Přejít na obsah

Android


Doporučené příspěvky

Na mem Androidu musim mit pro kazdy typ pripojeni extra smtp server podle toho typu pripojeni. Tj. pres mobil smtp Vodafonu, doma na wifine smtp O2 (ADSL). To co pises Kulixi mi pripada podobne. Nebo novejsi android uz nepotrebuje tohle nastaveni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mem Androidu musim mit pro kazdy typ pripojeni extra smtp server podle toho typu pripojeni. Tj. pres mobil smtp Vodafonu, doma na wifine smtp O2 (ADSL). To co pises Kulixi mi pripada podobne. Nebo novejsi android uz nepotrebuje tohle nastaveni?

 

Většina webových emailů jako Seznam umožňuje i využití jejich smtp serveru. Jen je potřeba mít ho nastaven a hlavně mít zaškrtnutou volbu Server vyžaduje ověření. Pak je jedno, přes jakého poskytovatele je uživatel připojen k internetu.

 

Odesláno z mého HTC One mini pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu tedy spravne tvoji myslenku - velci poskytovatele mejlovych schranek umozni pouzivat jejich pop nebo imap a zaroven jejich smtp at uz se pripojujes treba wifinou? To je hodne dobry. Jen to osobne moc nevyuziju. Jde mi hlavne o firemni meil na firemni domene. Tam tedy jestli chapu spravne je porad treba mit pro odchozi postu nastavenou a vybranou smtp aktualniho poskytovatele pripojeni? Nebo to taky jde nastavit tak, abych vyuzival stale stejnou smtp? To by se mi moc libilo.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápeš to zcela správně. Přes firemní smtp to zpravidla z venčí neodešleš. Ale zkus se podívat na Google Play po nějakém smtp serveru. Pro velká PC s Windows to existuje.

 

Odesláno z mého HTC One mini pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, proto mam jen smtp Vodafonu. Temer celej den jsem v terenu a mam notas pripojen pres mobil. Na beznou postu je to v poho. Jen kdyz jsem nekde na krajich Sumavy kde je stezi EDGE mivam problem, nebo kdyz odesilam fotky. Proto by se mi hodilo mit univerzalni smtp abych si jen sjel napr. na benzinku, ani nevystoupil z auta, pripojil wifi odeslal fotky a dal zase frcel na netu od operatora. Jenze to teda asi jestli chapu dobre dal nejde v praxi s Androidem pouzit. Jestli tohle resi nejaka externi aplikace netusim, to je pro me neznama. Na Obchodu Play je toho hafo, nemas tip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netušim a co zkusit používat odesílání z nějakýho freemailu, na seznamu to funguje kdekoli.. je problém akorát když přecházim firmou a střídavě se mi to připojuje a odpuje z wifi.. to se v době přepojení signálu odesílání přeruší

 

Odesílání přes freemail jde jenom u zpráv, které jsou na něj navázané. Tedy, pokud by uživatel chtěl posílat firemní poštu přes freemail (třeba Seznam), pak by se tato zpráva příjemci jevila jako zpráva od odesilatele xy@seznam.cz, a nikoliv jako od odesilatele xy@firma.cz. To může být problém hlavně u odpovědí na přijatou firemní zprávu. 

 

Tento problém řeší u počítačů s Windows malé aplikace zvané SMTP servery. Koukal jsem na Google Play a pro Android taky existují. Osobní zkušenosti nemám, ale našel jsem třeba https://play.google.com/store/apps/details?id=org.embedded.smpt.mail.server&hl=cs

 

V praxi to pak funguje tak, že se všechny e-mailové účty v zařízení nasměrují na spuštěný SMTP server. Obvykle se jako adresa SMTP serveru uvede položka localhost. Pak je úplně jedno, přes koho jsi připojený a z jakého účtu chceš e-mail poslat. Tedy přesně to, co potřebuješ. Vyzkoušej a uvidíš, jestli to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro notorické emailsty doporučuji vlastní doménu + email. V dnešní době za pár šupů. Potom odpadá posílání mailů ze Seznamu nebo jiných freemailů. Ty se pak hodí akorát na různé registrace (kvůli spamu). Na Czechii je nyní  email k registraci domény dokonce zdarma. No a CZ doména stojí 180 Kč za rok. Mít vlastní email (třeba i 10 schránek = pro celou rodinu) za dvě stovky za rok je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pro notorické emailsty doporučuji vlastní doménu + email. V dnešní době za pár šupů. Potom odpadá posílání mailů ze Seznamu nebo jiných freemailů. Ty se pak hodí akorát na různé registrace (kvůli spamu). Na Czechii je nyní email k registraci domény dokonce zdarma. No a CZ doména stojí 180 Kč za rok. Mít vlastní email (třeba i 10 schránek = pro celou rodinu) za dvě stovky za rok je super.

a ideálně to hostovat na Gmailu. Všechny domény dávám na Gmail a nemá to chybu. To peklo xchange nikdy více.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nakonec nezkousel bo na to ted nemam kdy. Ale k necemu to preci bylo. Domluvil jsem si vyjimku a velke soubory budu posílat přes webové rozhraní Atlasu. Problem vyresen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netuším, proč by do toho měl tahat gmail? Prostě si člověk registruje doménu třeba www.mojejmeno.cz a tam si vytvoří emailové účty typu franta@mojejmeno.cz, mojeroba@mojejmeno.cz, mujpotomek1@mojejmeno.cz a tak dále. Na doméně  nemusí nic zobrazovat, pokud mu stačí maily. Doma, v mobilu, tabletu - prostě kdekoliv bude (budou) poštu stahovat přes pop3.mojejmeno.cz a odesílat přes smtp.mojejmeno.cz. Mít vlastní doménu + maily již není doménou horních 10 000 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove vy v dnesni dobe jedete email na pop3?? stejny ucet na nekolika zarizenich? hmm.... 

 

jinak moc nechapu ten komentar o vlastni domene...  vzdyt to SCIFI psal... vlastni domena, akorat email je hostovany na gmailu se vsemi jeho vyhodami. 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me se teda jevi jako daleko komfortnejsi a veskrze lepsi reseni hostovat na googlu, mit tak poradek nezavisle na mobilu, laptopu, compu, ktere neustale menim, celou historii mailu a odpovedi nezavisle na koncovem zarizeni, ze ktereho pristupuju, pouze nahlizet, jak to dela gmail appka a nestahovat vsechno na lokal pres POP3. A litr rocne jsou zcela zanedbatelne naklady. Ale mozna to jde udelat stejne i s pouzitim pop a smpt, to nevim, nejsem ajtak. Pravda, me mail s adresou na gmal.com vlastne nevadi, takze zdarma a pohoda jazz.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...