Přejít na obsah

Teraristicke okenko


Doporučené příspěvky

chameleon je fakt super nápad .....stresový zvíře s nutností dodržení jasných podmínek, které skoro nikdo nedodržuje a končí to klepajícím se umírajícím chameleonem na dvě terária a tématy "můj chamíček přestal spát na větvi a jen se klepe na zemi" .... ale co, mládě stojí 200, tak koupíme nový ...

 

Varianty jsou tu prostě jen dvě - Gekončík noční a nebo vousatka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 861
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

pebe: no ono bohužel v praxi to tak nefunguje a chamíci jsou obecně ta neutrápenější zvířata v chovu. Potřebuje VĚTRANÉ terárium, ideálně alespoň jedna stěna a strop síťka (ne průvan!), pořádně nasvícené (tzn. výbojka - obstará i UVB), odpovídající rozměr (nestačí 40x40x60, ale např. 50x50x100), zaplněné větvičkami, aby mohl používat kompletně celý prostor a vybírat si, dostatek vápníku. Chovatelský standart bohužel jest - malé tera, vysoká vlhkost (v Jemenu je fakt prales totiž ... :fyou:), žádné větrání, žádné UVB, špatné teploty. Výsledkem je rachitis, nežeroucí zvíře, které se neudrží na větvi, oční zánět, atd.

 

Bavíme se samozřejmě o klasickém jemeňákovi.

 

Ač to zní hrozně jednoduše a jasně, podívej se třeba na teraporadnu, chcípající chamík je tam každé druhé téma :( Za mě rozhodně nedoporučuji. Samozřejmě to ale je chovatelné zvíře, jen je potřeba si nastudovat, mít místo a být ochoten něco utratit - velké tera (1500,-) a hlavně ta výbojka (s předřadníkem cca 2000,- a zavěsit nad tera - strop samozřejmě musí být pletivo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsem si říkal, že si 2000. příspěvek dám jinak, ale co už :)

 

Vidíš, a mě by právě tohle všechno přišlo jako samozřejmost, udělat mu odpovídající prostředí a prostor, vnitřní výbavu a vnější.

A že to tak ve skutečnosti není, to je asi bohužel pravda. 

Ale tak aspoň Roman I. ví, co by to případně obnášelo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chameleon je fakt super nápad .....stresový zvíře s nutností dodržení jasných podmínek, které skoro nikdo nedodržuje a končí to klepajícím se umírajícím chameleonem na dvě terária a tématy "můj chamíček přestal spát na větvi a jen se klepe na zemi" .... ale co, mládě stojí 200, tak koupíme nový ...

 

Varianty jsou tu prostě jen dvě - Gekončík noční a nebo vousatka.

Je to asi kus od kusu, já mám Chameleona pardaliho. Mládě sice stojí raketu, ale je to nesmírně společenský kousek. Jakmile otevřu terárium vyleze mi hned na ruku a po ruce na rameno že kterého kouká. Doma ho dám třeba odpoledne na palmu a tam si celej den leze, večer když tam usne tak ho přendám to terária :-) Barevně je o moc hezčí než Jemensky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím, že bych si pořídil agamku, jenom mám obavy, jestli zvládne pár dní sama doma. Pravidelně jezdím na víkendy pryč, tak nevím, jestli by to zvládala (převážet ji co týden asi taky nebude nejlepší varianta).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude nakrmená a budeš mít světlo na spínací hodiny, tak si ani nevšimne, žes byl pryč. Každý rok jezdím na 14 dní na dovču, hadi jsou v poho, to je jasný, ale i malé ještěrky (např. rod Podarcis) nebo žabky (tou dobou Bombiny a šípovky), vše v poho. Nahážíš nějaké krmení a ok. Plazi v dobré kondici obecně vydrží bez potravy dlouho, aniž by jim to ublížilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvladne to v pohode a jeste bude rada, ze je klid :)

Chameleona bych nebral, zije dost kratce, a zadavatel nechtel moc zvire do vlhka, coz chamici vetsinoiu jsou. Ta agama mi prijde nejlepsi, jeste bych vybral nejakou zajimavou barvu. Nemusi se krmit jen hmyzem, coz opadne dalsi starost, denni prisun cvrcku apod muze byt taky prekazkou.

post-4402-0-80722400-1448626731_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sarancata hlucna nejsou.. u cvrcku jen dospeli samci, takze je zkrmuju prvni a kupuji pred dospelosti. Jednou za mesic vetsi krabicka by mohla vystacit. Ve zveraku jsou vetsinou drazi, tak spis na burze, ale zase tam je lakadlo koupit toho vic a zaplatis jeste vstupne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gekon je moc plachy.. Co takle agama vousata? Neni draha, zije pres 10 let.

 

Pokud bude chtit nejakou zajimavou barvu (viz ten red, nebo citrus) coz ja bych asi ted zpetne chtel, ale okouka se vsechno zejo... Tak je na cene cca 1500 kc, u normalu 1000 kc, zalezi jak velka... kazdopadne doporucuju chovatele ne zverimex

 

14104577311-0-red-m-3.jpg

 

rybar.jpg

 

Pak potrebuje terarium... za obyc 100*50*50 z osb desek da s pozadim a elektrikou 2000 kc

 

zabza6.jpg

 

Pokud to bude myslet vazne, tak doporucuji terarka.eu... to uz je na deset let jak delany a bude to v souladu i s vybavenim bytu, vsecko ostatni je jen "bedna"... nechal sem si nacenit 150*60*70 vcetne teras, korenu, naky kyticky svetla,predradnik... proste full, kdyz uz tak plna palba... cena 13 tis. kc...

 

 

Me zere nejradsi sarancata, svaby nechce a zeleny jen pampelisky... salat,rukolu apod nechce... sarancata objednavam z krmny-hmyz.cz dospelce 350kc/100 ks... zere cca 4-5 denne, za dva mesice nemam nic... mam je v plastovem boxu s vetvickama, podlozky od vajec... zerou zeleny, sem tam tam soupnu hlavku salatu... šváb je kolem 2 kč... zverimex sarance myslim 8 kc a svab 6 kc za kus... a ano, sezere i myssi holatko :D

 

Osvetleni mam zarivku 25w a vyhrev 75 w, toto jede na spinaci hodiny 12 hodin denne 8-20... porizovacka uv zarivek je 200- 600 kc, tyto simuluji poustni svetlo... mam jednu uvb za 300 kc, dle vyrobce to vydrzi pul roku pak uz to jen sviti... na vyhrev pouzivam neekologickou klasickou 75w, to jen topi zbuhdarma a nejakou zarivku na denni svetlo (6000 Kelvin) za 200 kc... nedoporucuji topne kameny... zbytecne drahe, ten kamen nez aby topil tak temperuje... pokud na nem nebude priplacnuta hodinu je zbytecny

 

Takze shrnuto na elektriku, zradlo... to budes resit po porizeni a zabydleni... ale není plachá, kamarádí se i se psem, kadí do vody... ale každá je jiná... může být i jako ta želva... nasraná, plachá a s..t bude do terárka a že to malý h...o sm.dí řádně :D

 

Me napada fretka...To se da ochocit... ale to asi sm.di?? Popř. ten zatracovanej potkan, se možná dělaj i vyfešákovaný a je to bohužel o 1000% přítulnější než plaz...

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fretky smrdi fakt hodne.

Terarko doporucim spis nejake plastove.. ted uz je tech vyrobcu vic, je to lehke, dobre hygienicky osetritelne. Pokud nekdo prodava teraria, bylo by dobre, kdyby mel na strankach sve jmeno. Teraristi se vetsinou mezi sebou znaji, tady nemam tuseni, kdo za tim stoji a jestli je kvalita srovnatelna s jinymi overenymi. Znam i prodejce na burzach, co je vyrabeji ze skla najiteho u kontejneru.. No na prvni pohled vypadaji dobre...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věci nabraly jiný spád. Vystresovana matka pod vidinou plaza v bytě povolila a o víkendu už žvatlala u paní chovatelky na podlaze na štěně Biro yorkshire terriera. Po letech rozvažování bude přírustek do rodiny. Dcerka určitě zažije emoční kolaps. Neví o tom. A se mnou se doma zase bude bavit někdo čipernější než noha od židle...

Děkuji za doporučení, snad vaše posty využije někdo jiný. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...