Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Tak jsem si všiml že pár zdejších členů používá Brauny Series 7, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti? Docela o nich uvažuju, všude na ně čtu docela chválu ale zajímá mě hlavně jedna věc. Jak hladce dokážou oholit? Je mi jasné že sebelepší elektrický strojek klasické ostří v hladkosti oholení nepřekoná ale dokáže se tomu aspoň přiblížit?

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si všiml že pár zdejších členů používá Brauny Series 7, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti? Docela o nich uvažuju, všude na ně čtu docela chválu ale zajímá mě hlavně jedna věc. Jak hladce dokážou oholit? Je mi jasné že sebelepší elektrický strojek klasické ostří v hladkosti oholení nepřekoná ale dokáže se tomu aspoň přiblížit?

 

Rád bych se také připojil s dotazem ohledně spokojenosti se sedmičkovou řadou od Braunu...konkrétně zda se vyplatí investovat i do té čistící stanice a jak se s nimi dá udržovat 2 - 3 denní strniště. Předem díky K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě přihodím co jsem během zjišťování jaký strojek vybrat našel. Ve všech testech jsou semičkové Brauny na prvním místě. Bohužel nikde neřekli jak blízko se to dá srovnat s žiletkovým strojkem.

 

video testování strojků na Test Magazin STV

 

test strojků DTest str 1

 

test strojků DTest str 2-3

 

test strojků DTest str 4-5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si všiml že pár zdejších členů používá Brauny Series 7, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti? Docela o nich uvažuju, všude na ně čtu docela chválu ale zajímá mě hlavně jedna věc. Jak hladce dokážou oholit? Je mi jasné že sebelepší elektrický strojek klasické ostří v hladkosti oholení nepřekoná ale dokáže se tomu aspoň přiblížit?

 

Rád bych se také připojil s dotazem ohledně spokojenosti se sedmičkovou řadou od Braunu...konkrétně zda se vyplatí investovat i do té čistící stanice a jak se s nimi dá udržovat 2 - 3 denní strniště. Předem díky K.

 

Ještě přihodím co jsem během zjišťování jaký strojek vybrat našel. Ve všech testech jsou semičkové Brauny na prvním místě. Bohužel nikde neřekli jak blízko se to dá srovnat s žiletkovým strojkem.

 

Zatím jsem se s tím oholil dvakrát a absolutní spokojenost, člověk se už pomalu těší, až se bude moci oholit znovu. Ze strojků, které jsem zatím používal, se tenhle výsledkem blíží žiletce nejvíc, holení je ve srovnání s žiletkou (nebo škrabkou) navíc mnohem příjemnější. Náplň v čistící a nabíjecí základně prý vydrží cca 32 čištění, to mi přijde docela málo, ale zase po každém holení to asi čistit netřeba. Možná si vyzkouším těch asi 20 dní, co má vydržet nabitá baterie, pak budu vědět víc. K strojku jsem dostal s dost velkou slevou tři náplně, takže tenhle problém zatím neřeším. V nějakých recenzích se mihlo, že si dva uživatelé stěžovali na odlétání vousů při holení, je to nesmysl, leda že by se holili jednou za čtrnáct dní, to jim pak vousy odletují ať použijí cokoliv.

Trochu jsem čekal, že proces sušení bude při čištění výraznější, ale sušení probíhá potichu, nicméně efektivně.

Rozhodně koupi tohoto strojku doporučuju :)

 

post-3657-054574600 1295806594.jpg

 

post-3657-000717500 1295806612.jpg

 

post-3657-081700100 1295806627.jpg

 

post-3657-060595000 1295806642.jpg

 

post-3657-016874900 1295806660.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Donedavna plastovy Wilkinson na vymenitelne ziletky, sem-tam holiaci strojcek Panasonic es7101, vynimocne britvou (na vymenitelne pol-ziletky).

Teraz Merkur 34 Heavy Duty, neporovnatelne, uplne ina klasa.

Zvazujem klasicku britvu.

 

EDIT: viaccepielkove systemy u mna nefunguju :D

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne to je Gilette Sensor Excel, 2 brity a gel Gilette, zkousel jsem i Gilette Fusion, ale tech 5 britu uz mi nedelalo dobre

 

Souhlas, já mám Mach 3 i Fusion a Fusionem se mi holí hůře. Mám od něj taky víc podrážděnou tlamu.

A rozhodně používat gel na holení, to je paráda proti pěně.

A na tip někoho zde jsem si pořídil vodu po holení od L'Occitane a naprostý luxus! Když to tak googlím, tak koukám, že mají i další produkty z téhle řady. To je výzva :)

Upraveno uživatelem Martz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, máš k tomu jistě i tu dobíjecí a čistící stanici - funguje ti to závěrečné sušení? Asi musím počkat až na konec toho čistícího procesu, viď? Udělal jsem si s tímhle strojkem radost, jen doufám, že nebude nějaká starost :)

 

post-3657-093958800 1295602232.jpg

 

mam ho tiez ako kompletku som vrcholne spokojny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výše uvedený Braun 795cc mi dělá čím dál větší radost. Na dotaz, jestli se kvalita holení blíží žiletce, bych dnes s klidným svědomím odpověděl, že je to stejné a navíc opravdu příjemnější. :)

 

No tak už ho mám doma, hned jsem ho samozřejmě musel vyzkoušet a musím říct, i když jsem tušil že bude fajn, tak je lepší než jsem čekal. Po jednom holení nechci prohlašovat nějaké silné závěry ale už teď je jasné že si s žiletknou v ničem nezadá. Na některých místech mi příjde že je stejně hladký jako když se přeholím ještě proti růstu vousů. Po čase přidám zkušenosti s dlouhodobým používáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chtěl jsem se optat místních znalců - jelikož jsem a budu delší dobu "nechodící", je pro mne nevyhovující klasické holení pěna - strojek Mach3, které jsem doposud používal. Žena mi pořídila holící strojek Philips HQ 7330, kde je však v návodu napsáno, že se má před holením nanést pěna. Znamená to, že tento přístroj je na "suché" holení nevhodný? Používají se vůbec dnes holící strojky bez pěny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám takovej ten pětibřitej Gilette, plus jejich gel. Když jsem ještě závodíval na kole a míval pocit že čim budu mít oholenější nohy tim budu větší profík, jednou jsem si vyzkoušel ty nohy vytrhat epilátorem. Zvládl jsem jednu nohu, druhou došmudlal žiletkama a od tý doby chovám hlubokej obdiv k ženskejm který to provozujou pravidelně:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budu muset ten Braun zkusit. Ja pouzivam nejvyssi model Philips RQ1095 Arcitec a ten se ziletce opravdu ani neblizi. A minimalne jednou tydne se musim oholit ziletkou, protoze zvlast na krku ten Philips rozhodne nevezme vsechno a cokoliv delsiho nez za tri dny uz nebere temer vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budu muset ten Braun zkusit. Ja pouzivam nejvyssi model Philips RQ1095 Arcitec a ten se ziletce opravdu ani neblizi. A minimalne jednou tydne se musim oholit ziletkou, protoze zvlast na krku ten Philips rozhodne nevezme vsechno a cokoliv delsiho nez za tri dny uz nebere temer vubec.

 

Rozhodně ten Braun doporučuju (už si tady připadám jako jejich agent, mohli by mi poslat jako bonus třeba sadu čistících náplní :)), určitě záleží na typu vousů, ale pokud jde třeba o ten krk, tak litovat nebudeš :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...