Jump to content

Ondřej Berkus


Recommended Posts

Posted

nojo, rozklepal nejtek, ale snaží se.  Sice bych do toho nešel, ale tahle aktivita je lepší než MPM.  :notworthy:

Možná je to s těmi postupy a zkušenostmi jako u těch starých hodnářů ze švajcu, ty také začínali v primitivních podmínkách v době opovržení horalským obyvatelstvem zabývajícím se v drtivé většině pasením krav a výrobou ementálu. Ve švajcu  to byla hodinařina tak nejdřív po půli 19.století. To už měli zkušenosti a zajména ten správný materiál.

Ale jak dlouho budeme čekat tady - to netuším.

***

  • 8 months later...
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Takže by měly stát polovičku? Nebo jsi měl na mysli, že by měla být zhruba o sto procent nižší, než je?

 

Nic ve zlém, jen mi to nedalo, protože zmatky kolem procent jsou docela časté.

Posted (edited)

Cena je zhruba o sto procent vyšší než by měla být.

Ano. Cena by měla být NULA :-) Edited by Frantik
Posted

Ja už jeho práci od toho jeho tritiovo - nezávitovo - lepidlovýho průseru nesledoval - neposunul se nějak za poslední rok dva? Viděl někdo naživo nějaké Ondřejovy realizace z poslední doby?

 

Ač to možná tak nevypadá, pořád bych byl nejradši, kdybych zjistil, že se nějak vzpamatoval a vyrábí, minimálně ty pouzdra z damašku měly podle mne velký potenciál. Fascinuje mě ta undividualita každého pouzdra .... i kdyby se z damašku vyrobila serie padesáti kusů pouzder, každé bude originál s odlišnou kresbou.

  • 2 months later...
Posted

pro mistni zkusene borce - je tam nejaky kvalitativni posun nebo je OB porad takovy prusvih a online troll jako v predeslych letech?

Posted

Tak jsem si ten článek začal číst, ale dostal jsem se jen k tomuhle Berkusovu vyjádření:

 

"U těchto hodinek jsou navíc ve strojku různé detaily, které jsou schované uvnitř, nikdo je nevidí, ale já vím, že tam jsou" ...

 

Pak už jsem neměl sílu.

Posted

Tak jsem si ten článek začal číst, ale dostal jsem se jen k tomuhle Berkusovu vyjádření:

"U těchto hodinek jsou navíc ve strojku různé detaily, které jsou schované uvnitř, nikdo je nevidí, ale já vím, že tam jsou" ...

Pak už jsem neměl sílu.

Měl jsi to dočíst, na konci zmiňuje že chystá hodinky:

 

"Teď asi rok připravuji hodinky, které budou mít tourbillon, potom tam bude retrográdní věčný kalendář, který bude ukazovat datum a měsíc, a do toho budou hodinky v celou a v půl odbíjet, kolik je hodin, a při zmáčknutí tlačítka odbijí na vyžádání, kolik je hodin, desítek minut a minut."

 

Tak fandíme a jsme zvědaví ;)

Posted

Jen aby ten tourbillon nebyl jednou z těch věcí, které jsou schované uvnitř dobře zalepených hodinek, nikdo je nevidí, ale tvůrce ví, že tam jsou. Když to jde udělat s trubičkama tritia nebo se závitem, tak proč ne s turbem...

 

Na druhou stranu, pokud tenhle projekt Berkus úspěšně a bez kompromisů dotáhne, budu první, kdo se omluví.

Posted

Ono nejde jen o to, dotáhnout nějak projekt do konce. V hodinařině jde především o detaily. Takže pokud zvládne turbo a k tomu ještě repetici a třeba i retrográdní prvky a k tomu všemu přilepí cifr černou neindetifikovatelnou hmotou a šroubky rozklepe kladivem, aby seděly na zkoseném dýnku, tak je to hovno mistr. U mě to bude věčný patlal, který si myslí, že když je to uvnitř a není to na první pohled vidět, tak to může ošidit a blbec zákazník nic nepozná...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...