Guest eloga Posted December 17, 2016 Report Posted December 17, 2016 nojo, rozklepal nejtek, ale snaží se. Sice bych do toho nešel, ale tahle aktivita je lepší než MPM. Možná je to s těmi postupy a zkušenostmi jako u těch starých hodnářů ze švajcu, ty také začínali v primitivních podmínkách v době opovržení horalským obyvatelstvem zabývajícím se v drtivé většině pasením krav a výrobou ementálu. Ve švajcu to byla hodinařina tak nejdřív po půli 19.století. To už měli zkušenosti a zajména ten správný materiál.Ale jak dlouho budeme čekat tady - to netuším.***
2175 Posted September 13, 2017 Report Posted September 13, 2017 Zaujímavé hodinky, v dnešnej sterilnej, naleštenej dobe je to niečo čo naozaj zaujme
Frantik Posted September 13, 2017 Report Posted September 13, 2017 Nejdřív si precti, jak to občas nekoho zaujalo a dopadlo a pak hodnot :-)
2175 Posted September 14, 2017 Report Posted September 14, 2017 Ja som hodnotil len dizajn :-) a aká je ? cena takýchto hodín?
Honza.manta Posted September 14, 2017 Report Posted September 14, 2017 Cena je zhruba o sto procent vyšší než by měla být.
PavelK Posted September 14, 2017 Report Posted September 14, 2017 Takže by měly stát polovičku? Nebo jsi měl na mysli, že by měla být zhruba o sto procent nižší, než je? Nic ve zlém, jen mi to nedalo, protože zmatky kolem procent jsou docela časté.
Honza.manta Posted September 14, 2017 Report Posted September 14, 2017 Co jsem viděl ty reklamace jeho výrobků, tak by se neměly prodávat vůbec.
Frantik Posted September 14, 2017 Report Posted September 14, 2017 (edited) Cena je zhruba o sto procent vyšší než by měla být.Ano. Cena by měla být NULA :-) Edited September 14, 2017 by Frantik
martar Posted September 14, 2017 Report Posted September 14, 2017 Ja už jeho práci od toho jeho tritiovo - nezávitovo - lepidlovýho průseru nesledoval - neposunul se nějak za poslední rok dva? Viděl někdo naživo nějaké Ondřejovy realizace z poslední doby? Ač to možná tak nevypadá, pořád bych byl nejradši, kdybych zjistil, že se nějak vzpamatoval a vyrábí, minimálně ty pouzdra z damašku měly podle mne velký potenciál. Fascinuje mě ta undividualita každého pouzdra .... i kdyby se z damašku vyrobila serie padesáti kusů pouzder, každé bude originál s odlišnou kresbou.
petr_cha Posted December 2, 2017 Report Posted December 2, 2017 Mysli to uprimne... https://ostrava.idnes.cz/redir.aspx?c=A171130_367758_ostrava-zpravy_jog&x=socialky_android_z
Kid_A Posted December 2, 2017 Report Posted December 2, 2017 pro mistni zkusene borce - je tam nejaky kvalitativni posun nebo je OB porad takovy prusvih a online troll jako v predeslych letech?
martar Posted December 2, 2017 Report Posted December 2, 2017 Tak jsem si ten článek začal číst, ale dostal jsem se jen k tomuhle Berkusovu vyjádření: "U těchto hodinek jsou navíc ve strojku různé detaily, které jsou schované uvnitř, nikdo je nevidí, ale já vím, že tam jsou" ... Pak už jsem neměl sílu.
Jörg8X Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Skoda, ze v tom clanku nejsou nejake poradne fotky. 2-3 makra by to asi chtelo...
tommas4 Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Tak jsem si ten článek začal číst, ale dostal jsem se jen k tomuhle Berkusovu vyjádření:"U těchto hodinek jsou navíc ve strojku různé detaily, které jsou schované uvnitř, nikdo je nevidí, ale já vím, že tam jsou" ... Pak už jsem neměl sílu.Měl jsi to dočíst, na konci zmiňuje že chystá hodinky: "Teď asi rok připravuji hodinky, které budou mít tourbillon, potom tam bude retrográdní věčný kalendář, který bude ukazovat datum a měsíc, a do toho budou hodinky v celou a v půl odbíjet, kolik je hodin, a při zmáčknutí tlačítka odbijí na vyžádání, kolik je hodin, desítek minut a minut." Tak fandíme a jsme zvědaví
OndraPod Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Tak snad ten turbillon nebude prilepenej lepidlem...
JaRooN Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 To určitě ne! Americká lepicí páska udělá lepší práci...
martar Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Jen aby ten tourbillon nebyl jednou z těch věcí, které jsou schované uvnitř dobře zalepených hodinek, nikdo je nevidí, ale tvůrce ví, že tam jsou. Když to jde udělat s trubičkama tritia nebo se závitem, tak proč ne s turbem... Na druhou stranu, pokud tenhle projekt Berkus úspěšně a bez kompromisů dotáhne, budu první, kdo se omluví.
JaRooN Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Ono nejde jen o to, dotáhnout nějak projekt do konce. V hodinařině jde především o detaily. Takže pokud zvládne turbo a k tomu ještě repetici a třeba i retrográdní prvky a k tomu všemu přilepí cifr černou neindetifikovatelnou hmotou a šroubky rozklepe kladivem, aby seděly na zkoseném dýnku, tak je to hovno mistr. U mě to bude věčný patlal, který si myslí, že když je to uvnitř a není to na první pohled vidět, tak to může ošidit a blbec zákazník nic nepozná...
wizard-ov Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Třeba fakt šel do sebe...a i ta lepidla už jsou za dva roky taky výrobně jinde, že ;o)
Jörg8X Posted December 3, 2017 Report Posted December 3, 2017 Presne. Lepsi dobre lepidlo nez spatny sroubek
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now