Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Chraň Bůh! Jedno jsem dostal od ženy ke státnicím a občas mě baví s tím psát. Poslední dobou se rád vracím ke psaní na papír (a čtení z papíru...je toho čím dál míň, asi stárnu).

No a jak si občas zapíšu, tak se čím dál častěji vracím k tomu peru, co jsem kdysi dostal. Ale má na můj vkus dost tlusté tělo, ostatně i hrot (je to nějaký Parker s M hrotem). No a jak tady posledních pár dnů furt něco dáváte, tak jsem si skočil pro bombičky a odešel s Watermanem (F, ale asi bych snes i EF). :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Včera dorazil nový hrot (Stub 1.1 mm). Možná je kousek širší, než jsem potřeboval, každopádně využití se najde.

 

Moc hezky píšeš, s tím si můžeš dovolit tlustý hrot..

Já kvůli tomu, že píšu malým písmem pořídil k F i EF hrot.

 

Pokud bys objednával nějaké košile, dej vědět, přidal bych se a přispěl na poštovné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezky píšeš, s tím si můžeš dovolit tlustý hrot..

Já kvůli tomu, že píšu malým písmem pořídil k F i EF hrot.

 

Pokud bys objednával nějaké košile, dej vědět, přidal bych se a přispěl na poštovné.

 

Díky, spíš se snažím (nebo jsem většinou nucen) psát tak, aby to bylo co nejvíce čitelné. Mám větší písmo, no a k němu se moc tenké hroty nehodí.

 

Ad košile: Pokud máš z aktuální nabídky nějaké vyhlédnuté (T. M. Lewin), klidně dej vědět. Nějaké čistě bílé kousky by se mi zrovna i hodily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé plnících per, poté co jsem tady psal o peru Eclipse, které jsem zdědil po pradědovi, s s vaší pomocí zprovoznil, jsem se odhodlal pořídit moje vysněné pero Montblanc Meisterstück 149.

Psát s devadesát let starým perem je pro mě romantika, ale hrot už je přecijen trochu rozskřípaný a po výměně zpuchřelého gumového zásobníku na inkoust za menší, jsem musel pero plnit každý den.

MB MS 149 je opravdu velké péro, hrot je M a je taktéž oversized, ale celkově se mi s ním píše skvěle a drží se velmi dobře. O detailech asi nemá smysl moc psát - jsou bezvadné.

Takže tady je pár rychlocvaků mobilem nevyčištěného pera, které si nemají hrát na produktové foto, a jeden dotaz.

Z jedné věci jsem rozvrkočen: když zašroubuju víčko, a snažím se zahýbat víčkem v příčném směru (jako kdybych se snažil pero zlomit), tak to dost lupe a je tam vůle. A tohle nedělají ani pera o jednu nulu levnější, která jsem měl.

Je tady nějaký majitel MS 146 nebo 149 nebo podobného, který by mi řekl, jestli je to "normální". Pero jsem kupoval nové před pár dny a žádnému násilí vystaveno nebylo.

Díky.

post-20760-0-12292300-1558007114_thumb.jpg

post-20760-0-47443300-1558007125_thumb.jpg

post-20760-0-78945900-1558007135_thumb.jpg

post-20760-0-70174700-1558007168_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michal: problem je v tom, ze je vule v zavitu. Je to plast na plast. Utahovat to moc nezkousej, at ti nepraskne vicko. Nekovova pera jsou na ruzne vakly nachylnejsi. Na funkci to vliv nema. Zkousel jsem neuspesne reklamovat totez u Visconti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michal: problem je v tom, ze je vule v zavitu. Je to plast na plast. Utahovat to moc nezkousej, at ti nepraskne vicko. Nekovova pera jsou na ruzne vakly nachylnejsi. Na funkci to vliv nema. Zkousel jsem neuspesne reklamovat totez u Visconti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

No jestli to není "chyba" ale "vlastnost", jak říká klasik, tak je to špatný. Pero z roku 1928 nedělá ani cvak, a tohle lupe jak pendlovky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[...] Z jedné věci jsem rozvrkočen: když zašroubuju víčko, a snažím se zahýbat víčkem v příčném směru (jako kdybych se snažil pero zlomit), tak to dost lupe a je tam vůle. A tohle nedělají ani pera o jednu nulu levnější, která jsem měl.

Je tady nějaký majitel MS 146 nebo 149 nebo podobného, který by mi řekl, jestli je to "normální". Pero jsem kupoval nové před pár dny a žádnému násilí vystaveno nebylo.

Díky.

attachicon.gifIMG_5999.jpg

attachicon.gifIMG_6002.jpg

attachicon.gifIMG_6003.jpg

attachicon.gifIMG_6001.jpg

 

Nejsem majitel. Dnes mám u sebe dvě pera se šroubovacím uzávěrem (obyčejné kousky jako Pilot 78G a TWSBI 540), nikde nic nelupe, vše sedí pevně a bez vůlí. Nepamatuju si, že bych v poslední době držel v ruce třeba i lepší pero, které by popisovaný problém mělo. Osobně to vidím buď na zanesení závitu nějakým smítkem, popřípadě přímo už poškození drsnější manipulací (přetažení závitu; lidé už dnes nejsou moc zvyklí používat psací potřeby s tímto typem zavírání), nebo chybu kusu už z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám taky MB MS asi 7 let, tak ani nevím, který to je, ale nic mi tam nelupe.

 

 

Nejsem majitel. Dnes mám u sebe dvě pera se šroubovacím uzávěrem (obyčejné kousky jako Pilot 78G a TWSBI 540), nikde nic nelupe, vše sedí pevně a bez vůlí. Nepamatuju si, že bych v poslední době držel v ruce třeba i lepší pero, které by popisovaný problém mělo. Osobně to vidím buď na zanesení závitu nějakým smítkem, popřípadě přímo už poškození drsnější manipulací (přetažení závitu; lidé už dnes nejsou moc zvyklí používat psací potřeby s tímto typem zavírání), nebo chybu kusu už z výroby.

 

 

Kluci díky za odpověď.

walter10: to bych si ten závit musel přetáhnout sám, protože jsem ho koupil v pondělí na letišti v Bangkoku a přede mnou  ho prodavačka vybalovala z krabice. Kus na předvádění a ošahávání byl jiný. No nejsem zas takový cíťa, ale tohle mi přijde moc. Tak to nějak příležitostně zanesu do nějakého českého zastoupení MB, ať mi řeknou.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci díky za odpověď.

walter10: to bych si ten závit musel přetáhnout sám, protože jsem ho koupil v pondělí na letišti v Bangkoku a přede mnou ho prodavačka vybalovala z krabice. Kus na předvádění a ošahávání byl jiný. No nejsem zas takový cíťa, ale tohle mi přijde moc. Tak to nějak příležitostně zanesu do nějakého českého zastoupení MB, ať mi řeknou.

Mě těch MB prošlo rukami hafo a tento problém jsem tedy nezaznamenal a moc nevěřím tomu že by to pustili takto do světa. Dej vědět co na to MB CZ dealer....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě těch MB prošlo rukami hafo a tento problém jsem tedy nezaznamenal a moc nevěřím tomu že by to pustili takto do světa. Dej vědět co na to MB CZ dealer....

Díky Vlasto, měl jsi mě napadnout hned jako největší zdejší "střídač per"  :D

Teď momentálně se mi s tím nechce letět do Prahy a už vůbec ho někam odložit kvůli reklamaci, ale přáíležitostně to tam odvezu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Vlasto, měl jsi mě napadnout hned jako největší zdejší "střídač per" :D

Teď momentálně se mi s tím nechce letět do Prahy a už vůbec ho někam odložit kvůli reklamaci, ale přáíležitostně to tam odvezu.

Tak ho máš prý odnést do Carrolina v Praze na kontrolu, že může být pravděpodobně vadné víčko, že u 149tek se to stávalo. Křupat v něm určitě po zavření nemá...ta MB pryskyřice je vcelku pevná, odolná a stabilní v čase. Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ho máš prý odnést do Carrolina v Praze na kontrolu, že může být pravděpodobně vadné víčko, že u 149tek se to stávalo. Křupat v něm určitě po zavření nemá...ta MB pryskyřice je vcelku pevná, odolná a stabilní v čase.

Aha. Tak skvělý. Moc díky.  :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...