Jump to content

Chilli

gandalf

Recommended Posts

V 6. 2. 2023 v 15:46, Jirka1985 napsal:

Musím se pochlubit...tohle byla před lety má největší úroda...a z toho co jsem nasušil budu žít ještě aspoň 20let 😄 Teď už jen 2-3 rostlinky přes léto, ať je čerstvé chilli pořád po ruce a na podzim ze zbytku nějakou omáčku...víc toho nedokážu zpracovat...

IMG_1636.jpg

IMG_1644.jpg

IMG_1634.jpg

IMG_1709.jpg

hmm, dobrá úroda... ja som mal pred pár rokmi síce len časť tvojej, ale kým som to pomíňal a porozdával, tak až tento rok pohrával s myšlienkou zasadiť znovu :D

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hola, máte prosím někdo navíc tři až pět rostlin ?

Předevčírem jsem o vše přišel! Dal jsem všechny v neděli jak bylo hezky za okno a  naše fenečka přestala chodit na zadní nohy! Starosti atd atd a na rostlinky jsem zapomněl. Vše zřejmě zmrzlo a mám spálené listy!!!

uf je mi z toho smutno:-(

Longu ty popáleniny jsou od slunce! Kytky nikdy nesmíš bez aklimatizace vystrčit rovnou na přímé slunce. Musí se postupně /nejtrve jim stínit/. Když vydržíš, tak bych možná něco navíc měl.

Edited by gandalf
překlep

před 16 hodinami, gandalf napsal:

Longu ty popáleniny jsou od slunce! Kytky nikdy nesmíš bez aklimatizace vystrčit rovnou na přímé slunce. Musí se postupně /nejtrve jim stínit/. Když vydržíš, tak bych možná něco navíc měl.

Aha já myslel, že zmrzly zlatíčka moje.

Děkuji a uvidíme, uvidíme.

M.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Dneska je den dotazů za odborníky:

Jsem malopěstitel a tohle se mi objevilo na jedné rostlině. Postižený je cca každý desátý plod. Obávám se o osud celé úrody. Poradí někdo co by to mohlo být a jak s tím zatočit? Díky.

Edit: Lepší foto

IMG_2401.jpg

Edited by Klokan

Jakou ná ten plod konzistenci a co listy? Jak to vypadá na řezu plodem? Lestli to je nějaká nekróza, tak ty napadený odstraň. Není chyba v hnojení? Druh? A přihnojuješ vápníkem - třeba Wuxal Kalcium, ten je důležitý - může to být jen nedostatek vápníku. Nesnaž se tam cpát mletý vápenec, to je k ničemu /kytky to neumí zpracovat/ - je třeba hnojit tekutým na list.  Těch přípravků je spousta já používám Kalcolit /rajčata ho taky vyžadují - při nedostatku pldy černají a nekrotizují - není to plíseň, jen nedostatek vápníku/. To by mohlo být ono! Pokud je tím stříkneš, tak by to mělo přestat, ale napadené plody jsou už k ničemu. Zkus to, tím nic nezkazíš, jen pomůžeš. Nešetři, nic se tím zkazit nedá. Opakovaně v týdnu, může kombinovat i s hnojivem /s tím opatrně/!

Edited by gandalf
doplnění