, tak mi jdou +11,2 za den. Za další týden či dva uvidím, jak jim bude svědčit odkládání v práci. Dříve jsem je odkládal na dýnko a malinko mi dobíhaly to zpoždění. Teď to vidím na odkládání korunkou nahoru, tak uvidíme.

 

Osobně si od toho slibuju, že by se mohly "usadit" někde okolo +5 až +10 a byl bych spokojenej. Další servis plánuju za 30 let nebo za -30 sekund...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěju svou troškou do mlýna :) zatím mám cca 14 dní SNK809 a dělají mi -9s na den. Jsem zvědavý jestli se to časem zlepší :) Dá se to případně, řekněme po nějkaých 2 měsích, až se zaběhnou, seřídit přesněji? :)

určitě ano, dej tomu ještě trochu času, nebude problém je nechat seřídit třeba na +3 sec/den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje SNXL 43(7S26) z r.2005 dělaly v záběhu-asi 4 měs.-průměrně 15 s./24 h.Po seřízení se dostaly na +6-7s.týdně,po 3 letech kdy absolvovaly čištění dokonce jen 4 až 5 s.Na noc sundávám jen výjimečně a to si hned střihnou 7s.do minusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak, a asi po měsíci jsem zase víceméně na původní přesnosti. Naprosto nerozumím, co se mohlo stát, že  ....pink: hodinky se začnou velmi opožďovat a za měsíc ....pink: a zase jdeme přesně.... (Mezitím jsem je střídavě nosil a přemýšlel o servisu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...