Jump to content

Cigars / doutníky

Pepso
 Share

Recommended Posts

offtopic: operace plic bolí... hodně moc, proto výše uvedenou kratochvíli vůbec nedoporučuji... závislost na hodinkách je daleko zdravější!

Je to off topic, protože doutníky s chorobami plic až tak nesouvisejí..

ok, když nebudeš šlukovat tak se rakovina raději pustí do měkkých tkání dutiny ústní, hrtanu a ani ty plíce skutečně nejsou z obliga...

Nebudu "šlukovat", protože jsem vzdělaný a vím, že kouř z doutníků se do plic nepouští..

Nicméně dýmka je lepší záležitost.. (podle mě)

Je dobrý rozdiel šlukovať denne 20 a viac cigariet ako vyfajciť (cigary sa nešlukujú) príležitostne kvalitnú cigaru napríkad k tej spomínanej škótskej whisky. Ale nič, nechcel som rozdúchať debatu o škodlivosti fajčenia.

Pepso, nenech se odradit od těchto požitkářských zážitků a psaní příspěvků! Přece jen je to, zatím, tvá svobodná volba. Kouření doutníků se zdravím moc nesouvisí, rozhodně o nic méně než třeba žít v Praze a chodit přes rušné křižovatky a čmuchat splodiny aut lidí, kteři se svobodně rozhodli použít pro dopravu po městě auto. Dnes je holt téma kouření novodobý "hon na čarodejnice."

Z doutníků rozhodně ty ručně balené, tedy long filler neboli s dlouhou náplní.

Dominikánská republika je opravdu výtečná - jsou jemné jako bílé kafíčko. Výborné jsou třeba Don Diego anebo Davidoff - tam je trochu nepříznivá cena, ale kvalita je excelentní!

Kubánské jsou dost těžké, kořeněné a hutné - takové Montecristo No. 2 je fakt výlet na měsíc. Výborný jsou taky Hoyo de Monterrey, Partagas nebo Romeo y Julieta. Celosvětově jsou dost profláklý především proto, že v USA mají od Kenedyho na Kubu ebmargo, takže je v USA nekoupíš a přece jen - zakázané ovoce nejlíp chutná...

Vřele doporučuju doutníky z Hondurasu - jsou o něco silnější než Dominika, ale ne tak těžký jako Kuba. Jako krycí list používají především Connecticud shade (jako Dominika). U nás na trhu vynikající Don Tomas.

Takže přeju hezké zážitky s doutníkem

"Kdybych v nebi nemohl kouřit, tak bych tam raději nešel."

Mark Twain

• 1 month later...
  • 1 year later...

Prosim zkusenejsi o radu, mame dodat klientovi do nejake souteze krabici lepsich doutniku (cena max. 1500,- bez DPH za krabici).

Muze mi nekdo poradit vhodnou znacku, pripadne kde je hledat.

Edit: Nasel jsem tento web, ale opravdu se v tom prilis neorientuji.

Edited by Baker

Nebudu "šlukovat", protože jsem vzdělaný a vím, že kouř z doutníků se do plic nepouští..

Nicméně dýmka je lepší záležitost.. (podle mě)

Stejně ale když ten masivní kouř vydechnu a jsem v místnosti kde prostě musím dýchat, tak ho spolu se vzduchem musím zákonitě vdechovat, takže ho vlastně i když o něco zředěný šlukuju.

Jinak mám plnej humidór Cohib z mýho výletu v roce 2005 na Kubu, doufám jenom, že nějak moc kvalitativně nestárnou, občas tam doplním do takovýho vlhčítka na prsty vodu...

Prosim zkusenejsi o radu, mame dodat klientovi do nejake souteze krabici lepsich doutniku (cena max. 1500,- bez DPH za krabici).

Muze mi nekdo poradit vhodnou znacku, pripadne kde je hledat.

Edit: Nasel jsem tento web, ale opravdu se v tom prilis neorientuji.

Ted jsem si vsiml, ze ten link nefunguje, takze oprava

Muzete mi nekdo neco doporucit, jedna se o 10-15 krabic, nerad bych nakoupil nejaky humus. :)

Ted jsem si vsiml, ze ten link nefunguje, takze oprava

Muzete mi nekdo neco doporucit, jedna se o 10-15 krabic, nerad bych nakoupil nejaky humus. :)

V tom tvým odkazu - Jose L. Piedra - v podstatě nejlevnější kuba, která nebude nejspíš ani ručně balená...

Nenapsal jsi jakou krabici... krabice jsou po pěti, dřevěný po 10, 20, 25 anebo i po 50.

Každopádně kvalitní (rozuměj ručně balený) doutník bude stát tak od stovky vejš.

Jestli to má být jen trochu reprezentativní, tak co třeba Davidoff balený po pěti: http://www.doutniky-obchod.cz/davidoff-c-58.html anebo něco z Hondurasu nebo Dominikánský republiky balený po 10: http://www.doutniky-obchod.cz/davidoff-c-58.html

V tom tvým odkazu - Jose L. Piedra - v podstatě nejlevnější kuba, která nebude nejspíš ani ručně balená...

Nenapsal jsi jakou krabici... krabice jsou po pěti, dřevěný po 10, 20, 25 anebo i po 50.

Každopádně kvalitní (rozuměj ručně balený) doutník bude stát tak od stovky vejš.

Je to jedna z cen do celostatni souteze, pocet doutniku v krabici neni dulezity, jde v podstate o dobry pomer cena/vykon, kde cena je jak uz jsem uvedl max. 1500,- Kc / baleni. Kazdopadne diky za tip.