Přejít na obsah

Steinhart Ocean Vintage One


kloubik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

klasicky steinhard - nic originalniho a i to, co okopiruji, udelaji spatne. velikost, pouzdro (hrany, nozky, vyska), sklo (klenuty), tah (nezuzujici se nevypada jako oyster),...

 

ale co uz - receno slovy mistniho klasika - 'ty hodinky si sve kupce urcite najdou'

 

edit: MKII je oproti tomuto zverstvu verna 1:1 kopie...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouzlo hodinek spočívá právě v tom slově kouzlo, neboli něčem, co je mimo pragmatické chápání, co je pro každého jinak, ale objektivně existuje. K některým hodinkám lze získat trvalý vztah, ať už na první pohled, nebo postupným zráním vztahu, ale IMHO zrovna Štajny nejsou z nejrůznějších důvodů schopny tenhle dlouhodobý cit k věci vyvolat. Ale je vidět, že to nejsou ani např. Nautilusy (viz prodejní sekce) a tisíce dalších modelů a značek. Mít dlouhodobý vztah k jedněm hodinkám je o to těžší, že koupit i prodat hodinky je relativně jednoduché, stačí k tomu v podstatě jen příslušná suma peněz a chuť na straně kupujícího. Při rozchodu se neřeší SJM, děti atd., takže lze mít hodinky ze zvyku, ale stejně pak stačí momentální impuls a je vše jinak. Takže Štajny na rozjezd dobrý, ale měl jsem patery a všechny šly postupně z domu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda. Ono je kolikrát důležité, aby hodinky byly spojeny s nějakou zásadní životní situací a pak na ně nahlíží člověk jinak a něco jim i odpustí. Nebo, aby se k člověku dostaly už s nějakým příběhem. To se může stát i Štajnům. Ale najít si vztah k novým kupovaným, nebo, aby vyvolaly nějaké impulsivní nenucené nadšení? To asi ne. I když bez jakéhokoliv přemýšlení mě na první pohled velmi zaujaly Ocean 2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

princip 'wannabe' mi je proti srsti. bud ty prachy mam a koupim si ty suby nebo nemam a hnedam neco v me cenove kategorii (a ten, kdo hleda, najde vic nez dost originalnich kousku v kazde cenove kategorii). kupovat si stajny, protoze (bohuzel) nemam na suby je podle me zverstvo a zvrhlost...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako zvrhlost bych to nebral.Nekdo ma min penez a presto ma nadevse rad submariner.Co ma potom chudak delat?A jinej originalni design ho nebere...Tak si koupi tohle,co je za problem?

 

snit o tom, jak si jednou ty suby mozna koupi a ne si hrat na smart ar*e s 'levnejma subama'... wannabe bude vzdycky wannabe a na original nikdy nedosahne (stejne jako smart ar*e si originaly nikdy nekoupi, protoze by to stalo prilis mnoho odrikani)...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som si myslel ze sa za wannabe povazuje ten co si kupi 'suby' nadrzovku s korunkou na cifri za 100 eciek vyrobene v piatom hangari za stvrtym ryzovym polom za sanghajom...

 

ne, to jsou fiky. wannabe jsou vsechny radoby oficialni homages, stajny jsou jednim z nich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já si hlavně myslim, že 90 % lidí, co si koupí tyhle podle tebe "wannabe suby" nemá vůbec páru o tom, že nějaký "vopravdický Suby" existujou. Podle mě nikdo, kdo chce fakt pravý Suby, si Steiny nekoupí. A ostatní si kupujou funkční hodinky s dobrym poměrem cena/výkon.

 

Ne, neobhajuju tu žádný hommage vyrábění, ale prostě dělat z někoho, kdo dá za hodinky desítku, úplnou socku a wannabe mi taky nepřijde fér. :)

 

edit: překlep

Upraveno uživatelem emef
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně třeba stejný přístup k designu modelů znechutil značku Certina. Když jsem kupoval DS-1, nevěděl jsem, že je to kopie Breitling Transocean a teď mně to hodně vadí - chtěl jsem se nošení kopie vyhnout. Jenže transoceány mají hnusnou bílou datumovku, hnusný ručky s lumi a hlavně jsou proti DS-1 obří. Moje ruka je nezvládne, koupě originálu tedy nic nevyřeší. Alternativa mě kromě SARBů (vteřinovka s "uchem jehly" se mi nelíbí) a Tissotů(moc mainstream) nenapadá :death: (pod 40mm, univerzály, automaty, safír s AR, do 20k kč). Ideální model (pro mě) je zkažen touhle "drobností".
Edit: Steinhart bych si nekoupil ze stejného důvodu, prostě pro ten pocit...

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anebo si ty Štajny koupí člověk, co hodinkám moc nehoví, prostě si je někde najde, líběj se, cena ok, tak si je koupí. A třeba se ani nikdy nedozví, že jsou to obšlehnutý Rolexy. A žijíce v nevědomosti je spokojenej (ten se má). Jsou to přece jenom hodinky, aby věděl kolik je.

 

Takovi mozna jsou, i kdyz tomu moc neverim, ale zcela urcite nejsou tady na foru. Nahodne kolemjdouci, co to uvidi za vylohou a koupi bez znalosti cehokoliv tady neprobirame. Je jich asi tak pet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...