Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

KoFoLo, daj potom vedieť, ako si dopadol s Matiere Premiere. Ja mám na ceste Cologne Cedrat, ktorú mi známa vyhandlovala za cajk cenu. U toho snáď nejde nič pokaziť, tak som zvedavý.

Mňa u nich trošku naštvalo, že neodčítajú celú hodnotu vzorkov, ak si u nich potom objednáš plnohodnotný parfém. 

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, KFL napsal:

Já se nenudím, včera jsem si objednával další vzorky, ale spíš jen z touhy očichat si Matiere Premiere všechny v klidu + něco dalšího od F. Malle (včetně arabskýho Promise, kterej mi sice zvednul na krámě kufr, ale paní, co mě u toho viděla, se dušovala, že těm arabskejm musím dát čas).

PdM dorazily včera.

Herod je jasnej, ta vzpomínka je velmi podobná, i když u mě spíš na tátu. Na sebe bych to ale nevzal, je to na mě taková až moc "old man" vůně.

Pegasus jsem zkoušel jako druhej, extra nezaujal. Příjemná vůně, spíš ale pro (starší) dámu.

Dneska jsem na sebe nalil Greenley a to je příjemný. Taková "old school" kolínská, kterou bych čekal v barber shopu.  Příjemný, svěží, trochu mix aviváže s jablkem, ale nic, co by mě zvedlo ze židle. Zbytek na mě ještě čeká.

Obecně mám problém v tom, že jak Mancera (vzorky jsem dal po vyzkoušení dvou kusů prckům), tak Marly na mě působí hrozně... lacině. Lepší výraz pro to nemám. Zatímco třeba z Kiliana, MFK, Matiere atd. mám dojem, že si s vůněma dal fakt někdo práci a jsou zajímavý, tahle dvojka mi přijde jako něco, co splácal někdo ze tří univerzálních ingrediencí. Taková UHO varianta voňavky. Jasně že to tak není, jde jen o subjektivní vnímání.

U Mancery to tak je - doslova. Montalky jsou dojná kráva všech parfumerií, to se prodává jak teplé housky - a Manceru si založil Pierre Montale, když přišel o značku na některých trzích, v podstatě aby sám sobě konkuroval. Stejný koncept, stejný základ, stejná laborka, vůně udělané pro prvních pět minut - a pak honem nákup a čau. 

O PdM nic nevím, netuším, kde se to tady vynořilo, ale působí na mě stejně. Hlavně ten furt dokola opakovaný nápad se syntetickou slaďárnou v dámské řadě... a strašlivé flakony. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bych poprosit o radu, potřebuju dokoupit nový vůně, protože co doma bylo tak jsem postupně dobral a moc jsem nedokupoval a chtěl bych to obměnit. Zároveň co se týká vůní, tak jsem nevzdělaný jelito.

V minulosti co jsem používal, tak byly klasiky typu Dior Fahrenheit (měl jsem rád tu kořeněnou/koženou vůni), Armani Acqua di Gio (na léto), YSL La Nuit, Mont Blanc legend spirit (ten jsem teď dobral)...

Nejvíc mi seděly asi ty první dva, ale zkusil bych něco nového. Nějaký tip jak a kde začít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frederick Malle - French lover. Zrovna testuju, to by te mohlo bavit. Nebo od Matiere Premiere model Falcon leather.

Na leto potom skvelej Crivelli - Papyrus Moleculaire (nebo tak nejak).

Kilian - Blue moon
Diptyque - Eau de minth (kdybys chtel zkusit neco uplne mimo)

Pokud jsi porad na Morave, zajdi si do Vavavoom v Brne, tam toho maji celkem dost. Od nich jsem bral vzorky prave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma ysl l'homme le parfum, který mně sice voní pěkně, ale manželka trochu krčí nos. Nechtěl by někdo třeba vyměnit? Tuze rád bych zkusil Chanel Allure Homme Édition Blanche (optimálně EDP). Parfému je tak 85 %, viz fotka (vzájemným doplatkům se nebráním).

 

IMG_20240221_131953-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2024 v 21:05, Lamiczka napsal:

Mohl bych poprosit o radu, potřebuju dokoupit nový vůně, protože co doma bylo tak jsem postupně dobral a moc jsem nedokupoval a chtěl bych to obměnit. Zároveň co se týká vůní, tak jsem nevzdělaný jelito.

V minulosti co jsem používal, tak byly klasiky typu Dior Fahrenheit (měl jsem rád tu kořeněnou/koženou vůni), Armani Acqua di Gio (na léto), YSL La Nuit, Mont Blanc legend spirit (ten jsem teď dobral)...

Nejvíc mi seděly asi ty první dva, ale zkusil bych něco nového. Nějaký tip jak a kde začít?

Ahoj,

ja by som úplne do niche sveta nešiel na tvojom mieste, keď si bol spokojný s tým čo píšeš. Skús o "triedu lepšie" dizajnérske parfíky. 

Tom Ford - Ombre Leather, Grey Vetiver, Beau de jour.

Hermes - Terre, H24.

Dior Homme

Niečo od Chanel.

Upraveno uživatelem galos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár poznatků z testování. Kromě Matiere Premiere sample boxu, kterej na mě pořád čeká, jsem si naobjednal ještě pár Frederick Malle věcí a Vava k nim přidala ještě další random vzorky od něj, takže první dojmy:

  1. Vetiver Extraordinaire - nikdy jsem extra netíhnul k vetiveru. Kdysi jsem měl jenom Vetiver od L'Occitane, kterej mě bavil tak měsíc. A pak nějakej od T. Forda, co jsem impulzitvně koupil v US, a kterej jsem pak stříkal na koberečky v autě. Protože to bylo jediný místo, kam se ta vůně podle mýho hodila :D. Ale tohle, tohle, tohle je teda jiný kafe. Naprosto úžasná dřevitá a svěží vůně! Na začátku citrusy, během pár minut se rozvine dřevo a pepř a potom se kolem člověka rozlije neuvěřitelně příjemnej odér vetiveru s lehkým nádechem kouře, to všechno na podkladu pečenýho citrónu (to jsem ale kreativní, co?). Jedinej problém je výdrž, zhruba po hodině je konec a není cítit vůbec nic.

    Skóre: 6/10
     
  2. French lover - brutálně nádherná dřevitá vůně. Prvních pár minut je potřeba přežít, protože je to zvláštní směsice bylin, lesa a zmoklý louky, ale zhruba pět minut poté se to všechno rozlije v kouzelnou koncentraci lehounce štiplavýho kouře z vonný dřevitý tyčinky. Žádná dávivá Indie, ale naprosto dokonalá směsice čerstvých hoblin cedru, santalu a bůhví čeho ještě. Příjemná projekce a výdrž na kůži přes 6 hodin v pohodě. Jedinej problém mám s tím, že mi vůně evokuje staršího gentlemana a ještě se na to necítím. Nicméně, fakt úžasná věc. 

    Skóre: 8/10
     
  3. L'Eau d'Hiver - rozšířený zorničky a totální nadšení. Je to jen EdT, takže výdrž nic moc, ale ta vůně! Mám rád sladší věci, to už tak nějak vyplynulo. Zbožňuju od Crivelliho Iris Malikhan, kterej komplet stojí na kostaci a pudru. Tady je mix podobnej, ale výsledek zcela odlišnej. První minuta bergamot s něčím a potom se pomalu extrahuje kosatec, med, mandle a jasmín. Do deseti minut se to všechno ustálí na (pro mě) dokonalym mixu totálně hřejivý a útulný vůně, která člověka obejme a nepustí. Na Fragrantice někdo psal, že by s vůní chodil spát - s tím se dokážu ztotožnit. Příjemná, nevtíravá, elegantní, jemná. Pecka, pecka!

    Skóre: 10/10 (EdT, výdrž nehodnotím)
     
  4. En Passant - dámská vůně, kde já cítím konvalinky, ačkoli ve složení nejsou. Že je dámská, jsem si přečet až po testu :D. Když už jsem to měl ale na ruce, tak jsem si udělal pár mentálních poznámek. Konvalinky, lehce štiplavý střed a dojezd naprosto fenomenální. Svěžest čerstvě vypranýho prádla pověšenýho na rozkvetlý louce. Není to sladký ani trochu, je to lehounký, čerstvý, neznatelnej tón čerstvě krouhavý okurky v pozadí. Úplně mi to evokuje situaci, když se člověk skloní k holce a chce jí dát pusu na krk - takhle přesně by měla vonět. Aspoň teda pro mě :D. Výdrž velmi slušná, 3 hodiny žádný problém.

    Skóre: 9/10

     
  5. Carnal Flower - na tu jsem úplně zapomněl. Spíš dámská věc, hodně dospělá. Voní to trochu jako pavilon tropických rostlin v brněnskym arboretu :D. Mísí se tam jasmín, meloun, lehce eukalyptus a potom něco, co bych přirovnal ke "zmoklý orchideji". Ze mě holt parfumér nikdy nebude :D. Každopádně vůně ničím extra nevyčnívá, což mám vlastně rád, ale je neskutečně příjemná, nevtíravá a elegantní. Zralá. Super výdrž i projekce.

    Skóre: 9/10

 

Pak jsem ještě testoval ten arabskej Promise, mám z toho zatím takový neutřepaný zvláštní dojmy, budu ho muset podrobit většímu zkoumání.

Další várka spamu za pár dní :D 

Upraveno uživatelem KFL
zapomněl jsem jednu vůni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pour Monsieur Eau de Parfum Chanel 2014

Absolutně přehlížený a nedoceněný parfém .
Elegantní, jemný citrusově práškový, klasický a kvalitní parfém pro veškerá roční období a veškeré situace. Není retro a přesto základ pochází z roku 1955. Nadčasová vůně. Je mi záhadou že jsem na něj narazil čistě náhodou až nyní.

 

ad038328935d6ba57857f95b310739ca--mmf350x350.jpg

Upraveno uživatelem morricone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, galos napsal:

Ahoj,

ja by som úplne do niche sveta nešiel na tvojom mieste, keď si bol spokojný s tým čo píšeš. Skús o "triedu lepšie" dizajnérske parfíky. 

Tom Ford - Ombre Leather, Grey Vetiver, Beau de jour.

Hermes - Terre, H24.

Dior Homme

Niečo od Chanel.

Díky moc za tipy, zkusím mkrnout taky.

Spokojenej, jak se to vezme, asi nejvíc mi nějak seděly jen první 2, ale vyloženě mě to neuchvátilo. Fahrenheit byl asi jeden z prvních lepších parfémů, co jsem si koupil a na první dobrou mě dost bavil - díky kamarádovi se ke mě dostal takovej ten 0,5ml tester a pamatuju si, jak jsem ho celej den cítil na ruce a moc mě bavil. Boužel naposled jsem si koupil 200ml a mám pocit, že jsem se ho trochu "převoněl".

Vše ostatní z toho seznamu jsem bral jako konfekci, protože jsem si moc neuměl vybrat - všechno ve standardním nákupáku bylo takový divně nijaký, na začátku moc, pak nic. Trochu lepší byl i ten YSL. Pak občas potkám člověka, co má fakt vůni, která vyčnívá a zaujmě mě, ale upřímně se nechci cizích lidí ptát co mají za parfém...

Chtěl jsem tak zkusit něco z jiný kategorie, jestli se v tom třeba nenajdu...

Upřímně mi to přijde trochu jako cesta s hodinkama, v nákupáku bych si dnes taky nevybral i když tam občas jde narazit na kousky, který nejsou úplně vyloženě shit...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 2. 2024 v 12:06, Lamiczka napsal:

Díky moc za tipy, zkusím mkrnout taky.

Spokojenej, jak se to vezme, asi nejvíc mi nějak seděly jen první 2, ale vyloženě mě to neuchvátilo. Fahrenheit byl asi jeden z prvních lepších parfémů, co jsem si koupil a na první dobrou mě dost bavil - díky kamarádovi se ke mě dostal takovej ten 0,5ml tester a pamatuju si, jak jsem ho celej den cítil na ruce a moc mě bavil. Boužel naposled jsem si koupil 200ml a mám pocit, že jsem se ho trochu "převoněl".

Vše ostatní z toho seznamu jsem bral jako konfekci, protože jsem si moc neuměl vybrat - všechno ve standardním nákupáku bylo takový divně nijaký, na začátku moc, pak nic. Trochu lepší byl i ten YSL. Pak občas potkám člověka, co má fakt vůni, která vyčnívá a zaujmě mě, ale upřímně se nechci cizích lidí ptát co mají za parfém...

Chtěl jsem tak zkusit něco z jiný kategorie, jestli se v tom třeba nenajdu...

Upřímně mi to přijde trochu jako cesta s hodinkama, v nákupáku bych si dnes taky nevybral i když tam občas jde narazit na kousky, který nejsou úplně vyloženě shit...

 

No je to ako s hodinkami - toto hobby je tiež finančne náročné aj keď si kupuješ iba samples. Keď už ti nie je ľúto peňazí a času tak skús najskor "bezpečné" niche veci. Vačšina značiek predáva sample na ofiko stránkach alebo skús parfémové fóra (arome.cz, https://www.parfumo.com/Souks).

Xerjoff (Nio, Uden, 40 knots, Alexandria2)

PDM (Laton,Herod)

Nishane (HAcivat, Ani, Kredo)

MFK(Amyris, Gentle Silver, masculine pluriel, oud satin mood).

Zlom vaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Marty89 napsal:

. Je to fakt o něčem jiném než ta současná do morku kostí reformulovaná verze

Skus byť viac konkretnejsi, z tohto fakt neviem co tým myslíš  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě je to intenzivnější, plnější, s delší výdrží a silnější projekcí - nádherně se tu snoubí pačuli a kakao. Nová verze je sice fajn, ale je taková plochá a okleštěná a člověk by ani neřekl, že je to parfém cílený na chladnější roční období.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2024 v 21:05, Lamiczka napsal:

 

V 23. 2. 2024 v 9:44, morricone napsal:

Pour Monsieur Eau de Parfum Chanel 2014

Absolutně přehlížený a nedoceněný parfém .
Elegantní, jemný citrusově práškový, klasický a kvalitní parfém pro veškerá roční období a veškeré situace. Není retro a přesto základ pochází z roku 1955. Nadčasová vůně. Je mi záhadou že jsem na něj narazil čistě náhodou až nyní.

 

ad038328935d6ba57857f95b310739ca--mmf350x350.jpg

Pour Monsieur EDP (2016) bych řekl není tak široce dostupná jako EDT, která byla prvním parfémem od Chanelu pro muže, jak jsi uvedl.

EDP je rozhodně modernější vůní, i když si stále zachovává onen retro pocit a původně vychází z Pour Monsieur Concentré z roku 1989.

Upraveno uživatelem Marty89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...