Přejít na obsah

Android


Doporučené příspěvky

seká se, GPS funguje podle nálady, hnusnej neprehlednej kalendář, zvuk sluchátka naprd, zadní sklíčko prasklý po pádu z 10cm na dřevěnou podlahu, a vůbec mě prostě se.e

Abych jen nenadaval tak výdrž baterky je pecka.

Mě se ještě za cca. 3 měsíce nesekla ani jednou, GPS naprosto v pohodě Google navi super,WIFI nabíhá do 4 vteřin kalendář nemohu posoudit používám Jorte, batery stamina jak píšeš bomba, hrozně oceňuji dok protože stále šťourat nějaké dvířka a připojovat kabely je otrava, i vodotěsnost je při mé outdoor práci dobrá (jeden mobil jsem už vykoupal). Abych jen nechválil tak není moc dobře vyřešenej hlas. reproduktor a origoš aplikace poznámek mi občas zamrzne.

Kdyby jste měl někdo tip na jednoduché poznámky budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Kdyby jste měl někdo tip na jednoduché poznámky budu rád.

 

Na jednoduché poznámky se mi osvědčuje Google Keep. Máš je pak jak v telefonu, tak v kompu (resp. na účtu Google) a hned se to synchronizuje. Takže je jedno, kde si poznámku vytvoříš. Jednoduché, pohodlné...

 

edit: SCIFI byl rychlejší  :D

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, jak můžu v androidu kompletně zakázat mobilní data? Mám použít nějakou aplikaci nebo stačí v té notifikační liště vypnout "mobilní data"? Jde mi o to aby se mi žádá aplikace (mail, počasí a všechno ostatní) nemohla připojit na net. Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, vecer jsem dal neteri Samsung Young /6310N/. Po rozbaleni a osazeni SIM + pametovky se po spusteni provedla aktualizace systemu. Nastavil jsem ucet na Google a tak nejak vse bez zavad. Pak jsem mel za ukol stahnout pres GoogleObchod aplikaci "POU" a furt to hlasilo, ze to nejde a nejaka chyba "kod 403". Pak jsem tel. rozebral, hodil do nej 8GB pametovku a po par restartech se ta aplikace v pohode stahla. Pak doslo na dalsi hry a uz to zase jen hlasi tu chybu 403. Je to moje druhe sektani s Androidem v zivote, takze nemam paru. Nemate radu, co s tim kramem je? :) Diky, Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobný problém jsem měl po aktualizaci při stahování aplikace pro FaceBook. Pomohlo jít do Nastavení/Aplikace/Obchod Play. Tam vymazat veškerá data a mezipaměť. Následně pak aplikaci vypnout, restartovat telefon a znovu aplikaci v Nastavení aktivovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, vecer jsem dal neteri Samsung Young /6310N/. Po rozbaleni a osazeni SIM + pametovky se po spusteni provedla aktualizace systemu. Nastavil jsem ucet na Google a tak nejak vse bez zavad. Pak jsem mel za ukol stahnout pres GoogleObchod aplikaci "POU" a furt to hlasilo, ze to nejde a nejaka chyba "kod 403". Pak jsem tel. rozebral, hodil do nej 8GB pametovku a po par restartech se ta aplikace v pohode stahla. Pak doslo na dalsi hry a uz to zase jen hlasi tu chybu 403. Je to moje druhe sektani s Androidem v zivote, takze nemam paru. Nemate radu, co s tim kramem je? :) Diky, Petr

Je to velmi slaby kousek, osobne si myslim, ze Android nepatri na telefony po 6000czk... mozna jsem mel napsat i vice, ale to je trosku jina diskuze, takze k veci, at pomuzu:

 

Spravce aplikaci -> najet na Obchod Play a smazat vsechny aktualizace + cache.

Dalsi reseni je i odebrat google ucet, pridat ho znovu, pak rucne synchronizovat.

 

Dalsim resenim muze byt i obnova tovarniho nastaveni, pripadne extremni reseni - tedy nahrada aplikace google play touto jmenem Mobogenie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono spíš než na ceně telefonu záleží na jeho vnitřnostech. Někteří výrobci dovedou za cenu 6000 nabídnout slušný hardware, na kterém Android funguje velmi dobře. Totéž platí i pro tablety, kde za 6000 je už slušné zařízení. 

 

Ale jinak obnova účtu Google by taky mohla ten problém pomoct řešit. Tovární nastavení bych volil až jako úplně poslední možnost, když nezabere nic z uvedeného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ne, nechtel jsem to zobecnovat a svezt diskuzi jinam, takze doufam, ze jsem tu cenovou hranici trefil. Sam mam 'staricky' SGS2 i9100(v A++ stave by sel sehnat i klidne pod 4k) a na nem Android 4.4.2 OMNI ROM a menit urcite jeste nejakou dobu nehodlam, neni proc. Pritelkyni jsem ten kupoval LG Optimuls L9 II D605 a je to pecka, co se ted za tu cenovku da sehnat jako novy stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já mám podobně dobrou zkušenost s HTC Desire 200, který jsem kupoval v říjnu pro dceru. Stál nějak kolem 4500. Svými parametry sice neoslní, ale funguje naprosto bezchybně a dcera je s ním maximálně spokojená, protože jí nabízí všechno, co od něho očekává. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, jak můžu v androidu kompletně zakázat mobilní data? Mám použít nějakou aplikaci nebo stačí v té notifikační liště vypnout "mobilní data"? Jde mi o to aby se mi žádá aplikace (mail, počasí a všechno ostatní) nemohla připojit na net. Díky :)

 

lze i v nastavení zaškrtnout volbu, že preferuješ jen wifi, totéž i v nastavení Google Play... po připojení mobilního internetu se nebudou stahovat aktualizace, synchronizace atd.

 

Ono spíš než na ceně telefonu záleží na jeho vnitřnostech. Někteří výrobci dovedou za cenu 6000 nabídnout slušný hardware, na kterém Android funguje velmi dobře. Totéž platí i pro tablety, kde za 6000 je už slušné zařízení. 

 

Ale jinak obnova účtu Google by taky mohla ten problém pomoct řešit. Tovární nastavení bych volil až jako úplně poslední možnost, když nezabere nic z uvedeného.

 

ruku v ruce s hardware i v software... ono i výrobce se na androidu někdy vyřádí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhnul jsem zmíněný Google Keep, jde mi hlavně o hlasové poznámky převedené na písmo, když jedu třeba v autě. Překládá dobře, neumí velká písmena a věty, ale to je drobnost. Spíš bych přivítal automatické uložení do kalendáře, třeba na čas kdy poznámka vznikla abych ji pak nemusel přepisovat. Existuje taková funkce nebo aplikace co to umí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, diky obema za snahu a radu a zitra to zkusim, dle pokynu /Obchod Play/... Zajimave je, ze z deseti pokusu se mne podarilo jednu pozadovanou aplikaci stahnout. Jinak je samozrejme jasne, ze jde o low*end, ale muselo to byt, pac ho maji i holky ve tride :). Diky, Petr

 

Je to velmi slaby kousek, osobne si myslim, ze Android nepatri na telefony po 6000czk... mozna jsem mel napsat i vice, ale to je trosku jina diskuze, takze k veci, at pomuzu:

 

Spravce aplikaci -> najet na Obchod Play a smazat vsechny aktualizace + cache.

Dalsi reseni je i odebrat google ucet, pridat ho znovu, pak rucne synchronizovat.

 

Dalsim resenim muze byt i obnova tovarniho nastaveni, pripadne extremni reseni - tedy nahrada aplikace google play touto jmenem Mobogenie.
 

 

 

Podobný problém jsem měl po aktualizaci při stahování aplikace pro FaceBook. Pomohlo jít do Nastavení/Aplikace/Obchod Play. Tam vymazat veškerá data a mezipaměť. Následně pak aplikaci vypnout, restartovat telefon a znovu aplikaci v Nastavení aktivovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, diky obema za snahu a radu a zitra to zkusim, dle pokynu /Obchod Play/... Zajimave je, ze z deseti pokusu se mne podarilo jednu pozadovanou aplikaci stahnout. Jinak je samozrejme jasne, ze jde o low*end, ale muselo to byt, pac ho maji i holky ve tride :). Diky, Petr

 

Tím low endem to nebude. Z Google play nestáhneš aplikaci, která není s daným zařízením kompatibilní. Ani ti ji to nenabídne. Jak jsem už psal, dcera má taky levnější a slabší telefon a funguje jí. Asi mu nesedla nějaká aktualizace. Zkus to promazat, vrátit změny a uvidíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke Google Keep - večer jsme si s tím hráli a zkoušeli co umí přeložit a kupodivu toho umí dost. Naše Kikina se toho hned chytla, jestli to umí i pravopis kvůli češtině ve škole (y/i atd.), tak jsme to zkoušeli, jen místo "Vlci zavile vyli" Keep stále překládal "Blbci zavile vyli":-).

Jinak je to opravdu užitečná aplikace, po nahrání přejde do editace textu a nabídne i připomenutí, jen bych přivítal současné nahrání do kalendáře, který synchronizuji s Outlook v PC... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...