Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nevím, co jsi slyšel kromě AKG K701, co jsi poslouchal a z jakého zdroje, tak nebudu komentovat "zbytečné basy"

Faktem je, že pokud mají K701 nějaké slabé místo, tak je to právě pásmo nižších kmitočtů - je jich málo. A dost lidem vadila ergonomie.

Výrobce po nějaké době udělal verzi Q701, která má proti K701 o pár dB posílené pásmo pod 1000 Hz, ale i tak je utrum u 100 Hz

K702 vs K701 je zvukově mnohem menší rozdíl než K701 vs Q701

Někomu barva zvuku K701 / 702 vyhovuje a je to tak OK, každý ať si poslouchá co se mu líbí, o tom to je..

 

Tak jen na okraj drobet teorie k těm basům (a to nejsem basshead, nesnáším dunivé nekontrolované přehnané basy):

 

U sluchátek se výrobci nesnaží udělat  frekvenční charakteristiku rovnou jako když střelí (o to se snaží výrobci reprobeden).

Vnímání zvuku ze sluchátek je prostě jiné, má to fyziologické důvody a poznatky zkoumání těchto odlišností (sluchátka vs bedny) jsou promítány do tzv. harmanovy křivky optimální kmitočtové křivky ideálních sluchátek (Harmann target response curve).

Je to křivka, ne přímka, a přesto je zvuk ze sluchátek s tímto nebo podobným průběhem vnímán jako neutrální - nepřebasovaný, nesykavý atd.

Pro ukázku porovnání K701 vs NAD Viso HP50.

HP50 má zvuk velmi blízký "neutrálnímu" podání. HP50 jsem měl a za ty peníze bezvadný zvuk. Ergonomie ale nemusí sednout každému.

Za dobré peníze se dá sehnat AKG K550 / 551 - jde o modely s uzavřenou mušlí (701 / 702 jsou otevřené modely) a zvukově rozhodně neurazí

 

Neznám teorii, neznám grafy, nemám chuť do toho hlouběji pronikat. Jen jsem vyzkoušel asi 7 různých sluchátek (AKG, Sennheiser, Audio Technica - označení neznám) a podle mých uší jsou K701 jasným vítězem, o několik koňských délek.  Je to můj subjektivní názor, u ostatních sluchátek mi vadilo buď moc basů nebo se mi zvuk nezdál dost čistý a průzračný. Poslouchal jsem CD co mám naposlouchané, na přehrávači Pro-Ject CD Box S se sluchátkovým zesilovačem Head Box S. Mám pocit, že zrovna u těch 550 jsem vnímal těch basů úplně nejvíc.

Znovu opakuji, jsem v tomto ohledu amatér, chci si jen poslechnou to co se mi líbí způsobem, který mi bude vyhovovat. Možná moje zkušenost pomůže jinému amaterovi se trochu zorientovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné vlákno :). Já jsem spokojený s uzavřenými sluchátky AKG K 271 MK II, spíš na ně nahrávám. Bedny jsem kdysi dlouho vybíral na akustickou hudbu, menší kapely a s CD přehrávačem Marantz a zesilovačem Denon nejlíp hrály SHAN AZTEC 220 a mám je pořád a rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pánové, co jsou tědkonc dobrý sluchátka přes hlavu do města, určitě drátový, kolem těch dvou litrů? Na takovýto poslouchání Evy a Vaška z mobilu cestou do práce. Koukám třeba na Marshall Major II, Sennheiser HD 239, tak něco? Ono jestli to teda neni blbost a neni lepší vzít PX100, sice jsou celkem hnusný, ale zvukově mi přišly dobrý..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, omlouvám se za asi opakovanej dotaz, ale nechtělo se mi číst všech 70 stránek.

 

chgěl bych poradit jak na kravál v kanclu, na práci se potřebuju soustředit a to s 2 obchodníkama nejsem schopen. zatím jsem to operativně řešil RHA špuntama, ale z toho mě pak bolí uši. vadit mi nebude velikost, konstrukce, hlavně abych s tím mohl dělat delší dobu v kuse. díky!

 

a nemyslím tím tlumiče :) , ty mám taky. ideálně abych to prdul do kompu nebo přehrávače, příp. tlf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepohodlí a pocit bolesti uší ze špuntů je dána zejména nevhodně volenými nástavci. Dá se to řešit za pár korun jejich výměnou a může to zlepšit i zvuk. Velmi pohodlné jsou SpinFit nástavce nebo SpiralDots od JVC. Oboje koupitelné na eBay. U nás jsou k dostání nástavce na VSonic, které mají uvnitř pěnu a velmi dobře izolují. Popř. pěnové nástavce Comply ( alza, atp )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám z důvodu vyššího tlumení shure se215. Jsou velké, nevejdou se do každého boltce, ale když se vlezou, pak zejména v kombinaci s pěnovým špuntem je to super, ani nepotřebuji nic poslouchat, občas přeslechnu kolegy i tak, tlumí slušně a jako bonus nehrají špatně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...