Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Kluci, trochu to tady zaplevelím dotazem, sorry...nehledám přímo survival nůž, ale něco pro sympaťáky na obranu jo..chtěl bych vystřelovák klasického stylu, ale, aby byl pro leváky..máte někdo typ?

 

Vystřelovák na obranu? :wacko:   Jestli na obranu, tak teleskopickej obušek. A abych teda nebyl offtopic, tak jestli vystřelovák tak asi něco od Microtechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlads, každý Predator lze objednat i v levoruké verzi... ale lze to řešit i poloautomatem... vystřelovák je myslím trochu něco jiného (čepel vystřelí dopředu), u poloautomatu zespodu.... Microtech má obě variaty, materiály super, ale cena kolem deseti tisíc jesli se nepletu

 

každopádně jestli na obranu tak neck či karambit.... ale to chce umět s tím zacházet, vědět kam bodnout a hlavně neváhat.... já bych to ve stresu netahal... pořád  platí pravidlo, že nejlepší obrana je utéct ;)

 

to samé v případě teleskopu... pořád se mi jeví jako nejlepší varianta slzný sprej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karambit a podobný nože bych k sebeobranně taky nedoporučil. Už kvůli tomu, jak by k tomu nahlížel případně soud, kdyby opravdu k něčemu došlo. Zatímco teleskopický obušek je brán jako vyloženě obranná zbraň. Navíc, jak píše Lion, musíš mít ovládání zbraně jako je nůž zažité a pravidelně trénovat. Vyblokování nože nožem je mnohem náročnější než teleskopem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karambit a podobný nože bych k sebeobranně taky nedoporučil. Už kvůli tomu, jak by k tomu nahlížel případně soud, kdyby opravdu k něčemu došlo. Zatímco teleskopický obušek je brán jako vyloženě obranná zbraň. Navíc, jak píše Lion, musíš mít ovládání zbraně jako je nůž zažité a pravidelně trénovat. Vyblokování nože nožem je mnohem náročnější než teleskopem.

 

já bych asi ani netahal teleskop, každá zbraň se může lehce ocitnout v ruce útočníka... pokud někdo čeká, že cokoliv vytáhne a zfleku to zrube do bezvědomí tak bohužel....

 

než tasíš, zpacifikuješ je docela dlouhej čas... karambit a neck řeší to, že při dobrým umístění ho máš prakticky hned nachystaný... k sebeobraně je to nejlepší typ nože... karambit zas má jiný úchop, takže s ním jdeš jako pěstmi... např. ten predator dostal táta na čtyřicátiny a než bych ho vytáhnul, odstil, vystřelil... no kupa času

 

a nepřiměřená obrana... radši nemyslet :)

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel si někdy trénovat boj nožem? Případně nějakou sebeobranu? Mně osobně přijde karambit apod. právě tím tvarem dost nepraktickej. Je pravda, že útočnej účinek, nebo jak to nazvat, má opravdu devastační (tím hůř u soudu), ale fakt si neumím představit, jak bych s tím jakkoliv blokoval útok jinou chladnou zbraní.

 

K tomu teleskopu bych dodal, že na obranu je dobrej, protože nemá tak devastační účinek v podobně seknutí nebo řezů nožem, který samozřejmě vedou k silnýmu krvácení a hůř. Tím, že je docela dlouhej ve srovnaní s většinou nožů se dostaneš na o dost bezpečnější vzdálenost a můžeš útočit na prsty ruky útočníka s nožem z distancu a tím se vyvarovat rizikovýmu vyblokovaní nebo přebrání jeho nože. Takže bych určitě radši obětoval vteřinu k tasení, než pak pár let ve vězení (bohužel právě kvůli tomu pojmu nepřiměřená obrana). Tak či tak, myslím, že není od věci projít si nějakým "osvědčeným"  kurzem (bohužel mám pocit, že naprostá většina je jich absolutně k ničemu a jen tahaj z lidí peníze za něco naprosto v reálu nefungujícího).

 

Já osobně netahám nic. A teď mám pocit, že sme odbočili z tématu Survival nožů na téma Survival na ulici :rolleyes:. Takže se za odbočení od tématu omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nevím jak moc karambit sedí mezi survival nože, hledat pro extremní prostředí nůž na přežití, bylo by to určitě něco jiného. Můj EDC Spyderco Harpy je pohodlně nositelný, ke karambitu nemá daleko, přeřízne vše, je mojí oblíbenou hračkou, ale pro běžné použití je fakt na howno. Nejlepší kudlou, co jsem měl v ruce je Zero Tolerance ZT300. Ale když survival, tak pořádný pevný nůž. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavíráky se nedařej, nemám ještě tu přesnost a trpělivost. Tak než si aspoň trochu osvojím řemeslo, budu mrskat takový malý pevný nožejky do kanclu. Dám to na nějakej dřevěnej podstavec, budu to mít na stole a když bude potřeba něco přefiknout, udělám to. Todle je před kalením, pak to doladím, rukojeť, ten podstavec atd. a hotovo.

post-13313-0-72650400-1368285647_thumb.jpg

post-13313-0-16538900-1368285667_thumb.jpg

post-13313-0-47426200-1368285681_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...