Jump to content

Čím se holíte?

Jay Doll
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Potreboval bych radu :) Frezky vs. planzety...

Asi jsem definitivne ztupil planzetu na mem starem Braunu (5770) a chci neco novyho, nechce se mi k tomu kupovat planzetu za cenu jen o malo vyssi, nez je srovnatelnej novej strojek.

A ted, o co jde... Ten Braun ma takovou trojitou planzetu, rozdelenou na planzeta - zastrihavac - planzeta, takze delsi vousy vezme ten zastrihavac a pak plnazeta -> strojek oholi i par denni strniste. ALE, spatne se mi s nim holi na krku, kde mi toho roste relativne malo a hlavne kazdej kus sam za sebe, takze jinym smerem. To ten Braun moc nepobira :(

Potreboval bych vedet, jak jsou na tom frezky v techhle dvou vecech - jak to posbira ruznym smerem rostouci ovouseni a jak to posbira starsi strniste...

Konretne premyslim o Philipsu 7380 / 7390, od Braunu o Series 3-370 nebo 390...

Mate nekdo tuseni, nebo - nejlepe - osobni zkusenosti?

Jelikož jsem si díky Fusionu vybudoval odpor k Gillette a jeho "cirkusovým" holítkům hýřícími všemi barvami s nějakým Hyper Ultimate Power Kickass názvem, přešel jsem k Wilkinsonu a zatím spokojenost. Začínal jsem s klasickým holítkem Quattro a později jsem přešel na tenhle univerzální nástroj - na jedné straně normální holítko, na druhé trimmer k zastřihávání a různým úpravám. Tento 2v1 systém oceníte především na cestách. Pěnu používám jako správný vlastenec Diplomat Sensitive. Zkoušel jsem i gel, ale ten mi nevyhovoval, měl jsem pak na xichtu takový mastný film a vůbec to bylo takové divné. Zkusil jsem i pěnu Adam, ta mi ale taky moc nevyhovovala (malá pěnivost).. a tak jsem usoudil, že Diplomat bude lepší produktová řada než Adam (nebo se mýlím?). Z českých alternativ jsem ještě viděl Windsor, ale ten jsem zatím nezkoušel. U vod po holení střídám běžné značky, zatím jsem si nic neoblíbil. Na něco od Alpy nebo Astridu si ale netroufnu, to už je pro moc velký kovboje :rolleyes:

Posted Image

Tak jsem se asi doholil :crying_anim:

Rozpadl se mi nekolikalety Mach 3 Power a z hruzou jsem zjistil ze se to neda v obchode koupit, tak mne napada jedine to ze Fusion by asi nikdo nekupoval. Asi prejdu k jine firmne protoze tenhle pristup mne fakt dere. Verze bez power se daji sehnat bezne a i mnohem starsi kusy vcetne naboju do power.

Dříve jsem používal Wilkinson, ale měl tendenci se při 4-denním strništi zanášet a hůře se čistil. Nebaví mě se holit denně..:sad01_anim:

Přešel jsem na Gillette Mach3 a jsem maximálně spokojen už řádku let.

Potreboval bych radu :) Frezky vs. planzety...

Asi jsem definitivne ztupil planzetu na mem starem Braunu (5770) a chci neco novyho, nechce se mi k tomu kupovat planzetu za cenu jen o malo vyssi, nez je srovnatelnej novej strojek.

A ted, o co jde... Ten Braun ma takovou trojitou planzetu, rozdelenou na planzeta - zastrihavac - planzeta, takze delsi vousy vezme ten zastrihavac a pak plnazeta -> strojek oholi i par denni strniste. ALE, spatne se mi s nim holi na krku, kde mi toho roste relativne malo a hlavne kazdej kus sam za sebe, takze jinym smerem. To ten Braun moc nepobira :(

Potreboval bych vedet, jak jsou na tom frezky v techhle dvou vecech - jak to posbira ruznym smerem rostouci ovouseni a jak to posbira starsi strniste...

Konretne premyslim o Philipsu 7380 / 7390, od Braunu o Series 3-370 nebo 390...

Mate nekdo tuseni, nebo - nejlepe - osobni zkusenosti?

Ja mam frezkovej Phillips, v podstate stejnej model jako tento , jen ma navic cistici stanici a ukazatel stavu baterie. Vyber v mem podani trval dlouho, procital jsem zahranicni fora, hledal kde to slo a nakonec sel do frezek (dilema nebylo ani tak ve znacce, jako spis v technice, myslim si, ze Braun a Phillips jsou v planzetach, resp. frezkach na spici). 

Vousy mi rostou hodne a jsou dost trvde. Neholim se kazdy den, ale tak treti den je maximum, protoze pak uz to zacina byt postupne nepohodlne a strojek taha. Na druhou stranu, i pri (nekdy nutnem) kazdodennim holeni nemam potrazdenou kuzi a kdyz, tak jen chvilkove cervenou. Vousy zarustaji mene nez kdyz jsem se holil ziletkou. Na krku holi o neco hure, ale clovek se casem nauci mit sprvny tlak, smer, natocit hlavu, napnout kuzi a tak :). Zkratka obecne jsem spokojenej, hlavne proto, ze z ziletky jsem sice byl o neco lepe oholenej, ale casto porezanej a holeni druhy den bylo dost neprijemny. Tady mi to nevadi.

Btw, prkvapive dobre reference jsem nasel na planzety od Panasonicu, jsou myslim rychlejsi nez u Brauna (zvlast vyssi modely, ktere maji 13000 otacek, jsou hodnoceny fakt dobre) a krk pry holi obstojne. Mrkni na recenze a komenty na Amazonu.

• 2 months later...

holím se tímto rodiným klenotem,je to starý Gilete na klasické žiletky.......nej co může být,holím si s ním nejen vousy ale i hlavu :smile_anim:

všechny ty moderní několikabřité letěli do koše :crying_anim02:

toto je přesně on,našel jsem ho na netu :thumbsup_anim:

Posted Image