Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Upraveno uživatelem jirka404
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já hlavně nevim co má tenhle disk za způsob připojení. vubec se v tom nevyznam.. a litr za to dávat nechci je to obyč osmdesátka..

 

Je to SATA připojení a stačí ti na to ta škatulka za 213 kč. Montáž je lehká, dovnitř zapojiš SATA konektor, který je součástí té krabičky a do počítače to zapojíš přes USB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zas budu otravovat, najde se tu odborník na wifi? koupil jsem včera nový router, vše jsem nastavil a běží, ale když jdu do další místnosti tak prostě padá, chvíli signál 50% pak to spadne na nulu pak na pár sekund zas signál ok a pak zas nula.. problem v nastavení nebo reklamovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,,mam jeden takový rychý dotaz, kdo je vlastníkem vodovodního potrubí od vodoměru k řadu?

 

dnes při výměně centrálního rozvodu v paneláku pravděpodobně došlo k poškození přívodní trubky, byla sic stará a zrezivělá ale to na tom nic nemění. Před x lety kdy jsme chtěli přívot vyměnit bylo nám řečeno, že je majetkem vodovodu a kanalizací a oni je neshledávají jako havárii, dneska nám zas dělníci oznámili, že přívodní trubka je naše...

 

Hlavni uzaver vody , vodomer a vse co je pred nim je majetkem vodaren za vodomerem je vase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavni uzaver vody , vodomer a vse co je pred nim je majetkem vodaren za vodomerem je vase.

 

To teda nemusí být tak jisté - například já jsem před x lety vodárnám ten kus vodovodního řadu (od přípojky hlavního řadu k vodoměru, který mám na pozemku) a kanalizačního potrubí (od hlavního řadu přípojka po hranici pozemku) daroval - normálně smlouva a td... Bylo to tehdy z popudu vodáren - stačilo podepsat - ale kdybych jim to nedal, tak je to moje.

Takže to tvrdí ddalf je sice zdánlivě logické, ale rozhodně to není žádná apriorní pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda nemusí být tak jisté - například já jsem před x lety vodárnám ten kus vodovodního řadu (od přípojky hlavního řadu k vodoměru, který mám na pozemku) a kanalizačního potrubí (od hlavního řadu přípojka po hranici pozemku) daroval - normálně smlouva a td... Bylo to tehdy z popudu vodáren - stačilo podepsat - ale kdybych jim to nedal, tak je to moje.

Takže to tvrdí ddalf je sice zdánlivě logické, ale rozhodně to není žádná apriorní pravda.

 

Ano u rodinych domu je to mozne, vlastnik pozemku si na sve naklady udela pripojku vody a vodari daji jen vodomer .Ale pak stejne dochazi k tomu ze se potrubi prepisuje na ne, vsude to tak nemusi byt to je pravda zalezi na nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ženě končí mateřská a budeme řešit rodičovský příspěvek, teď jsem se půl hodiny snažil vzdělávat na netu a vůbec té úřednické marťanštině nerozumím. Nemáte s tím někdo čerstvou zkušenost? Myslím, jak je to teď po novém roce podle nových pravidel. Respektive jde mi o to, musím já dokládat nějaké potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele? Nebo co si musím připravit za potvrzení?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte prosím někdo zkušenosti s montážemi klimatizací? Konkrétně mě zajímá, zda lze namontovat klima do pokdrovního bytu, kde jediné stěny, kterýma se dá provrtat z baráku ven, je šikmá střecha a okna jsou pouze střešní.

 

Ještě tu není ani léto a už máme v bytě takhle:

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...

Přátelé, prosím o pracovní radu. Ikdyž jsem to teoreticky studoval, prostě nevim, nemůžu to najít a na celním úřadu SR se se mnou moc nebavěj.

Jak je to s dodáním zboží ze třetí země (Asie,jeden kontejner čehosi) slovenskému plátci dph (parita DDU). Musí to dph zaplatit hnedka jako součást celního dluhu, aby mu to vůbec vydali? A o vrácení požádá v příštim přiznání..?

Někde píšou, že to neplatí vůbec, ale to je nějaký divný.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, prosím o pracovní radu. Ikdyž jsem to teoreticky studoval, prostě nevim, nemůžu to najít a na celním úřadu SR se se mnou moc nebavěj.

Jak je to s dodáním zboží ze třetí země (Asie,jeden kontejner čehosi) slovenskému plátci dph (parita DDU). Musí to dph zaplatit hnedka jako součást celního dluhu, aby mu to vůbec vydali? A o vrácení požádá v příštim přiznání..?

Někde píšou, že to neplatí vůbec, ale to je nějaký divný.

Díky.

 

Zkus se kouknout sem je to tam dole pod čarou:

 

http://www.cz-ebay.c...amace-u-dhl.htm

 

a ještě :

 

http://pravniradce.i...-k-prekluzi-cla

 

a ještě tady asi v polovině stranky :

 

http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d26001v34363-celni-rizeni/

Upraveno uživatelem mondeo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mondeo, díky. Tyhle obecný věci jsem taky našel, bohužel to neřeší konkrétně to Slovensko - clo sice funguje po EU stejně, ale ty daně (DPH) ne.

Myslel jsem, jestli s tim náhodou někdo nemá konkrétní zkušenost.

EDIT: Teda možná to je v tom prvnim odkazu, ale ten mi bohužel nejde:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mondeo, díky. Tyhle obecný věci jsem taky našel, bohužel to neřeší konkrétně to Slovensko - clo sice funguje po EU stejně, ale ty daně (DPH) ne.

Myslel jsem, jestli s tim náhodou někdo nemá konkrétní zkušenost.

EDIT: Teda možná to je v tom prvnim odkazu, ale ten mi bohužel nejde:)

 

No jsem po tom šel a není to jednoduchý, zkus tento odkaz třeba Ti pomůže:

 

http://www.verkadrobka.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Klokane, DDU sice v 2010 Incoterms už neni, ale protože všude používáme Incoterms 2000, platí a existuje úplně normálně dál:)

Jinak už mi napsali celníci: "Áno DPH je súčasťou colného dlhu a platí sa ako jeho súčasť. Platca DPH si ho v nasledujúcom daňovom priznaní vyúčtuje.", nicméně díky.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...