Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Včera jsem byl v thajské u metra Vyšehrad pod Kongresovým centrem, zatím nejostřejší co jsem jedl. Před konzumací ti dají podepsat, že to jíš na vlastní nebezpečí, prý už jim tam někdo zkolaboval a museli volat sanitku. Odkaz.


Thajská restaurace YAMYAM - detail pokrmu

52.jpg
Grung Tab Tom Yam

Polévka (kuřecí maso, papričky "Scotch Bonnets", thajské koření, koriandr, Naga Jolokia, houby, pórek)
kategorie: HELL MENU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl v thajské u metra Vyšehrad pod Kongresovým centrem, zatím nejostřejší co jsem jedl. Před konzumací ti dají podepsat, že to jíš na vlastní nebezpečí, prý už jim tam někdo zkolaboval a museli volat sanitku. Odkaz.

 

Grung Tab Tom Yam

 

Polévka (kuřecí maso, papričky "Scotch Bonnets", thajské koření, koriandr, Naga Jolokia, houby, pórek)

kategorie: HELL MENU

 

Jeee, tam jsem byl, ale nemel jsem odvahu si dat tu jejich polevku. Kdyz ji sniz, je zdarma a jeste te Polaroidem vyfoti na tzv. Hell board. Stacilo mi mrknout na ty fotky a bylo mi jasny, co se po snezeni te polevky odehrava uvnitr tech zoufalcu Posted Image

Ale mimo toto jsem se tam vyborne najedl, thajskou umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl v thajské u metra Vyšehrad pod Kongresovým centrem, zatím nejostřejší co jsem jedl. Před konzumací ti dají podepsat, že to jíš na vlastní nebezpečí, prý už jim tam někdo zkolaboval a museli volat sanitku. Odkaz.

 

 

Thajská restaurace YAMYAM - detail pokrmu

 

Grung Tab Tom Yam

 

Polévka (kuřecí maso, papričky "Scotch Bonnets", thajské koření, koriandr, Naga Jolokia, houby, pórek)

kategorie: HELL MENU

 

A dals jí celou? Já nad tím špekuluju už dlouho, ale furt váhám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už lezou koruny :thumbsup_anim:, Gandalfe ještě jednou díky za semena

 

post-11054-078845000 1330072048.jpg

 

Já jsem si v poslední době zvykl semínka nejprve nechat naklíčit v misce na ubrousku, pod igelitem. Teprve po naklíčení semínka opatrně přenáším do substrátu a mám jistotu, že mi poroste 100%. Dokonce mi připadá, že je to i rychlejší /počítám tak minimálně týden až 10 dní/. Ale je to věc názoru. Někdo dokonce semínka /obaly/ zeslabí jemným smirkovým papírem, někdo je stratifikuje v různých lázních a pod /používají třeba holubí trus/. Dobré je použití Lignohumátu jak při klíčení, tak i v zálivce, nebo hnojení "na list".

 

Já si myslím, že ostrá jídla sem taky patří, pokud je v tom chilli. Postupně bych sem dával i recepty na chilli pokrmy.

S těmi omáčkami - v některých je příliš cítit ta chemie, nebo rybí moučky, kterými to fedrujou - to je fakt skoro doslova jedovatý. Ale pravda je, že nikdo toho nezvládne pozřít takové množství, aby se otrávil. Někdy stačí už přivonět a je jasno. Podle mně je lepší si jí sám ukuchtit, třeba jako Kamil. Za jedno vím, co jsem tam dal a dělám to podle své chuti a citlivosti na kapsaicin. Nemá asi cenu si po použití omáčky hned brát třeba Xyzal :wheelchair:

edit.: doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky pochlubím. Takovej experiment, na kterým dělám cca rok. Todle je experiment s předpěstem a dosvitem. Na vatě naklíčený semena Hokaido, lilek, cuketa...a nějaký chilli. Pak "inkubátor" a po prokořenění do květníku. Na obrázku by to snad mělo bejt Thai Hot stáří cca pět tejdnů.

post-817-078815300 1330086295.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kdyz ji sniz, je zdarma a jeste te Polaroidem vyfoti na tzv. Hell board.

To už neplatí, normálně jsem ji platil.

 

A dals jí celou? Já nad tím špekuluju už dlouho, ale furt váhám...

Jasně že ano.:)

 

Kamile, jak jsou velký porce, ceny a prezentace jídla vypadají velmi slušně.

Porce jsou normální. Menší než v čínském bistru u nás za rohem, větší než v některých drahých designových asijských restauracích.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně Naga Jolokia, skoro o 100% /bývalá rekordmanka 1.000.000 SHU/. Letos jich mám několik druhů a pochopitelně ti dám ochutnat, když se zadaří.

Jsou téměř nepoživatelný, když to srovnám třeba s Habanerem, nebo s tím Bonnetem.

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tenhle "duch" je fakt dost silnej. Já jí nemám. Ale téměř všechno záleží na výživě a na slunci /nebo světlech - to stejný jako s konopím/. Já moc té velkovýrobě v Holandsku nevěřim - hlavně hnojení. Tady alespoň vím, čím to hnojím a hlavně v dávkách, který rostliny dokáží zpracovat a neuloží to do plodů. Kdybyste měli možnost srovnat např. lusk vypěstovanej na extraktu z ryb /roste to jako blázen/ a lusk pěstovaný normálně, tak to hned ucítíte /sm.dí rybinou/. Výborná je prý t. zv. "žížalí polévka", ale to je vlastně přírodní koncentrát /na tom udělal rekord ten Butch T. s tím škorpionem/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...