Jump to content

Sluchatka, prehravace, prehravani hudby


vE13Lius

Recommended Posts

Ahoj přátelé, 

jelikož jsem v poslední době trošku propadl hudbě, respektive tomu, co ji reprodukuje a přehrává - v přenosné podobě, chtěl jsem se zeptat, zda nás tu není, i s tímto koníčkem, víc? Případně v čem hudbu posloucháte a na čem přehráváte? 

 

Musím tedy říct, že stejně jako ve světě hodinkovém, tak sluchátkovém, nemám žádný high-end, ale přesto jsem si našel to svoje.

Hudbu přehrávám na Fiio X3 a poslouchám v náhlavních sluchátkách - Marshall Monitor, zatím se tu nebudu dál nikterak rozepisovat, protože kdyby to nikoho nezajímalo, nemá to cenu :-).

 

post-14806-0-00670200-1389967307_thumb.jpg

post-14806-0-61032200-1389967311_thumb.jpg

Edited by Baker
Link to comment
Share on other sites

Hudbu poslouchám v autě a občas doma, nejsem maniak. Ale nedávno jsem zjistil, že jsem 100 let za opicemi. Do práce jsme dostali novinku, vibrační reproduktor. Máme černé a stříbrné a v provedení s rádiem a bez. Více mne zaujala verze bez rádia, která umožňuje jak drátové připojení čehokoliv s 3,5 sluchátkovým konektorem, ale i bezdrátové připojení přes Bluetooth k mobilu, tabletu, PC atd. Hned jsem to vyzkoušel a jsem nadšen. Spárování s mobilem je okamžité a ten váleček, který se vejde do kapsy, položen na vhodný povrch, který je schopen rezonance, má čistý zvuk a je schopen ozvučit téměř kinosál. Běhal jsem s tím doma a zkoušel repro pokládat na různé povrchy, třeba záchodové prkénko nemá chybu ale i některé skříňky, poličky atd. :-). Skvělá věc pro nás amatérské posluchače! 

post-3283-0-98882500-1389968779_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

No, nejsem si úplně jist spojitostí s přehrávači a sluchátky, ale věc je to bez pochybu zajímavá. Asi úplně nevěřím tomu čistému zvuku, už jen z principu toho, jak vlastně ,,čistý" zvuk vzniká, ale dokud neuslyším, tak vlastně nemůžu kecat. 

Link to comment
Share on other sites

Ahoj přátelé, 

jelikož jsem v poslední době trošku propadl hudbě, respektive tomu, co ji reprodukuje a přehrává - v přenosné podobě, chtěl jsem se zeptat, zda nás tu není, i s tímto koníčkem, víc? Případně v čem hudbu posloucháte a na čem přehráváte? 

 

Musím tedy říct, že stejně jako ve světě hodinkovém, tak sluchátkovém, nemám žádný high-end, ale přesto jsem si našel to svoje.

Hudbu přehrávám na Fiio X3 a poslouchám v náhlavních sluchátkách - Marshall Monitor, zatím se tu nebudu dál nikterak rozepisovat, protože kdyby to nikoho nezajímalo, nemá to cenu :-).

 

Klidně se rozepiš. Mylím, že je nás tady takto postižených více. Minimálně podle debaty o Walkmanech ve vlákně humor.

Já jsem zamrzl před x lety na iPodu Classic. Určitě se rád dozvím co teď frčí a jak to komu funguje. Sluchátka se tuším debatily v samostatném vlákně.

Link to comment
Share on other sites

Ten přehrávač Fiio X3 nebo co to je, se mi dost líbí. Jdu zjistit co to je a kolik to koštuje. Hudbu poslouchám přes 30 let, ale co se týče aparatury, tak jsem dost pozadu. Mám sice doma slušnou aparaturu a bedny jako kráva, ale v rámci neprudění okolí a vlastní pohodlnosti se můj poslech zúžil na sluchátka a mobil, takže by malý apgrejt neškodil. Tuším, že vlákno bude zajímavé.

Link to comment
Share on other sites

V súčastnosti iPod Classic, slúchadlá Ultimate Ears TripleFi 10 a Audio-Technica ATH-M50. Nie je to to "pravé orechové", no za súčasných podmienok jediné, čo mi funguje?a čo som na ostrove poriešil.

 

F.

Link to comment
Share on other sites

Poslední dobou jsem se do toho trošku opřel a pořídil Dac JDS Labs C5D. Sluchátka používám Grado SR 80, ale poohlížím se po něčem lepším. Takže zatím tápu mezi AKG Q701, AKG 712 a Hifiman HE400.

Každopádně jsem začal shánět hudbu v FLACu, iso a podobě a musím říct, že to je rozdíl jak ... velký rozdíl. 24/96 je až neskutečné, co je v hudbě slyšet. To co jsem měl naposlouchané v nižších formátech jsem v těchto formátech začal poslouchat jako novou hudbu.

Link to comment
Share on other sites

Jako hlavní zdroj muziky mám už pár let iPod 160GB. Jeho DA-převodník resp. sluchátkový výstup je sice bída (předtím jsem měl iAudio X5 a ten byl zvukově o dost lepší http://www.mpx.cz/MP...a-recenze).html) tak raději tahám signál z linkového výstupu přes stříbrný kablík LOD

 

Doma mám iPod v docku Pure i20 http://www.whathifi....re-Digital-i20/, který má vestavěný o dost lepší DA-převodník, takže z iPodu tahá surová digitální data, analogový signál pak přes cinchové kabely posílám do poctivého tranzistorového zesilovače Schiit Asgard http://schiit.com/products/asgard-2 (ve třídě A, topí pěkně) + sluchátek Denon AH-D 2000 http://www.headphone.com/headphones/denon-ah-d2000.php

 

Druhý dock Pure i20 mám zapojený do předzesilovače http://www.hifionlin...-vincent-sa-31/

pak macaté cinchové kabely Oehlbach do monobloků http://www.hifionlin...vincent-sp-997/

a kablíky Krautwire do beden KEF R300 http://www.hifi-voic...5-kef-r300.html...

jo a filtrované napájení sestavy přes stíněné kabely Supra LoRad http://www.audiofrie...rad-3-x-25.html a přes boxík http://www.audiofrie...eu-mark-ii.html (podlahář se smál prý "kde máte tu míchačku, tady se vám válí tlusté kabely jako na 380V)

U této sestavy se sluchátka dostanou do hry jen výjimečně, když hraje CD http://www.hifionline.cz/cd-prehravace/1161-vincent-cd-s1-1/

 

V práci jedu z linkového výstupu iPodu přes jiný stříbřený kabel (LOD + jack / cinch) do zesilovače M-stage matrix, http://tamaudio.com/store/index.php?route=product/product&path=36&product_id=54

ten mám ještě modnutý do třídy A (výměna operačního zesilovače za jiný a jinak zapojený, sice více hřeje, ale o něco lépe hraje). K tomu sluchátka Phonak Audeo http://www.headphones.cz/inshop/prenosna/spunty/phonak-audeo-pfe-112.htm

 

A když se courám venku, tak iPod + kablík do linkového výstupu + zesilovač FiiO MontBlank http://www.headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/prenosne/fiio-e12-mont-blanc.htm a sluchátka buď Phonak Audeo nebo Yuin PK1 http://www.headphone.com/headphones/yuin-pk1.php

 

P.S. Ale jinak jsem normální

post-166-0-43000300-1389998888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Duke650... Jo tak ty jsi taky dobrej magor )))

 

Pánové, to vám nestačí, že tu nekřesťansky utrácíme za hodinky, boty, bundy a kdo ví co ještě. Vy tu vytáhnete ještě muziku, aby člověk už jooo nevěděl za co má utrácet to, co ještě nevydělal.

Link to comment
Share on other sites

To jsem moc rád, že tu nejsem, mezi hodinkonadšenci, sám :-).

Fiio určitě stojí za pozornost, nikdy bych nevěřil, jak dokáže přehrávač, respektive překladač digitálního signálu do analogového, posunout zvuk. 

 

Ještě chvíli po tom, co jsem koupil Marshally, jsem poslouchal hudbu z telefonu - Samsung S4. Před tím jsem tedy měl, několik iPodů, ale nepřikládal jsem jim, co do kvality hudby, žádnou důležitost, spíše uživatelskému rozhraní, nebo možnosti jej ovládat přes sluchátka. Potom jsem měl ale možnost slyšet reprodukci z iPodu znovu, konkrétně z Touche 4th, to už v Marshallech a byl jsem ohromen, respektive naštván, jak špatně Samsung, dobře iPod, hraje. Od té doby jsem zkusil spoustu doporučovaných přehrávačů, slyšel snad všechny iPody, Touche různých generací, Shufflíky, Nana - mimochodem to Nano 7th hraje dobře, také jsem měl iPod Classic - kucí omlouvám se, ale bez jakýchkoli modifikací hraje fakt špatně a nakonec jsem skončil u Fiia. Jak člověk okusí beztrát z dobrým DA převodníkem, už nechce slyšet nic jiného. O čemž nás, ale koukám, ví spoustu, což je skvělí.

Edited by Vencalekl
Link to comment
Share on other sites

Sluchátka je moje oblíbené téma, takže jsem rád, že tento topic vznikl. Sluchátek jsem docela dost vystřídal, ale především se zaměřuji na klasické špunty a nebo in-ear.

 

Příběh:

Ze špuntů, moje první "lepší" byly Sennheiser omx 70 sport a defacto jsem je používal na vše jak na sport, tak na běžné nošení, ale zvukový projev byl opravdu nic extra a tak jsem se rozhl si pořídit in-ear a to Soundmagic PL50 a tam už kvalita šla poznat, ale stále to je pouze vstup do kvalitního poslechu. Sennheiser omx 70 Sport moc nevydržely, tak přišly na řadu Sennheiser OMX680 Sports a in-ear jsem následně vystřídal za Vsonic GR06 a momentálně vlastním Vsonic GR07.

 

Co poslouchám: Poslechnu si snad vše, ale přednost dávám elektronické hudbě a mám rád čisté výšky a nepřebassovaný přednes.

Zkušenosti:

Sennheiser omx 70 sport  Kvalita: Jelikož jsou to sluchátka na sport, tak jsem očekával, že něco ustojí, ale bohuže nic extra. Zvuk: Slabota, ale tady mi o kvalitu nejde, protože je výhradně používám na sport. Jak sedí: Očekával jsem lepší výsledek a toto bylo taky zklamání.

 

Sennheiser OMX680 Sports Kvalita: Po 2+ letech stále fungují a to opravdu mají občas náročné podmínky (běh:celoroční), ale prodlužovací kabel mi už odešel. Zvuk: Opět nic převratného, ale polepšily se, ale tady mi o kvalitu nejde, protože je výhradně používám na sport. Jak sedí: Spokojenost, zde si opravdu nemůžu stěžovat díky flexibilnímu tvarování si rozumí s každým uchem.

 

Soundmagic PL50 Kvalita: Mi vydržely celou dobu cca 2 roky, pak jsem je dal mamce a ta je za týden odrovnala :D . Zvuk: Za ty peníze se to dá, ale takový začátek kvalitního přednesu. Jak sedí: Občas zlobily, ale ok.

 

Vsonic GR06 Kvalita: Spokojnost po roce používání stále v pořádku. Zvuk: V poměru cena/výkon je to opravdu špičková volba a zvuk je už na slušné úrovni. Jak sedí: Díky bohatému příslušenství si opravdu každý vybere pro svoje ucho, takže spokojenost.

 

Vsonic GR07 Kvalita: Sluchátka mám chvíli, takže nemohu moc co k tomu psát, ale mám je z druhé ruky a jsou zcela v pořádku. Zvuk: Troufám si říct, že zde už je to ta vyšší liga (stačí si přečíst recenze a konkurují sluchátkům 3x tak dražším) a já jsem velmi spokojen. Jak sedí: Díky bohatému příslušenství si opravdu každý vybere pro svoje ucho, takže spokojenost.

 

Jinak osobně si myslím, že jít výše už nemá smysl pokud člověk nedisponuje kvalitní zvukovou kartou a sluchátkovým předzesilovačem (Flac/MP3 320kbps samozřejmě).

Jen dodám, že sluchátka vybírám podle http://theheadphonelist.com/headphone-list/ a pokaždé co si pořizuji nové se snažím jít o úroveň výše, ale momentálně se toho už začínám bát :D .

Link to comment
Share on other sites

Jinak doma vlastním zvukovou kartu Native Instruments Audio 2 DJ Audio, tak se těším až otestuji nové Vsonic GR07 a když už jsme u těch sluchátkových předzesilovaču, chci se zeptat, je opravdu poznat rozdíl při zapojení slušného sluchátkového předzesilovače s DAC ?

Link to comment
Share on other sites

Já mám mazlíka ipod nano 3generaci a ipod touch 4generaci. Pak ještě poslouchám origo CD na přenosném Panasonic SL-CT700 kterého dodnes považuji  za velmi zvukově zdařilý přehrávač. Sluchátka povětšinou koss porta pro. (teď i v nové cz edition :)

Link to comment
Share on other sites

...já poslouchám hlavně hudbu, ne kvalitu zvuku a proto mi stačí iPhone s B&W P5 a doma zes. Yamaha AX 1070 s Wharfedale Pacific Evo 30.

 

Tak tie P5 hrajú super na "fashion" brand :P, takže berieš i nejakú tú kvalitu, Bedjassone. Lepšie ako tie pseudoslúchadlá od doktora (za)DRE(teho :-).

 

F.

Link to comment
Share on other sites

Já jsem stará škola, jako zdroj hudby stále používám CD nebo mini-disc a k tomu Sennheiser HD590 a vlastně jenom doma. Brácha si teď k iPodu koupil sluchátka Harman Kardon Clasic a musím uznat, že hrajou super a spracování je taky hodně solidní.

post-14887-0-83240400-1390036811_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...