Přejít na obsah

Cigars / doutníky


Pepso

Doporučené příspěvky

A dodatek uplne mimo - at se rozhodnes pro jakekoli reseni, nezapomen na antibakterialni roztok, ktery se pridava do zvlhcovace, abys predesel poniceni doutniku plisni.

 

EDIT: preklep

 

Pletu se nebo do mnou doporučeného polymerového zvlhčovače stačí lít destilovanou vodu? Zatím jsem problém neměl, ale nerad bych něco zanedbal....

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! Mám nový humidor a přibylo mi do něj pár kousků kuřiva. Po procesu zavlhčení, kdy jsem otřel vnitřek, použil i misku s vodou se vlhkost ustálila na 70 %. Když jsem tam dal doutníky, tak ale najednou ukazuje vlhkoměr nejdřív 60 % a teď ještě spadnul k pod 60 %. Zalil jsem víc zvlhčovač, ale bez efektu. Prosím o radu. Předem díky!

 

Jak velky je to humidor? Jak dlouho jsi zavlhčoval a jakým postupem? S předehřátou vodou v misce nebo bez předehřátí? Už tam máš nějaké doutníky nebo jsi dal nové do prázdného humidoru?

 

 

Je možné že jsi v situaci kterou jsem měl já, příliš malý zvlhčovač.....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak velky je to humidor? Jak dlouho jsi zavlhčoval a jakým postupem? S předehřátou vodou v misce nebo bez předehřátí? Už tam máš nějaké doutníky nebo jsi dal nové do prázdného humidoru?

 

 

Je možné že jsi v situaci kterou jsem měl já, příliš malý zvlhčovač.....

 

 

 

Humidor je cca na 80 doutníků s rozměry délka x hloubka x šířka 34,5 x 24 x 16 cm. Vodu v misce jsem předem nepředehříval. Doutníky jsou tam první. Zavlhčoval jsem ho už podruhé, ale po poměrně dlouhé době, kdy tam žádné doutníky nebyly a vlhkost jsem uvnitř neudržoval. Poslední zavlhčení probíhalo cca 24h se zavlhčovačem, vodou v misce (nepředhřátou) a otřením vnitřku vlhkým hadříkem napuštěným destilovanou vodou. Když nad tím teď přemýšlím, asi jsem nezavhčil dostatečně dlouho a intenzivně. K velikosti zvlhčovače - byl originální k zakoupenému humidoru. Je možný, že by dodali příliš malý, aby neudržel vlhkost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem mel v zacatcich takovy problem, jak novy humidor po zavlhceni zaplnis vetsim mnozstvim doutniku, tak ti prevaznou cast pohlti a vlhkost klesne..Je to normalni, mi trvalo cca 3 mesice nez se mi novy humidor poradne zavlhcil a drzel vlhkost kolem 70%.. Dalsi vlhcitko pridat muzes, ale casem ho odstranis, protoze vetsinou to prilozene staci..Pokud ovsem je dvoupatrovy humidor, jak psal Harry, tam je to nutnost, abys mel rovnomerne vlhkost vsude..

Jinak bud trpelivy a vysledky se dostavi a odmenou bude dobre chutnajici doutnik..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem mel v zacatcich takovy problem, jak novy humidor po zavlhceni zaplnis vetsim mnozstvim doutniku, tak ti prevaznou cast pohlti a vlhkost klesne..Je to normalni, mi trvalo cca 3 mesice nez se mi novy humidor poradne zavlhcil a drzel vlhkost kolem 70%.. Dalsi vlhcitko pridat muzes, ale casem ho odstranis, protoze vetsinou to prilozene staci..Pokud ovsem je dvoupatrovy humidor, jak psal Harry, tam je to nutnost, abys mel rovnomerne vlhkost vsude..

Jinak bud trpelivy a vysledky se dostavi a odmenou bude dobre chutnajici doutnik..:)

 

Díky za radu! Zkusím do začátku ten druhý zvlhčovač:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil bych si přispět do diskuze a doporučit humidory Adorini viz http://www.humidory....adorini,46.html kupoval jsem na vánoce typ Sorrente a jsem z něj nadšený. Předtím jsem měl levnější humidor se kterým jsem měl neustále problémy s udržením vlhkosti a také jsem k němu musel dokupovat docela draze digitální vlhkoměr, protože ten drátkový co byl v základní výbavě měřil úplné nesmysly.

 

Adorini je úplně jiná liga, tloušťka stěn je tak 3cm, uvnitř je takový cedrový rošt. V základní výbavě má vlasový vlhkoměr (při porovnání s digitálním měří na setinu přesně), zvlhčovač je na bázi polymerové drti, která nasaje vodu a zavlhčuje interiér až moc, dá se ale u něj zavřít mřížka takže si člověk může krásně regulovat výdej vlhkosti do interiéru. Taky mě překvapilo jak má řešený přichycení vlhkoměru a zvlhčovače, vše je na magnet, který je zabudovaný ve víku nic se nemusí lepit. Při rozbalení jsem měl hned v humidoru vlhkost kolem 70% prakticky jsem ho nemusel vůbec zavlhčovat, nejspíš to dělají už při výrobě. Nevím jak to bude do budoucna, ale zatím jsem s ním nadmíru spokojený a jak už tady někdo psal je blbost skladovat doutníky v ceně 300Kč v humidoru za tisícovku. Lepší je přihodit nějakou tisícovku navíc a koupit pořádný funkční humidor, ty levné čínské krámy fungují na heslo a cedru je v nich jak šafránu.

 

Co se týká úniku vlhkosti u levných humidorů podle mých zkušeností je to dáno buď tím, že v nich není cedrová vložka, nebo nedostatečně těsní což bývá problém hlavně u humidorů s proskleným víkem.

Upraveno uživatelem mamba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

kde kupujete doutníky ? mám konečně pořádný humidor a je prázdný, máte tip na kvalitní obchod ? díky

 

Já a Kamil nakupujeme mimo jiné na Thámově 30 v Pze. Vím, máš to trochu z ruky, ale doutníky z Dominiky tam mají opravdu parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
Návštěvník Ondrej Čechovič

Tiež by som si dovolil prispieť svojou skúsenosťou. :) Prvý humidor som dostal od priateľky na narodeniny pred 2 rokmi, podľa mojich zistení vtedy stál bajočko 2500 - 3000sk, teda žiadny prehnaný luxus a bolo to komplet balenie s orezávačom, púzdrom na cigary a popolníkom. Kapacita mnou odskúšaná bola cca 35 - 40 cigár, samozrejme v závislosti od veľkosti. Mal som v ňom rôzne cigary, kuba, nicaragua, mexiko a podobne, žiadnej sa nič nestalo, všetky boli v skvelej forme a na humidor nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. Po úvodnom zabehnutí (ako začiatočníkovi mi to trvalo asi týždeň) si stále držal konštantnú vlhkosť, nič neprepúšťal a celkovo žiadne problémy. Raz sa mi podarilo, že som sa vzdialil mimo domu na 3 týždne a po prí***** ma čakalo krásne prekvapenie v podobe rovnakej vlhkosti ako ked som odchádzal. Tým som chcel povedať, že nie vždy je to o značkových humidoroch za ťažké peniaze a o špecializovaných obchodoch. Tento môj som napríklad asi o 3/4 roka videl v trafike pri kupovaní novín.:D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

K těm problémům s vlhkostí .. do vzhlčovače stačí dát destilka, vodu nemusíte předehřívat.. Zvlhčovač je lepší mít krystalický než akrylpolymerový, ať už z důvodu rezistence proti plísním, tak díky schopnosti zpětné absorbce přebytečné vlhkosti. Pokud by někoho tato problematika zajímala, nebo byste si jen chtěli přečíst recenze na doutníky, můžete se mrknout na naši stránku o doutnících. Pro ty kteří preferují novinky přes facebook máme založenou skupinu Doutníky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...