Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

Zrovna ty SBGF vám ale předpokládám nevydrží svítit přes noc, nebo? Ty moje to teda nezvládnou. A svítí spíš slabě. Na druhou stranu jsou to myslím historicky první GS, které měly lumi a 200WR. Příští rok budou mít 30 let výročí jestli se nepletu :) 

Edit: tak se pletu, výročí řady bude až 1997.

Upraveno uživatelem Happy88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Happy88 napsal:

Zrovna ty SBGF vám ale předpokládám nevydrží svítit přes noc, nebo? Ty moje to teda nezvládnou. A svítí spíš slabě. Na druhou stranu jsou to myslím historicky první GS, které měly lumi a 200WR. Příští rok budou mít 30 let výročí jestli se nepletu :) 

Edit: tak se pletu, výročí řady bude až 1997.

Myslím, že nepleteš, SBGF tu jsou od 1995. Jinak očekávám, že výdrž lumi po 30 letech bude asi už výrazně slabší, než aby dala celou noc. Zkušenost ale nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SBGF017, co jsem mel, tak to nedaly. A uprimne, proslo mi rukama hafo hodinek vsech moznych znacek, ale moc si neuvedomuju takhle z hlavy hodinky, co by to daly. Nad ranem, kdyz uz je sero, tak lumi uz neni videt skoro nikde. V tu chvili prichazi spis do hry kontrastni cifr a rucky, takze treba ted na fieldech od CWC spis vidim rucky, nez to, ze by zarily. Vyjimkou budiz hodinky s tritiovyma trubkama.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V létě když se pozdě stmívá a brzo rozednívání dávají skoro celou noc, ale jinak ne to je fakt. Svoje roky nezapřou. Nejlepší lumi co vydrží celou noc co mám doma jsou Seiko 5 Sport (bez hada). I nad ránem hezky svítí jak ručky tak indexy. Není to tritium, ale na pohodlný odečet času bohatě stačí. Jsou v "nemocnici Onyx" v Jihlavě tak nemůžu dát fotku.

Upraveno uživatelem childe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Locky napsal:

Myslím, že nepleteš, SBGF tu jsou od 1995. Jinak očekávám, že výdrž lumi po 30 letech bude asi už výrazně slabší, než aby dala celou noc. Zkušenost ale nemám.

Díky za korekci, já měl pocit že to bylo 95 ale jak jsem to psal, tak jsem rychle nemohl dohledat ten katalog:

https://www.watchhunter.org/wp-content/uploads/2017/10/1995-Seiko-Catalog-V2.pdf

Upraveno uživatelem Happy88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na mě to bohužel zatím účinkuje jak droga... že dopadnu jednou v životě takhle, jsem netušil... sedím, čumím na ručky a ciferník a natáčím to ze všech stran a pořád mě to baví, připadám si jako šílenec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K GS by mali davat varovanie:

"Pozor, vysoko navykove! Mozu sposobit tazku zavislost! Pre vysoke riziko znizenia pozornosti sa neodporuca pouzivat pri riadeni dopravnych prostriedkov, obsluhe pracovnych strojov, ci inych cinnostiach vyzadujucich zvysenu pozornost."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vam do toho hodim vidle, at se to tu trosku rozproudi.
Vlastnil jsem troje GS, a rukama mi jich proslo dalsich iks kusu. Je to vsechno krasny, dokonaly, precizni, ale pusobi to na me chladne a nevyvolava to ve mne zadne emoce. Kvarcove GS divery budiz vyjimkou. Zvlast moderni produkce, kdy se vymysli ruzne cypoviny na cifrech a kdesi cosi, ale prijde mi tech novych referenci moc, vsechno na jedno brdo a celkove se v nabidce uz dost ztracim.
Pro me ta dokonalost proste nema jiskru.
Je to jak kdyz k vam do prace nastoupi nova borka. Petadvacet, cerstve po skole, skvela postava, nadherny prsa, ale nemate si s ni co rict a proste neni v tom ta jiskra. V porovnani treba se ctyricetiletou MILFKou kolegyni, ktera sice ma to nejlepsi za sebou, po dvou detech, kozy maly, ale ma proste ty certiky v oku a v kuchynce u kafe si vzdycky skvele pokecate.
Kazdej ma rad to svoje. Nekdo je na dokonalost, mne staci ten zbytek ;)

  • Like 1
  • Haha 2
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron ano, je pravda, ze tych referencii je moc a aj limitky sekaju snad kazdy mesiac nejake. Asi uz kazda zalozna hodiniek v Japonsku ma svoju limitku GS 🤣. A u mnohych modelov by som s Tebou asi aj suhlasil, ale potom je par kuskov, ktore sa z toho priemeru dokonalosti vymykaju a najdes tam aj tu iskru 😉

A ktoreze to su tie MILFky s iskrou? Myslim hodinky 😀

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=5997]AndyAaron[/mention] ano, je pravda, ze tych referencii je moc a aj limitky sekaju snad kazdy mesiac nejake. Asi uz kazda zalozna hodiniek v Japonsku ma svoju limitku GS . A u mnohych modelov by som s Tebou asi aj suhlasil, ale potom je par kuskov, ktore sa z toho priemeru dokonalosti vymykaju a najdes tam aj tu iskru 
A ktoreze to su tie MILFky s iskrou? Myslim hodinky 
 

Vetsinou ty, jejichz reference konci 17 default_wink.gif

78ddb99e36450c13feceb658f824691f.jpg

65c1478f7b63b3b5521f0b249b06b649.jpg

Edit: v ramci teda GS produkce jsou tohle uz stare vrany. Milfky od jinych vyrobcu sem ted tahat nebudu ;)
  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...