Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Tak mi to nedalo a našel jsem tohle:

 

http://www.pp.sk/main/ArticleShow.aspx?ArtID=38295&print=1

 

Pokud jsem to dobře pochopil, nyní platí, že DPH na Slovensku vybirá celní úřad při celním odbavení, ale od roku 2013 by měla být stejná praxe jako je nyní v ČR, tj. že DPH při dovozu se neplatí vůbec a uplatní se až při dalším prodeji.

 

MMCH - moc se mi líbí výraz "pri dovoze tovaru vyrubuje daň colný orgán"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, a ještě k těm Incoterms. Hlavní důvod aktualizace v roce 2010 bylo, že I2000 nevystihují problematiku dodání zboží v kontejnerech a byly proto zdrojem častých nedorozumění a sporů. Jestli obchoduješ se zámořím, je určitě

dobré "přeškolit" partnery na I2010. Hlavně parita DDU byl problém - nejčastější spor byl zda podmínka např. DDU Praha zahrnuje dodání na místo nebo jen na terminál, což může být podstatný rozdíl. Teď to jasně řeší DAP vs. DAT

a je po problémech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jak správně zapojit křížový vypínač? Mám přístupný (bez omítky) pouze jeden schodišťový vypínač - viz. obrázek. Druhý schodišťák a světlo jsou již pod finální omítkou. Potřeboval bych praktický nákres dopojení do prázdné krabice dole na obrázku. Díky:)

post-13820-037200200 1344189634.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš o křižáku a máš pouze dva vypínače,takže asi jenom chyba v označení a ovládáš to skutečně jen ze dvou míst.Záleží na tom,jestli máš napájecí ostrý kabel a odchozí kabel ke světlu přímo v krabičce,kde bude schodišťák anebo pěkně postaru někde v externí krabičce.Princip pořád zůstává stejný,ale ta externí krabička je pro laika trochu matoucí než když to máš vše v jednom přímo ve vypínači.Kdyžtak lépe popiš stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám klasické dva vypínače ("schodišťové" zapojení - horní schéma o dva dotazy výše) proti sobě, kterým ovládám světlo nad schody do patra. Spodní vypínač je v přízemí, nad ním je krabice, kde je to všechno pospojované a jde z ní zároveň přívod k žárovce. Tato krabice i vypínač jsou pod omítkou a nemám k nim už možnost přístupu. Oproti tomu horní vypínač v patře je na holé zdi a je ve stavu, jak jsem ho nakreslil - 1xhnědá, 2xčerná. Rekonstrukcí mi vznikla v patře chodba, na které bych zmiňovanou žárovku chtěl ovládat ještě ze třetího místa, což jsem na obrázku vyjádřil spodní prázdnou krabičkou. Princip křížového vypínače chápu, ale prakticky mi to je k prdu, protože nevím, jak to naroubovat k tomu hornímu vypínači, aby to bylo funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho horního vypínače,kde máš kabel 3Ax1,5 musíš natáhnout do potřebného místa nově vzniklého vypínače ten samý kabel.Nově vzniklý vypínač bude tentokrát schodišťák(řazení 6) a ten přístupný stávající se změní na křižák(řazení 7).U toho křižáku zapojíš koresponďáky(černý-černý)nahoru a dolů a ty dva zbylé hnědé musíš spojit do sebe wagosvorkou,popř.čokoládou.3Ax1,5(hnědá-černá-černá)už se nedělá,místo toho je 3Ox1,5(hnědá-černá-šedá).To Tě vcelku nemusí zajímat,hnědou si stále ponech jako napájecí a černý a šedý jako korespondenční.

Edit:nepoužívej mělké krabice pod omítku,speciálně pod tím křižákem budeš potřebovat spojit ty dva hnědé,což u mělké sice jde,ale dost blbě.Kup klasickou hlubokou,označení KU 68/1901.

Tímto stylem si můžeš vytvořit pěkně za sebou další počet ovládacích míst,princip se opakuje dokola.

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznáte nějákou cestovku, která organizuje zájezdy na různé výstavy? Potřebuji zaletět v Prosinci 06 - 09 na výstavu OTOMOTIV 2012 do Istanbulu, Turecko a k nikomu se nemůžu dokopat" Hannover a jiné výstavy nejsou problém, ale tato výstava je specializujícím se cestovkám nějáká nezajímavá asi, nebo co :sad01_anim:

 

http://www.cnrotomotiv.com/content/en_index.asp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravim,

 

Mám problém:

 

Pod betonovou podlahou, na kterých jsou mramorové dlaždice, v hloubce cca 15 cm, vedou UTP kabely.

 

Rád bych věděl, odkud a kam vedou. Uvažoval jsem proto o pronájmu přístroje Leica Digicat 550i.

 

Problém ale je, že nevím, jak je to s viditelností UTP kabelů pro tento přístroj a jestli by tedy nebyl potřeba i generátor signálu

 

Leica Digitex.

 

Je to tak nebo jsem vedle. Nebo existují i jiné alternativy?

 

Děkuji všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To zase mám dotaz...

 

Nevíte pls někdo, jak je to s výživným, pokud je dceři více jak 18? Je možné částku posílat přímo jí na účet, pokud se tak dohodneme? A nebo může exfrau chtít jinou částku a k sobě na účet?

 

A nemáte někdo praktickou zkušennost s výpočtem výživného u soudu...? /SZ/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...