Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Tak jsem taky dnes trochu fotil, než to otrhám. Ne že bych tam neměl jiný barvy, ale tohle se mi líbí. Jo, 6. obrázek je Trinidad Perfume - zajímavé chilli - voní jako "jedovatý" Trinidad, ale je jen mírně pálivý, tak akorát pro zlobivé děti/manželky 🙂 Na druhém obrázku je vyhozené domácí chilli, které se venku takhle pochlapilo. První obrázek je taky chilli v květináči. Většinou jsou to 7POT a Naga Jolokia žlutá. A 7 je Brain Strain Yellow.  Omlouvám se za fotky, střílel jsem to od pasu, je to přehuštěný a nechtěl jsem to polámat. Do druhé řady se zatím nedostanu.

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

Upraveno uživatelem gandalf
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Většinu chilli jsem otrhal, vystrašilo mně to ochlazení. Příjemně mně překvalilo plodností Trinidad Perfume - voní jako vražedný Trinidad, je však mírná, skoro dětská /uprostřed/. 7 Pot /ty velké žluté vlevo/ plodností nezklamal, taky ti moji venkovní kříženci se nakonec rozplodili /špičaté/. Ta zeleň doma dojde. Ještě tam mám "brazilky" a Aji Charapita pro gurmány - 25.000 USD/kg.

P1100879 - kopie (2).JPG

Upraveno uživatelem gandalf
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dostal letos na jaře od kolegy čtyři sazeničky, druh neznámý. Prý někde dostal pár papriček, tak zkusil z jedné semínka a ono to vzešlo. Nejdřív jsem je měl v práci a jak rostly, postupně jsem je odtransportoval domů a tou změnou prostředí zřejmě nastaly nějaké rozdíly. Dvě rostlinky byly výrazně větší. Pak šly do skleníku mezi rajčata a opět rozdíly. Jedna narostla víc jak metr a měla spousty malých papriček. tak do 5 cm. Druhá narostla podobně ale plodů jen málo. A dvě narostly jen tak do 50 cm, na jedné skoro nic a na druhé papričky výrazně větší, přes 10 cm. tvar klasický protáhlý špičatý, zrály nejdřív ze zelené do černa a pak zčervenaly do jasně červené. Škoda že jsem to nevyfotil, musel jsem to už kvůli zahradním pracem zlikvidovat, bohužel, pořád to kvetlo, hlavně ta velká s drobnýma. Takže mám v mrazáku dvě krabice od zmrzliny s nebezpečným obsahem a vymýšlím co z toho udělám. Nejspíš dojde na nějakou jednoduchou omáčku. Pálivost je rychlá a úderná. Když jsem z první dávky vykosťoval semínka, nevzal jsem si rukavice. Ruce mě hřály ještě druhý den ikdyž jsem si je pak důkladně umyl a když jsem se večer poškrábal v nose, nestačil jsem se divit. A bez obav, k jiným částem těla jsem byl velmi opatrný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím mrazákem jsi, podle mně, udělal chybu. Měls to usušit. Mráz potrhá pletiva plodů a po rozmtazení z toho bude srajda /i v jídle/ tak jinak i voní /nevoní/. Kdybys to usušil /rozpůlené/, tak ti v pohodě v uzavřené nádobě vydrží třeba rok. Hlavně to semlít až před použitím. Když to semeleš hned, tak se to po nějaké době zkazí - zvětrá /kyslík/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Hola, jen zkouším, zda by jste měl někdo na prodej semínka.

Specifika:

Nemám skleník

Start bude za oknem v Karlíně

Potom až do sklizně venku ve Vráži u Berouna na teplejším slunném místě, nebo jako mi kdo poradí.

Papričky budou na rozdrcení a ochucení všeho krom bábovky a štrůdlu 🙂 Pasty dělat nebudu.

 

Předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, gandalf napsal:

A nebylo by jednohušší, že bych ti v létě poslal nějaké plody, nebo sušené??

Tak já si tedy už raději sháním foliovník.  Třeba 3x2 x 2 m. Tam už se toho vejde dost

Moooooc Ti děkuji za nabídku, ale musím si je zalévat a opečovávat sám.

 

Platí tedy dál ta semínka, co bych s dovolením poptával. Hnojit umím bud slepičinci, koňským nebo kravským hnojem, či kozími bobky. Co mi  tady kdo doporučí. Nejspíše ty 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože s časem výsevu jsi na tom tak akorát, tak bych ti mohl poslat mé křížence chilli, nenáročné silně plodící a hlavně se dají pěstovat mimo skleník, volně na záhonku. Tam bys nabral zkušenosti. Fotky bych ti někde našel. Slušně pálí, jsou masité ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Chlapi, letos jsem to hrozne zanedbal a pri stehovani jeste ztratil krabici s osivem. Pochybuju, ze to kytky dozenou, kdyz ted zacnu kupovat seminka a pojedu od zacatku. 
 

Jdu na vas tedy s velkou prosbou. Nebude mit nekdo 1-3 sazenice neceho slabsiho navic? Letos chci fakt jen par kousku pro radost na balkon. Ideal Praha a okoli. 
 

Pripadne uvitam radu, kde koupit slusne sazenice. Chci se vyhnout no name paprickam ala Hornbach atp. 

Dekuji

P.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...