Přejít na obsah

PRIM manufacture - Group


Doporučené příspěvky

Profesionální přístup v Eltónu poznáme podle toho, jestli udělají něco se současnými technicky zaostalými až technicky trapnými strojky Prim v této cenové kategorii, kam se cpou.

 

Edit: slovosled.

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě , že strojky ,ale i pracovním prostředím.Když jsem viděl přetlakové montážní kabiny v Seiku a v Eltonu v letních měsících montuji hodinky pod otevřenými okny.Ani klimatizaci tam nemajíí ,tak mi to připomíná středověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě , že strojky ,ale i pracovním prostředím.Když jsem viděl přetlakové montážní kabiny v Seiku a v Eltonu v letních měsících montuji hodinky pod otevřenými okny.Ani klimatizaci tam nemajíí ,tak mi to připomíná středověk.

V Seiku jsem nebyl, ale v Eltonu ano a několikrát ... a rozhodně nemontují strojky pod otevřenými okny. Jak jsi na to přišel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V továrně Seiko jsem taky nebyl, jestli máte někdo obrázek, tak pro zajímavost a srovnání uveďte. Ale v Glashutte original jsem byl (není to daleko, kousek za našimi severními hranicemi) a tam montují hodinky v takovýchto boxech. Manufactůra Eltón má i na montáži co zlepšovat.

post-19465-0-13117000-1481453956_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Obrázek z Eltonu nemám, bohužel ... ale jde o klimatizovanou místnost s odsáváním, do které nemá jen tak někdo přístup :)

Treba do ty slavny mistnosti nema pristup nikdo. Anebo jen management - vodsavaj jim tam mozky.

post-13313-0-26870100-1481460265_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na návštěvu do Eltonu jsem se vydal v rámci výletu na motorce s přítelkyní v půlce srpna a ejhle, ta velká okna byla otevřená.V období veder chodí pracovníci patrně po dohodě s vedením  tohoto oddělení od 4 do 12hod z důvodu nesnesitelného vedra na pracovišti, což chápu, tak kdyby měli klima neměli by otevřená okna snad né?

Myslím, že na obrázku od kolegy Zmizíka jsou vidět otevřené malé ventilačky,což by asi také být nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si zbrojař koupí fabriku na výrobu hodinek, pak se nabízí otázka co vůbec za strojky a do čeho se tam v té místnosti montují... :D

Tak to je jasné již od roku 1949 :D

 

Tehdy také nebyla hlavním cílem výroba hodinek, ale výroba časoměrných jednotek pro zpožděné odpalování jaderných pum ... hodinky, byly jen vítaná zástěrka. Možná by to chtělo na tento původní záměr navázet ... co takhle "Atom limited collection" ?

 

Ad) okna ... no co vím, tak montážní místnost je malá a okna by se neměla používat ... třeba to byly kanceláře, sklady, či jiné provozní místnosti. Ale ruku do ohně bych za to nedal :)

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak so otevřou okno, to je toho. Z oblečení se neustále práší a uvolňují částečky tkanin, lidská kůže se neustále olupuje jak se obnovuje (Co asi tak cítí pes na pachové stopě? No to, co kolem sebe neustále trousíme), z vlasů padá kde co, vydechovaný vzduch je vlhký, ale otevřené okno vadí :)

Zajistit bezprašné prostředí je velice náročné. A jak vidím z obrázků, ani v Glashütte nic takového neřeší.

 

Kdysi, před lety, tu bylo pár fotek hodinářského pracoviště :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...