Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Fakt s tím jde cvakat denně a nesere se to?

Nůž mám proto abych si s  ním pěkně zakrojil do šrůtky uzeného a ne abych si s ním cvakal natož denně  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tu založím vlákno o vzduchovkách. Protože jsem se byl jenom podívat a domů jsem si vezl Airarms Prosport 5,5 s optikou.

Ten internet je jen pro zlost.

 

Kdepak, na vzduchovky se nenachytám, Slavia 620 po pradědovi mi stačí navždy :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lightning ma rovnaký mechanizmus ako Microtech, ten má ale kvalitnejšie materialy a vyhotovenie, pozri na youtube ,su tam destručne videa, vydrží veľa.

 

Sorry že brzdím nadšení, ale výše uvedené tvrzení už je spíš "marketingový úspěch Microtechu" (a sběratelů sloníků) než realita...

 

Vinutá pružina (podléhající únavě) je v tom většinou jenom jedna a korpus je v případě "klonů" i "originálu" ze vstřikovaného, NCčkem obrobeného a následně eloxovaného duralu. V uvozovkách proto, že pan Morfione žádný OTF mechanismus nevymyslel, naopak s oblibou vykrádá cizí vzory - 

 nevyjímaje.

Že je "taktická" čepelka z povrchově černěné M390 práškovky (nebo nějaké US napodobeniny) a kulička rozbíječe z wolframu je k prdu, když se nikdo nepochlubí z jakého konstrukčního bláta dělá vnitřní táhla a drobné západky, které (spolu se šroubky a "propiskovýma pružinkama") ve skutečnosti definují kolik cyklů a jakou zátěž ta hračka v reálu vydrží bez poruchy. Trapné přeskočení ožužlané západky při opakovaném pokusu o silové bodání do tvrdého umakartu už jsem zažil, ale u OTF (notabene s fancy dýkovou čepelkou) to neberu to jako "obvyklý způsob použití". Spíš mě na tom vždycky srala představa čištění pajšlu (kdysi jsem s tím takhle matce musel zapíchnout a pak i rovnou rozporcovat "nečekaně obživlého kapra") - a koukám že o čtvrtstoletí později ze mě výrobce dělá vola tvrzením, že svinčík jde "vystříkat a vytlačit olejíčkem ve spreji" a že "neautorizovaná rozborka=ztráta záruky"  :shit:

 

Ad "destrukční videa": každý soudný člověk by k nim (snad s výjimkou "Will it Blend?", což je čirá destrukční zábava) měl přistupovat s tím že nejde o "objektivní recenze", ale prodejci sponzorované sbírání virálních bodů "ve prospěch" a nebo "ke škodě" dotyčného produktu. Pokud se podělá co nemá, potřebné scény se přetočí se záložním kouskem - a naopak: dokud nerupne co dle scénáře rupnout má, "parametry testu" se ladí dokud se "nezadaří", i kdyby šlo o naprostou zhovadilost (viz kdysi zde odkazované "testy pojistek", kde se za "selhání" brala i fyzická destrukce poloplastové rukojeti pod naprosto nereálnou zátěží)  :tired:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Sorry že brzdím nadšení, ale výše uvedené tvrzení už je spíš "marketingový úspěch Microtechu" (a sběratelů sloníků) než realita...

 

Vinutá pružina (podléhající únavě) je v tom většinou jenom jedna a korpus je v případě "klonů" i "originálu" ze vstřikovaného, NCčkem obrobeného a následně eloxovaného duralu. V uvozovkách proto, že pan Morfione žádný OTF mechanismus nevymyslel, naopak s oblibou vykrádá cizí vzory - 

 nevyjímaje.

Že je "taktická" čepelka z povrchově černěné M390 práškovky (nebo nějaké US napodobeniny) a kulička rozbíječe z wolframu je k prdu, když se nikdo nepochlubí z jakého konstrukčního bláta dělá vnitřní táhla a drobné západky, které (spolu se šroubky a "propiskovýma pružinkama") ve skutečnosti definují kolik cyklů a jakou zátěž ta hračka v reálu vydrží bez poruchy. Trapné přeskočení ožužlané západky při opakovaném pokusu o silové bodání do tvrdého umakartu už jsem zažil, ale u OTF (notabene s fancy dýkovou čepelkou) to neberu to jako "obvyklý způsob použití". Spíš mě na tom vždycky srala představa čištění pajšlu (kdysi jsem s tím takhle matce musel zapíchnout a pak i rovnou rozporcovat "nečekaně obživlého kapra") - a koukám že o čtvrtstoletí později ze mě výrobce dělá vola tvrzením, že svinčík jde "vystříkat a vytlačit olejíčkem ve spreji" a že "neautorizovaná rozborka=ztráta záruky"  :shit:

 

Ad "destrukční videa": každý soudný člověk by k nim (snad s výjimkou "Will it Blend?", což je čirá destrukční zábava) měl přistupovat s tím že nejde o "objektivní recenze", ale prodejci sponzorované sbírání virálních bodů "ve prospěch" a nebo "ke škodě" dotyčného produktu. Pokud se podělá co nemá, potřebné scény se přetočí se záložním kouskem - a naopak: dokud nerupne co dle scénáře rupnout má, "parametry testu" se ladí dokud se "nezadaří", i kdyby šlo o naprostou zhovadilost (viz kdysi zde odkazované "testy pojistek", kde se za "selhání" brala i fyzická destrukce poloplastové rukojeti pod naprosto nereálnou zátěží)  :tired:

Přesně tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tormek t8 je super mašinka. Proč by ti to s tím nemělo jít, nic na tom není.

T-8 mam taky, je to super vec, no ale chce to dokoupit kameny, ja dokupoval zatim ten japonskej s gritem 4000, ale na dlata a podobne tvrdy veci to chce jeste neco hrubsiho. No a clovek je tam za dalsich 11 ani nemrkne. A pak prislusenstvi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste k tormekovi, bacha kdyz budes brousit proti smeru otaceni pod nejakym vyssim uhlem, ono se zda ze to jde lehce, ale on se tam ten nuz pak sekne (na hrubsim kameni, me se to stalo na tom defaultnim) a vylitne pres pul mistnosti, a dokazu si predstavit ze skonci v oku, to je jedina takova vec na krerou je treba davat fakt bacha a nuz drzet opravdu pevne na ty vodici liste, i kdyz se zda ze to neni potreba. Nebo to drzet tak aby pripadny zasek neznamenal vylitnuti noze. Masince se nic nestane (maj to konstrukcne vyreseny dvema gumovyma kolama coby pohon kamene), ale jde o zdravi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano Lightning je "klon" ,nie kopia originálu,nevyzerá ako Microtech,je tak dobrý klon,že ho kopirujú Činania, tak bacha original je made in Taiwan, destručny test skôr ukaže ,že ten nôž pri bežnom použivaní vydrží dlho, nemienim ho zatlkať kladivom do stola, ano pružina môže prasknuť, ale to aj u originálu, má dobrú čepeľ ,nemá žiadne diery odtokové drážky kde by sa dostal bordel, čepel sa dá pekne utrieť, výbrus má duťák ocel C440, reže vyborne ,mne stači, keby ,že mam na Microtech kupum ten, ale som spokojný aj stymto klonom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam noze jen na pouzivani, ve vitrine nic nenajdete.

Zleva:

Buck Vantage, posledni akvizice, doporucen od clena, robustni, pritom lehky, v kapse takrka nepostrehnutelny

Spyderco Tenacious, tak ten zna asi lazdy, letos bude chudackovi deset, taky podle toho vypada :-)

Victorinox Forester, ten je do auta na dovolene, votviraky a dalsi ficury se hodi

Noname z meho detstvi, pres 40 let, muj prvni ?houbarsky? nuz na prochazky lesem s dedou, dodnes ho nostalgicky beru do lesa

Rybicku netreba predstavovat, nedovedu si predstavit, jak budu vnoucatum vysvetlovat, jaktoze tu kudlicku nemame doma :-)

post-8128-0-79471900-1579341112_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I na štípání, sekání, potažmo batoning?

ja som skôr myslel ,že microtech robí nepraktické čepeľe, ako keby to boli lovecké nože,rozobrať a vyčistiť sa normalne nedaju, tak načo také zabijacke čepele. Keď už tak vyprať praktickú čepeľ bez dier ,pixovin, aby sa dal použivať ako EDC a svačiňák.tento sa mi páči...

post-38493-0-57360400-1579360506_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...