Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 6 minutami, Oplt napsal:

U těhle krabiček bych to neřešil, bývá na kablíku černý proužek a nebo rozebrat a napojit baterii a jak jde membrána dopředu nebo dozadu tak udělat oba repráky stejně a žíly si označít.

tak tak, + jsem se potkal i u těhle minibeden s jedním kablíkem jakoby vroubkovaným. A není v něm barevná bavlnka? I to už tu bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, dimple napsal:

Ahoj pánové, mám prosbu: nemáte někdo radu/zkušenost s nahráváním živého vystoupení? (nevím, do jakého vlákna to dát...). Jde o to, že dcera se má účastnit houslové soutěže, která byla z důvodu Covidu omezena na hodnocení podle nahrávek. Jsou tam docela striktní podmínky ohledně formátů apod. Chtějí

- obrazovou kvalitu 720p, 1080i nebo 1080p, 

- zvukovou kvalitu PCM, fax, MP3 min. 256 kbps nebo aac min. 128 kbps,

- mikrofony odpovídající kvality (NE vestavěné z mobilních zařízení),

- formát mp4, mov, avi, mpg nebo mkv.

Nemáte někdo ponětí, jakým zařízením to nahrát?

Moc díky za rady...

Kamarád, jako vítěz nějakého kola Porty měl dodat do rádia nahrávku. Nejdříve se s tím pižlal doma v Cubasu a soustavou mikrofonů, pak strávil den ve studiu a nakonec to nahrál na mobil. V rádiu to vzali a já můžu subjektivně říct, že ta nahrávka z telefonu byla neskutečná (fakt nejlepší). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Oplt napsal:

Celkem všechno co se mi líbí, ale popík tam moc není. Pink Floyd, Toy dolls, AC/DC, Deep Purple,  Dire Straits, Joss Stone  atd. atd.  Hegerová, Ulrychovy, a další

Kotoučák je super, to jsem si splnil na starý kolena klukovskej sen.

Trošičku mimo můj rank - Vangelis, Hammer, Jarre, ale třeba i Vanessa May, zmiňovanou Abbu, Olympic ( tedy starší, po poslechu nového alba Kaťata jsem jaksi rozpačitý ), soundtracky ( Chernobyl byl úžasnej, ale třeba i od Aut )….

Jaký starý kolena? Dokud Tě bavěj " hračky ", tak jsi stále mladý :_D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těhle krabiček bych to neřešil, bývá na kablíku černý proužek a nebo rozebrat a napojit baterii a jak jde membrána dopředu nebo dozadu tak udělat oba repráky stejně a žíly si označít.
No právě že tam nic není. Obě žíly šedé.
A kdybych to zkusil připojit naslepo stane se něco? Můžu to odpálit?

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se dostaneš dovnitř, označ si dráty, které vedou ke stejné svorce reproduktoru u obou bedniček a zapoj je stejně na zem a signál. Nebo to zapoj náhodně a poslouchej. Obrácenou polaritu jednoho reproduktoru poznáš podle zvuku. A jestli ne, tak je to jedno. :) Spálit nic nemůžeš.

Předpokládám, že je chceš připojit k výstupu zesilovače pro reproduktory a ne k mobilu nebo PC přímo jako sluchátka. To by se jim nemuselo líbit (mobilu a PC).

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jsem přešel na trvalý home office, tak bych si chtěl v pracovně udělal takový začátečnický audio koutek. Zatím posloucham klasicky na PC + repro Creative T20 a na cestě mám USB DAC z Alíku (na test). Nicméně jsem u našich objevil nevyužitou sestavu Technics SE-CH404 amp, atd. ale samozřejmě jedu nejvíc přes Spotify, takže tam se moc nechytam. Můj dotaz - vyřešila by to tahle krabička propojena s Technics sestavou?https://www.rodel-audio.cz/produkty-yamaha-wxad-10-detail-3408

Dík za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpověď Duku. Tady je fotka z netu, zadní strana zesilovače, tak předpokládám, že ty cinche volné zůstanou a pokud mě paměť neklame, tak repráky se tam zapojovaly "na tvrdo" koncem kabelu jak je ta červená klipsna. Už jsem do toho trošku zabřednul a zjišťuju, že by se mi hodilo ještě něco na Playstation a k TV, takže už koukám na aktivní repro/pasiv + amp a k tomu tu Yamahu na stream.

 

758750403_Beznzvu.jpg.ef56ace56dab0a4662291b3fdbdbb90b.jpg

Upraveno uživatelem PavelSch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, ale Spotify tam jinak než přes ten streamer nedostanu nebo je nějaké jiné řešení (v rámci té Technics sestavy). Než budu vymýšlet a hlavně kupovat jiné alternativy, tak bych chtěl maximum vytěžit z toho Technicsu. Samozřejmě od toho nečekám žádnou hitparádu, ale lepší než soundbar nebo televize by to být mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do těch vstupů můžeš připojit cokoli, je to jen o vstupní impedanci . CD, DVD, AUX  jsou popisky. Já k tomu mám přes AUX připojený tablet právě kvůli FLAC souborům. Ten zvuk bude možná maličko " tvrdší " než jsi zvyklý, ale mě to celkem vyhovuje. Připojil jsem k tomu bedny JVC, předtím Videotony, Edward a Jamo a zase se vrátil k originálům. Běžný provoz domácnosti zvládají perfektně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ten Technics v pořádku, zvládne hodně, ale tohle asi neumím posoudit. Každopádně 25 let staré repráky mají svá nejlepší leta za sebou. No a jestli poznáš rozdíl, to taky záleží na tom, co posloucháš a jaký máš sluch. Tohle si budeš muset osahat sám. Nicméně si myslím, ž pro běžný poslech Ti Spotify stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...