Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

V 25. 11. 2023 v 17:30, Mate napsal:

Charlie.

Včera jsem dodělal tuhle krásku.
Materiál na čepel nerezový damašek od Ethernal Flame s jádrem V-10, boky 1.4116 + 904L, výbrus je vytažený na mikrofasetu 0,1mm.
Jinak čepel se točí na keramickém ložisku a na kaleném čepu.
Rám nože je 17029 a je v povlaku DLC jako i ostatní díly. Pojistka je už standartně Matax III generace.
Střenky jsou Fatcarbon.

IMG_8101.JPG

Krásná práce ! 🤙

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hreba jeste pridam tip na mistniho clena @ZLOjasna , pokud se nepletu tak s premiove-noze spolupracuje a foti pro ne, takze muzes zkusit napsat i primo jemu.

Zaroven si ale postezuju. Proc Cinan “vykrada” sam sebe a nabizi skvelej Snecx Vision R od We Knife zaroven i takhle lacine pod svou dcerinou budget znackou Civivi jako (cituji) volneho nasledovnika moc nechapu a docela me to zklamalo teda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Juraj11 napsal:


To vypadá zajímavě,co to je zač?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Je to Tops Desert Son. Jeden z už starších modelů. Uhlíkovka 1095, kterou Tops používá pro většinu svých nožů. Tenhle Desert Son má takovou šikovnou velikost, 7,6 cm čepel a 16,8 cm celkem. Hezky padne do ruky a fakt se dá normálně nosit. Mám Topsy hodně rád, jsou to nože made in USA a kvalitou hodně nahoře. Mám od nich ještě Dragonfly a Mini Scandi Knife.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde zohnat Vision FG mimo premiovych nozov moc neporadim, ja som ich bral tam.

A civivi vision a We vision su podobne, ale zaroven uplne ine noze. Oba su kvalitne vyrobene, ale rozdiel je v materialoch. We ma titan a 20cv alebo damasteel zo svedska, civivi ma ocelovy ram s prilozkami z kopmpozitou a obycajnejsiu ocel nitro v alebo cinsky damasok na urovni 440

Plus je rozdiel v pivote, kolickoch na otvaranie, klipe.

Za mna je super ze si kazdy vyberie co mu pasuje.

 

IMG_6654.jpg

IMG_6269.jpg

IMG_6502.jpg_big.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, filltos napsal:

Spíš fazetu, jestli není úhel moc tupý a není tlustej těsně nad fazetou a neřeže. TOPS sem nikdy neměl v ruce, takže netuším. Ale spíš je to nůž na tvrdší zacházení než na svačinky :)

Jo takhle. No ano - cibuli s ním nakrájíš blbě, jestli vůbec 😀. Ale krabice, provazy atd. řeže dobře. Brácha tohle přesně řešil u svého Topse a přebrousil ho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mydlinkaTM napsal:

nechci Ti kazit radost, ale já bych s ním až tak moc neprasil. Na FB skupině Fanklub Mikov, bylo foto z rentgenu, že ta čepel je v té střence utopená tak odhadem 2cm. :(

 

S tím počítám, jako "mačetu" používám jiné nože.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, mydlinkaTM napsal:

nechci Ti kazit radost, ale já bych s ním až tak moc neprasil. Na FB skupině Fanklub Mikov, bylo foto z rentgenu, že ta čepel je v té střence utopená tak odhadem 2cm. :(

 

Z tohoto důvodu jsem nad firmou Mikov zlomil hůl... mizerné materiály, mizerné zpracování.. kdejaká čínská produkce je dávno převálcovala, a to nejen cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tohoto důvodu jsem nad firmou Mikov zlomil hůl... mizerné materiály, mizerné zpracování.. kdejaká čínská produkce je dávno převálcovala, a to nejen cenou.

Úplně nesouhlasím. Predátor po Vojtove (Mydlinka) úpravě je parádní nozik


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...