Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Tak moje TWSBI to má také za sebou... :D Respektive se ulomil závit na konci feedu, takže mě čeká nákup celé úchopové části. (Prostě v závislosti na Vituv dotaz ohledně mazání silikonem jsem došel k závěru, že nastal ten správný čas na větší servis. Vezmu pero, chci ho rozšroubovat, no a ono není co; místo jednoho dílu držím v ruce díly dva...)

 

post-3892-0-12423900-1530567768_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On to v zásadě spolehlivý produkt je. (Mimo jiné si pamatuju, jak před léty na fóru fountainpennetwork.com všichni chválili prozákaznický přístup firmy, když se u prvního Diamondu 530 řešily občasné problémy s praskáním těla; vlastně dosud TWSBI nabízí pro všechny své výrobky jakousi "doživotní záruku" na skryté vady apod.)

 

Ad význam zkratky/názvu TWSBI:

 

TWSBI's name stands for the phrase "Hall of Three Cultures" or "San Wen Tong" in Chinese. The character "Wen" translates into language and culture. The phrase "San Wen Tong" also brings to mind the Hall of the Three Rare Treasures created by Emperor Qianlong as a memorial to three great masterpieces of Chinese calligraphy. The initials of the phrase "San Wen Tong" was reversed and thus turned into "TWS". The last letters "Bi" was added with its literal meaning of "writing instruments". Thus combining the two segments, creating TWSBI.

 

Viz https://www.twsbi.com/pages/about-us

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jee vubec neni potreba mit strach - bylo zniceno mechanicky destruktivne - nepopasovalo se s kamenem s akvaria pri transportu :)))

co se tyka twsbi, tak z jejich stranek uz to odcitoval walter :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš být úplně v klidu ;)

Nějaký tip na kovové plnicí pero ?

Aby něco vydrželo ...

Může být i extravagantní ... zatím vybírám a neříkám, že u něj skončím ;)

 

Napadá mě třeba něco od Waldmanna (mincovní stříbro 925), ačkoliv s jejich plnícími pery zkušenost nemám; před nějakou dobou jsem od nich pořizoval propisku, minimálně dle vzhledu a zpracování těla vypadala dosti reprezentativně.

 

http://www.penshop.cz/waldmann/c-1099/?PN=Price&Typ=41&SORT=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mmako četl jsem pár recenzí a zajímalo by mě, jak je to v reálu s tím, že se vpíjí inkoust při plnění a používání do té lávy ?

Mě se líbí materiálově - láva, rhodium ... uvažuji o variantě darkage, ale zatím je jen ve výběru.

Nevím, jak jsou na tom ta pryskyřicová pera z hlediska odolnosti - neplanuji s tím rozdělávat oheň, ale nosím to a používám, takže bych rád něco, co vydrží - může to být něco ?lepšího? - max 15 000, víc nejsem ochoten dát.

Rád bych něco neotřelého, ale ne kýčovitého, co vydrží. Vím určitě, že ne Pelikán - vypadá dobře na fotkách, na živo je (pro mě) nuda a nějak jsme si prostě nesedli

Edit: díky za tip na waldmana - prohlédnu

Upraveno uživatelem nekdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ten nejdůležitější aspekt toho pera: je to Visconti se vším, co k tomu patří. Což se bohužel dá bohužel nejlépe formulovat "když se povede, tak se povede, jinak...". Některé jejich modely mají / měly dost problémů (třeba Pininfarina se zatahovacím hrotem snad nefungoval nikdy nikomu), HS občas teče / sákne kolem feedu - repektive některé kusy. To je o dost větší problém, než že by ten drcený čedič nabral inkoust při plnění. 

 

Já ho plním z Visconti "kalamáře" - plastový váleček, kam se nalije jedna dávka inkoustu. Ten se narazí na pero, díky těsnění se dá potom otočit vzhůru nohama a inkoust se nedostává do kontaktu se sekcí. A hlavně je dobře vidět, kolik to naplnilo. Tj. nějaké barvení nepozoruju a ani si na něj nepamatuju z normálního plnění. Pokud to pero funguje, tak tohle není problém.

 

Ostatní postřehy:

- nevíš, kdy ti dojde inkoust (dost naprd, ale zase to není počítám jediné pero, co máš u sebe)

- ten palladiový hrot je naprosto super, takhle hladce jsem ničím jiným nikdy nepsal

- bronz hodně rychle patinuje, nevypadá to nijak špatně, ale umí to vyděsit

- když je hodně zešedlé, stačí troška třeba indulony, zrestauruje se zase do příjemně černé (to není žádná magie, to mám od týpků z Visconti)

- materiál je na omak hodně příjemný, působí spíš jako neoprén

- je hygroskopický - kapka vody dost rychle zmizí z povrchu, je to legrace pozorovat

 

Píšu s ním asi pět let celkem pravidelně (aktuálně v jednom pouzdru s Caran d'Ache Varius a Cross Apogee a nijak nestrádá). Ještě tu mám někde Divinu, ale HS je výrazně lepší na úchop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to tečení mě celkem nemile překvapilo (a upřímně - nechci být ten, kdo bude testovat jestli ano...nebo ne :)

doposud jsem jedno pero nosil a stačilo mi, takže předpokládám, že to tak bude i nadále :)

plněno bude dokumentním

koukal jsem na Caran a zaujalo mě tam http://www.penshop.cz/plnici-pero-caran-dache-rnx316-fiber/dp-15465/

takže bych poprosil i o nazor na Caran dAche

pridavam do vyberu Grafa von Fabell Caster

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RNXko je super - kulatý hranatý (ta zkratka znamená ?round and hexagonal?). Caran d´Ache obecně dražší, perfektně zpracované.

Moji technickou dušičku na Variusu Carbon, které mám asi čtyři roky) potěšilo dvojté těsnění a závity ocel na mosaz a naopak (takže se to nekousne).

 

I ty ocelové hroty na základních řadách nejsou vůbec špatné. Bacha na model Ivanhoe - z té kovové síťky skoro nejde vyčistit nepořádek, ostatní modely super.

Na propisky z řady 849 nedám dopustit.

 

Graf vF-C taky příjemné. Hodně jemné závity (trvá věčnost ho rozšroubovat :-), hroty tečou spíš víc. Už jsem využil i doživotní záruku, přes Penshop bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

@nekdo Visconti Homo Sapiens jsem testovala ve variantě Bronze Age, kalamář k tomu taky, super záležitost, až na to budu mít prachy, chci svoje. Mrkni na www.blog.penshop.cz/2016/10/13/visconti-esence-emoci/

Kovové - pokud nevadí kapesní tak Kaweco Sport, pak mne napadá Karas Kustoms a Tactile Turn, ty ale neseženeš u nás. Jsou to masivní pera industriálního vzhledu. No a jestli něco extra drahýho a extra stříbrnýho, tak Yard-O-Led. Ale to se taky sežene jinde než u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homo Sapiens "z Doby bronzové" mám ve variantě kuličkového pera (plnicí je pro mne prakticky nevyužitelné), takže tady asi pochvalu nedostanu, ale stejně to považuju za majstrštyk - skvělej pocit to vzít do ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...